999 rezultate për

dade

Vajzës së përdhunuar nga Neymar i largohet dhe avokati i dytë Danilo Garcia Andradem avokati i fundit i Najila Trindades, e ka lënë çështjen si pasojë e akuzave të bëra drejt tij nga
Akuzat për përdhunim, Neymar në polici (VIDEO) Ylli i futbollit i Brazilit Neymar është paraqitur në një stacion policor në Rio de Janeiro për të bërë një deklaratë pa
Nga Arben Malaj tek Arta Dade, kjo është qeveria tranzitore pa Ramën në krye Për Fatmir Mediun, Edi Rama duhet të largohet nga drejtimi i vendit, pasi nuk ka zbatuar asnjë pikë nga ajo që ai quan “
Do krijoi parti? Arta Dade del hapur kundër Ramës Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Arta Dade në një intervistë për emisionin “Tempora” në RTV Ora foli për nevojën që ka
Arta Dade: Rama më puthi nga ekrani por i them nëse më ke xhan dëgjoma fjalën Anëtarja themeluese e Partisë Socialiste, Arta Dade ka shigjetuar sot Edi Ramën nga njëri prej ekraneve. Duke iu përg
Dade dhe Gjylameti "nxjerrin thikat" (FOTO LAJM) Arta Dade dhe Blerina Gjylameti po përplasen publikisht prej disa ditësh pas deklaratës së ish-ministres së Jashtme të N
Plas majtas, Gjylameti thumbon Daden pasi tha se Rama duhet të ikë "Rama duhet të largohet, jo që të vi PD, por që PS të ketë një ekip vërtet përfaqësues. Vendi po shkon si mos më keq.
"Duhet të largohet", Rama goditet edhe nga të vetët Ish-deputetja dhe njëherazi ish-ministrja e Jashtme Arta Dade është shprehur se kryeministri Edi Rama duhet të largohet
Kanadezët e përballojnë jetën në një nivel të ndryshëm nga ne (FOTO LAJM) Kur përmendim Kanadën, ne zakonisht mendojmë për motin e ftohtë. Dhe kjo përshtypje është e saktë, pasi ka mjaft borë në
Gurë që të gëlltisin, njihuni me ujvarën më të rrezikshme në botë (FOTO LAJM) Një pikë e pazakontë turistike në Brazil po tërheq shumë vizitorë nga mbarë bota, duke ju ofruar atyre një adrenalinë të
Rama i "përjashtoi", Meta ngre dolli me Daden e Doklen Ilir Meta, Presidenti i sapozgjedhur ka takuar Namik Doklen dhe Arta Daden. Të dy deputetët janë “përjashtuar” nga R
Nga Arta Dade tek Dokle, ja kush janë 27 të “përjashtuarit" nga Rama Partia Socialiste dje bërë publike listën zyrtare të kandidatëve për deputetë. Ajo që ra më shumë në sy është “përja
Koha kur Berisha trokiste gotat me Leskajn, Daden dhe Priftin (FOTO LAJM) “Ditëlindja e PD, thyhet akulli politik, Berisha shtrohet në bisedë me të PS”, ky artikull nga GSH është rikthyer sërish
Dade: Përplasjet me Ramën, braktisa grupin parlamentar të PS-së… Deputetja e Partisë Socialiste Arta Dade është një ndër figurat më të vjetra të Partisë Socialiste. Deputetja social
Sherr “live” në studio mes Floriana Garos dhe Arta Dades (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme teksa diskutohej për gruan në politike ka pasur debate mes grave të ftuara në studio. Rasti konkret n
Arta Dade flet për sherrin me Ramën për Moza Hafizin Deputetja e Partisë Socialiste Arta Dade ka treguar përplasjet me kryeministrin Rama. E ftuar në “Pasdite në TCH”, Dade
A fluturojnë gjithnjë politikanët në “first class”? Ja ç'bënë sot Meta, Kodheli dhe Dade (FOTO LAJM) Jemi mësuar që politikanet shqiptarë t'i shohim të udhëtojnë me avion privat, “first class” dhe me 5 shoqërues për të si
Berisha i shuan “ëndrrën” Arta Dades:S’mund të jesh president, je krahu i “Hakmarrjes për Drejtësi” Ditët e fundit në bazë të një interviste ku Arta Dade deklaroi se nuk do ta refuzonte një kandidaturë për presidencë, u
Zbardhet "sherri", ja përse Shpëtim Idrizi nuk e do Arta Daden në Presidencë Përplasjet e Arta Dades me partinë aleate në qeveri, PDIU-në, janë thelluar edhe më shumë dhe janë shtrirë edhe në Konfe
Debati për Çamërinë, çfarë ndodhi me Arta Daden dhe Shpëtim Idrizin? Përplasjet e Arta Dades me partinë aleate në qeveri, PDIU-në, janë thelluar edhe më shumë pasi pati debate edhe në në Ko