999 rezultate për

covid-19

Konfirmohet rasti i parë me COVID-19 në Librazhd, infektohet një shitës Është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në qytetin e Librazhdit. Sipas burimeve, i infektuari është një shitës n
Rreth 6 milion të infektuar në të gjithë botën nga COVID-19 Numri i personave me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar afër 6 milionë njerëz. Saktësisht, në mbarë globin, numri
Bebe Rexha e frikësuar, prindërit e saj u infektuan me Covid-19 (FOTO LAJM) Në mars, Bebe Rexha do të shkruante një status në Twitter ku tregonte se si miku i një miku të saj “kishte ndërruar jetë
Skuqet dhe Mati, sot 6 raste të reja me koronavirus Mati është futur sërisht në zonat e prekura nga Covid-19. Aktualisht janë shfaqur 6 raste të reja në Njësinë Administrat
Tre pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë, mes tyre edhe një mjek (VIDEO) Tre nga nëntë pacientët që po vazhdojnë të trajtohen në Klinikën Infektive nga COVID-19 janë në gjendje të rëndë shëndet
Përse virulenca e COVID-19 është në rënie në Shqipëri Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho u shpreh se të dhënat shkencore që vijnë nga institutet, tregojnë se virulenca
Përqafoi të fejuarën, i riu gjobitet nga policia se shkeli normat kundër COVID-19 Normat e distancimit social merren ende seriozisht në Itali, veçanërisht në veri ku COVID-19 ka goditur më fort. Ndonjëh
Rriten shifrat, në 24 orët e fundit 26 shtetas të infektuar me COVID-19 në vend 26 pacientë të rinj me koronavirus janë zbuluar 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e të prekurve në 1076. 76 përqi
Shkak një infermiere: 12 personel shëndetësor dhe 8 pacientë të infektuar me COVID-19 Ditën e sotme janë shënuar raste të reja me COVID-19. 12 personel mjekësor në shërbimin e mjekësisë interne dhe 8 pac
Të dhënat e fundit nga COVID-19: Sa jetë njerëzish ka marrë në të gjithë botën (FOTO LAJM) Pandemia e COVID-19 vazhdon në të gjithë botën por tashme me ritme më të buta dhe drejt shërimit të plotë. Ndërkohë q
Infektoi 13 të tjerë se refuzoi të izolohej, Pipero flet për infermieren me koronavirus Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero duke folur rreth rasteve të shtuara me Covid-19 gjatë dy ditëve të fundit, në emisionin "
Çfarë po paralajmëron? Rama i jep "lamtumirën" COVID-19 Kryeministri Edi Rama duket se po i jep "lamtumirën" COVID-19. Pas komunikimeve të vazhdueshme, Rama shkruan se sont
DETAJET/ 60 fëmijë të infektuar me COVID-19 në Shqipëri, 30 prej tyre aktivë Prej dy ditësh në Shqipëri ka një shpërthim të lehtë të COVID-19. Kur u mendua se COVID-19 është drejt mposhtjes, në
26 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga 622 teste të realizuara, 26 kanë rezultuar pozitiv me
Prekëse, qeni pret prej tre muajsh në hollin e spitalit pronarin që vdiq nga Covid-19 (FOTO LAJM) Një qen besnik prej tre muajësh pret në hollin e spitalit pronarin e tij që ka vdekur nga koronavirusi në muajin shkurt.
Doktori francez: Hoqën hidrokloriksinën nga trajtimi i Covid-19 pasi kushton pak Didier Raul, një mjek francez dhe mikrobiolog i specializuar në sëmundjet infektie, ka reaguar në lidhje me pezullimin e
Lazio reagon pas lajmeve se Strakosha është prekur nga covid-19: Janë të rreme Ditën e djeshme nëpër media ka qarkulluar lajmi se gardiani shqiptar i Lazios, Thomas Strakosha është i prekur nga koron
Virologia kineze: COVID-19 është vetëm maja e ajsbergut, mund të ketë një tjetër shpërthim Ekspertja virologe kineze Shi Zhengli në një intervistë për televizionin shtetëror kinez thotë se Covid -19 është vetëm
E pranon vetë Johnson, COVID-19 më ka lënë pasoja të rënda shëndetësore Për herë të parë, kryeministri britanik doli në një konferencë me syze. Gjatë konferencës ai deklaroi se nuk kishte p
Mjeku siguron shqiptarët: Shkoni në plazh, nuk infektoheni me COVID-19 Ndërkohë që jemi shumë pranë qershorit, shqiptarët duan të shkojnë në plazh por ekziston frika e infektimit me COVID-19.