999 rezultate për

correa

29 politikanë dhe biznesmenë dënohen me 351 vite burg Partia qeverisëse e Spanjës ka pësuar një goditje të madhe pasi një nga ish-arkëtarët e saj u burgos për 33 vjet burgim
Correa shënon super gol për Atleticon ndaj Valencias (VIDEO) Atletico Madrid ka kaluar në avantazh ndaj Vlaencias në "Wanda Metropolitano". Është Correa ai që i ka dhënë epërsin
Correa godet ‘qëllimisht’ me top kokën e Benzemas, gjyqtari nuk e ndëshkon atë (VIDEO) Real Madridi barazoi ndaj Atleticos në javën e 12-të të La Ligas dhe kështu tani gjenden plotë 10-të pikë prapa Barcelon
Atletico merr kryesimin e La Ligës (VIDEO) Atletico Madrid ka fituar 1:0 kundër Malagas duke rrëmbyer kështu edhe vendin e parë në La Liga. Kjo pasi Barcelona e
Arrin në 272 numri i të vdekurve nga tërmeti në Ekuador Qeveria e Ekuadorit ka lajmëruar se numri i njerëzve të vdekurve nga tërmeti prej 7.8 shkallësh, që goditi të shtunën kë
Formacioni i javës në Evropë (FOTO LAJM) Gazeta italiane “ Dello Sport” ka postuar formacionin e javës në gjithë Evropën. Dy lojtarët kryesor të ligës së Angl
Silurë nga jashtë zone, shijoni golin e Correa-s (VIDEO) Supergol në raundin e 1/16-ve të Copa Sudamericana, në ndeshjen Estudiantes-Penarol. Ekipi argjentinas fitoi 2-1 përball
Rafael Correa rizgjidhet për të tretën herë si President i Ekuadorit Me 56,7% të votave presidenti i Ekuadorit, Rafael Correa është rizgjedhur edhe për një mandat tjetër në krye të shtetit.
Ja pse Cristiano Ronaldo nuk ishte në formë gjatë ndeshjes Mediat spanjolle e kanë shpjeguar lojën e dobët të Cristiano Ronaldos në ndeshjen e parë të kampionatit ku Real Madrid b