999 rezultate për

covid-19

Ky është vendi i parë në Europë që shpall fundin e pandemisë së COVID-19 Sllovenia është vendi i parë në Evropë që ka shpallur zyrtarisht fundin e pandemisë së koronavirusit. Qeveria slloven
Shkon në 97 numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 460 testime dhe janë vërte
Bënë rezistencë për mos shembjen e Teatrit, policia gjobit artistët Policia e Tiranës, ka vijuar kontrollet për zbatimin e masave kufizuese të përcaktuara në Aktin Normativ ndaj COVID-19,
Rriten ndjeshëm rastet aktive, si paraqitet situata në spitalet COVID Në 24 orët të fundit janë testuar 219 qytetarë të dyshuar si të prekur me Covid-19 dhe kanë rezultuar pozitivë 18 qyteta
2 persona në gjendje të rëndë, si është situata nga COVID-19 në Kosovë Edhe Kosova është "nën ethet" e koronavirusit. Rastet më të infektuar me koronavirus janë shtuar aty nga dita në ditë.
Ky është vendi i parë në BE që po shkon drejt fitores me Covid-19 Qeveria Sllovene gjatë orëve të vona të natës djeshme ka shpallur zyrtarisht fundin e pandemisë botërore Covid-19. Kë
COVID-19 nuk po largohet: 4.5 milionë të infektuar dhe rreth 303 mijë viktima në botë Koronavirusi vijon ta mbajë botën në panik, në shumë vende të botës akoma numri i viktimave është i lartë. Ka shkuar
Pipero nuk e mohon: COVID-19 mund të rikthehet në vjeshtë Mjeku Pëllumb Pipero nuk përjashtoi mundësinë e një rikthimi të koronavirusit në fund të vjeshtës, ndërsa tha se kryesis
Italia ende në luftë: Kaq viktima u shënuan sot nga COVID-19 Në Itali kanë humbur jetën 262 pacientë të prekur me koronavirus. Të dhënat janë të 24 orëve të fundit ku vihet re një k
Lë spitalin, deputeti Alimadhi fiton betejën me COVID-19 "Dashtë Zoti nuk e shoh më kurrë. Momentet më të vështira për mua ishin: Kur u mbylla ditën e parë në dhomën e spitalit.
Superliga turke merr goditje, 2 raste pozitive me Covid-19 te Trabzonspor Skuadra e Trabzonspor ka njoftuar për raste të reja me koronavirus, pas testeve të kryera. Dy lojtarë kanë rezultuar
Jo Prishtina, ky është qyteti më problematik për COVID-19 në Kosovë Teksa duket se po e fiton shpejt luftën ndaj COVID-19, Kosova qendër kryesore dhe problematike të rasteve akive nuk ka P
Gruaja rezulton me COVID-19, alarm tek Onkologjia Një grua e konfirmuar me koronavirus ka ngjallur alarm në repartin e shërbimit të Onkologjisë në QSUT. Abcnews.al sh
Doni të shihni si shpërndahet COVID-19? Videoja zbulon të vërtetën e hidhur (VIDEO) Vetëm pak kohë pasi lokalet dhe restorantët po flitet të hapen, një video është bërë virale në të gjithë botën. Një e
Kalo apel shqiptarëve: Bëni shumë kujdes Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo me një post në rrjetin social Facebook, u ben apel shqiptareve te mos e ulin as
Fiorentina nuk po gjen qetësi nga koronavirusi, drejtori sportiv del pozitiv Drejtori sportiv i Fiorentinës, Daniele Prade, është një nga figurat e klubit që doli pozitiv në testet për COVID-19.
Ju skadon leja e qëndrimit? Ambasada shqiptare në Itali jep njoftimin me rëndësi Ambasada shqiptare në Itali njofton se lejet e qëndrimit të skaduara ose në skadim mbi qëndrimin afatshkurtër në Itali g
COVID-19/ Nën masa të rrepta, Greqia i hap plazhet nga e shtuna Dhe pse gjatë pandemisë, Greqia ka vendosur hapjen e 515 plazheve të organizuara të vendit nga e shtuna, 16 maj. Plaz
Shteti fqinj mposht me sukses COVID-19, nis sezonin turistik Një ndër shtetet fqinje që po e mposht me sukses COVID-19 është Mali i Zi. Ndonëse me numër të paktë rastesh shteti i
Ekspertët: Kujdes, kondicioneri dhe ventilatorët mund të përhapin COVID-19 Kondicioneri dhe ventilatorët janë të rrezikshme për t'u përdorur gjatë verës në këtë kohë pandemie, pasi mund të përhap