999 rezultate për

covid-19

Përse virulenca e COVID-19 është në rënie në Shqipëri Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho u shpreh se të dhënat shkencore që vijnë nga institutet, tregojnë se virulenca
Përqafoi të fejuarën, i riu gjobitet nga policia se shkeli normat kundër COVID-19 Normat e distancimit social merren ende seriozisht në Itali, veçanërisht në veri ku COVID-19 ka goditur më fort. Ndonjëh
Rriten shifrat, në 24 orët e fundit 26 shtetas të infektuar me COVID-19 në vend 26 pacientë të rinj me koronavirus janë zbuluar 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e të prekurve në 1076. 76 përqi
Shkak një infermiere: 12 personel shëndetësor dhe 8 pacientë të infektuar me COVID-19 Ditën e sotme janë shënuar raste të reja me COVID-19. 12 personel mjekësor në shërbimin e mjekësisë interne dhe 8 pac
Të dhënat e fundit nga COVID-19: Sa jetë njerëzish ka marrë në të gjithë botën (FOTO LAJM) Pandemia e COVID-19 vazhdon në të gjithë botën por tashme me ritme më të buta dhe drejt shërimit të plotë. Ndërkohë q
Infektoi 13 të tjerë se refuzoi të izolohej, Pipero flet për infermieren me koronavirus Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero duke folur rreth rasteve të shtuara me Covid-19 gjatë dy ditëve të fundit, në emisionin "
Çfarë po paralajmëron? Rama i jep "lamtumirën" COVID-19 Kryeministri Edi Rama duket se po i jep "lamtumirën" COVID-19. Pas komunikimeve të vazhdueshme, Rama shkruan se sont
DETAJET/ 60 fëmijë të infektuar me COVID-19 në Shqipëri, 30 prej tyre aktivë Prej dy ditësh në Shqipëri ka një shpërthim të lehtë të COVID-19. Kur u mendua se COVID-19 është drejt mposhtjes, në
26 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga 622 teste të realizuara, 26 kanë rezultuar pozitiv me
Prekëse, qeni pret prej tre muajsh në hollin e spitalit pronarin që vdiq nga Covid-19 (FOTO LAJM) Një qen besnik prej tre muajësh pret në hollin e spitalit pronarin e tij që ka vdekur nga koronavirusi në muajin shkurt.
Doktori francez: Hoqën hidrokloriksinën nga trajtimi i Covid-19 pasi kushton pak Didier Raul, një mjek francez dhe mikrobiolog i specializuar në sëmundjet infektie, ka reaguar në lidhje me pezullimin e
Lazio reagon pas lajmeve se Strakosha është prekur nga covid-19: Janë të rreme Ditën e djeshme nëpër media ka qarkulluar lajmi se gardiani shqiptar i Lazios, Thomas Strakosha është i prekur nga koron
Virologia kineze: COVID-19 është vetëm maja e ajsbergut, mund të ketë një tjetër shpërthim Ekspertja virologe kineze Shi Zhengli në një intervistë për televizionin shtetëror kinez thotë se Covid -19 është vetëm
E pranon vetë Johnson, COVID-19 më ka lënë pasoja të rënda shëndetësore Për herë të parë, kryeministri britanik doli në një konferencë me syze. Gjatë konferencës ai deklaroi se nuk kishte p
Mjeku siguron shqiptarët: Shkoni në plazh, nuk infektoheni me COVID-19 Ndërkohë që jemi shumë pranë qershorit, shqiptarët duan të shkojnë në plazh por ekziston frika e infektimit me COVID-19.
Bilanci nga COVID-19, mbi 5.6 të infektuar në të gjithë botën Mbi 5.6 milion persona në të gjithë globin janë infektuar me koronavirusin. Që nga nisja e pandemisë e deri më tani,
Dy muaj pa parë familjen, mjekes që luftoi me COVID-19 i vjedhin 11 mijë dollar Një mjekeje në Teksas, e cila po ndihmonte në luftën kundër koronavirusit iu vodhën sendet personale me vlerë 11.000 dol
Covid-19, vazhdon lehtësimi i masave izoluese në Kosovë Në Kosovë, nga data 28 maj, do të fillojë lehtësimi i mëtejshëm i masave të izolimit kundër koronavirusit. Ministri n
Cilat janë simptomat që dallojnë alergjitë e pranverës nga Covid-19 Mjekja alergologe, Mira Xhixha, shpjegoi këtë të hënë në emisionin “Rudina”, në Tv Klan, simptomat që dallojnë alergjitë
Shkon në 30 numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë Ka shkuar në 30 numri i pacientëve që kanë ndërruar jetë nga COVID-19 në Kosovë. Një 59- vjeçar në Prizren vdiq sot