999 rezultate për

covid-19

As Italia e as Anglia, ky shtet po kthehet në epiqendrën e COVID-19 Luciano Cesar Azevedo, një mjek që trajton pacientët me Covid-19 në njësitë e kujdesit intensiv në São Paulo paralajmëro
Gruaja më e vjetër në Spanjë plot 113 vjeçe i "jep një mësim" botës: Mposhti COVID-19 Gruaja më e vjetër në Spanjë, 113-vjeçare, ka mposhtur koronavirusin. Maria Branyas u diagnostikua me Covid-19 pasi v
Infektohet me COVID-19 një fëmijë 2 vjeç në Kosovë Në Komunën e Vushtrrisë janë 9 persona me COVID-19 dhe gjendja shëndetësore e të gjithëve është e mirë. Në mesin e të
Dyshohet për 67 persona të prekur me Covid-19 në këtë qytet të Kosovës Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, pas takimit me Komitetin për Emergjenca, në konferencën për media, ka para
Tre pacientë humbin luftën me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Tre persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e
Shqiptarët e kanë bërë me kohë, si po i vaksinon SHBA mjekët për t'i shpëtuar COVID-19 Teksa po punohet për gjetjen e një vaksine që të ndalojë koronavirusin, shumë studime thonë se vaksina anti-tuberkulozit
Mbi 4 milion të infektuar dhe 290 mijë viktima, COVID-19 akoma nuk po e ndal ritmin Ka shkuar në 290 mijë numri i viktimave dhe 4 342 848 numri i të infektuarve nga koronavirusi në botë. Shtetet e Bashku
Prej 5 lojtarëve të prekur nga Covid-19 te Fiorentina është dhe Caceres Sipas raportimeve në Amerikë të Jugut dhe në Spanjë, Martin Caceres është njëri prej lojtarëve të Fiorentinas që është t
Habit Ngjela, jep datën kur do të zhduket COVID-19 nga Shqipëria "Ne ekspertin shqiptar më të mirë për biologjinë molekulare kemi Bamir Topin. Në një bisedë që pata me të, më tha se sip
24 raste të reja me COVID-19 e 14 të shëruar, shkon në 919 numri i të infektuarve në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar 24 raste të reja me C
Pipero i frikësohet hapjes së Shqipërisë gjatë COVID-19: Mos harroni distancën! "Virusi vazhdon të qarkullojë, dhe është e domosdoshme të ruajmë distancën fizike 1.5-2 metër..." Një nga emrat e njo
COVID-19/ 172 të vdekur në 24 orë, rritet numri i të shëruarve në Itali Vazhdon drejt uljes së numrit viktimave nga COVID-19 në Itali. 172 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin në 2
U dyshua për COVID-19, dalin analizat e testit për 37-vjeçarin nga Dibra Një 37-vjeçar që dyshohej se ishte i infèktuar me korònavirus, ka ndërruar jetë pasditen e të hënës në Spitalin Rajonal
100 ditët e Albin Kurtit në pushtet Qeveria Kurti sot shënon 100 ditët e saj në pushtet, ndërsa gjysmën e këtyre ditëve i kaloi si Qeveri në detyrë. Qeveria
COVID-19, përse burrat janë më të rrezikuar se gratë Të gjithë deri tani janë ndjerë të konfuzuar mbi arsyen që i bën meshkujt më të prekur nga COVID-19 sesa Sipas një studi
Gates tregon prapaskenat: E paralajmërova Trumpin për COVID-19 që në 2016 Bill Gates ka kujtuar edhe njëherë publikisht takimin e tij me Presidentin e Amerikës, Trump në 2016. Sipas Gates, ai
Rezistoi për ditë me radhë si "zonë e gjelbër", infektohet sërish Berati Ashtu si ditën e djeshme janë sërish 4 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në vend. Ndërsa numri total
Mblidhen sot dy komisionet për të diskutar mbi situatën e koronavirusit Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale dhe Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes do të mblidhen për të
Drejt mposhtjes së COVID-19? Vendi hapet përfundimisht javën e parë të qershorit Me 18 maj do të hapen pjesa më e madhe e aktiviteteve por vendi do të hapet përfundimisht në javën e parë të qershorit.
Mjekët gjermanë: Ky nuk është virus i frikshëm, shumë pacientë vdesin nga tromboza Në luftën kundër koronavirusit, mjekët vazhdojnë të përballen me simptoma të reja të sëmundjes virale. Sipas Bild, rr