999 rezultate për

dade

Përçahet mazhoranca, Braho dhe Dade në favor të dekretit të Nishanit Deputeti Spartak Braho dhe deputetja Arta Dade kanë dalë kundër vendimit të mazhorancës duke votuar në favor të dekretit
Aksidentohet makina e deputetes Arta Dade Automjeti i deputetes së partisë Socialiste Arta Dade është përplasur sot me një automjet tjetër por fatmirësisht asnjër
Krasniqi: Gjykata Speciale më tepër kërkesë politike se gjyqësore Kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi ka takuar delegacionin e Komisionit Parlamentar për Politikë të Jashtme të
Jahjaga: Shqipëria mund t'a ndihmojë Kosovën për anëtarësim në NATO Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në një takim delegacionin e Komisionit për Politikë
Opozita braktis seancën: Po merrni peng Kuvendin Pas akuzave ndaj qeverisë dhe kreut të Kuvendit, deputetët e opozitës u larguan sot nga seanca e Kuvendit. Kreu i Kuvend
Politikanët shqiptarë në Maqedoni kanë inate agresive Politikanët dhe deputetët shqiptarë të pozitës dhe opozitës në Maqedoni rezultojnë se kanë inate agresive dhe se mes tyr
Dade: Deklarata e Erdogan, çështje e Kosovës Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Politikën e Jashtme, Arta Dade, vlerëson Italinë dhe Greqinë si partnere strategj
Arifi do takohet me Daden dhe Bumçin Në Maqedoni ditën e sotme do të qëndrojë për një vizitë pune kryetarja e komisionit parlamentar për politikë të jashtme
Ngjela: Majko, Blushi, Dade duhet të ishin në qeveri Spartak Ngjela, kreu i Partisë për Ligj dhe Drejtësi shprehet se Rama ka gabuar në kompozimin e qeverisë pasi sipas tij
Autoritet kandadeze arrestojnë dy te huaj për sulme terroriste Dy shtetas të huaj janë akuzuar nga autoritet kanadeze për planifikim të sulmeve terroriste, të cilët kishin ndërmend të
PS: Berisha po prish ekuilibrat me partnerët ndërkombëtarë Partia Socialiste sulmoi sot kryeministrin Berisha për prishjen e ekuilibrave me partnerët kryesor ndërkombëtar të Shq
Dade: Parlamenti po shkel Kushtetutën ‘Shqipëria është i vetmi vend në Europë që nuk bën zgjedhje të lira. Ky parlament ka bërë shkelje flagrante të Kushtetut
Luftime ne lindje të Sirisë, 40 mijë persona largohen nga qyteti Rreth 40 mijë njerëz kanë ikur nga një qyteti lindor i Shaddadeh në Siri pas tri ditësh të luftimeve të ashpra. Lajmi bë
Prezantimi i Programit, deputetët e PS-së tur në Shqipëri Deputetët e PS-së shpërndahen në të gjithë vendin për të prezantuar programin e PS-së për bujqësinë. Luiza Xhuvani dhe
Olta Xhacka, kryetarja e re Forumit të Gruas Socialiste Të shtunën u mbajt Kongresi i Forumit të Gruas Socialiste Shqiptare ku u zgjodh si kryetare Olta Xhacka. Gjatë fjalës së
Mos të bëhet Kosova shkak i prishjes së marrëdhënieve me Serbinë Situata në veri të Kosovës, nuk duhet të penalizojë marrëdhëniet me Serbinë, sipas ish-ministres Arta Dade. Deputetja so
S’ka koalicion PS-LSI Koalicion mes Partisë Socilaiste dhe Lëvizjes Socialiste për integrim nuk do të këtë, pasi kjo mundësi është përjashtua
Të gjithë për Gruevskin, unë për dadën Tape Maqedonia po përgatitet për dy ngjarje të mëdha këtë vit. Ngjarja e parë e madhe për nga rëndësia, janë zgjedhjet e para
Dade- Fule: Të garantohen standardet për 8 majin Sekretarja Ndërkombëtare e Partisë Socialiste, Arta Dade gjatë takimit të ekipit-special të Partisë së Socialistëve Evro
Kuvend, Dade: KiE i shqetësuar për 21 janarin Deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade, deklaroi në Kuvend se komuniteti ndërkombëtar ka përcjellë me shqetësim ngjar