999 rezultate për

copa

Finalja e "Copa America", tifozja nudo "tërbon" stadiumin (FOTO LAJM) Brazili triumfoi mbrëmjen e djeshme në finalen e Kupës së Amerikës, duke mposhtur Perunë me rezultatin 3-1. Përpos ndesh
Nuk zhgënjen Brazili, fiton "Copa America" (VIDEO) Brazili është kampion i Kupës së Amerikës pasi në finale mposhtën Perunë me rezultat 3-1. Selecao triumfuan para tifo
Finalja e "Copa America", Brazili rikthen epërsinë (VIDEO) Brazili është duke e mundur 2-1 Perunë në "Maracana". Brazili ka rikthyer epërsinë kundër Perusë në fianlen e Kupës s
Finalja e "Copa America", Peruja barazon rezultatin përballë Brazilit (VIDEO) Po luhet në stadiumin “Maracana” finalja e Kupës së Amerikës mes Brazilit dhe Perusë. Sfida zhbllokohet në minutën e
Finalja e "Copa America", Brazili kalon në avantazh (VIDEO) Brazili është duke e mundur 1-0 Perunë në "Maracana". Është zhbllokuar rezultati në finalen e Kupës së Amerikës që po
Finalja e "Copa America", Brazil-Peru: Formacionet zyrtare Sonte nga ora 22:00 zhvillohet finalja e Kupës së Amerikës në mes të Brazilit dhe Perusë. Dy skuadrat do të ndajnë fa
Kili apo Peruja, kush do të jetë kundërshtari i Brazilit në finalen e Copa America? Brazil-Argjentinë i lë vendin, gjysmëfinales së dytë të Copa America asaj mes Kilit dhe Perusë që do të përcaktojë edhe
Argjentina një mallkim për Messin, vazhdon "thatësira" me La Selecion Në muzeun ku mban 34 trofetë e fituar me Barcelonën dhe 5 Topat e Artë, Leo Messi grumbullon gjithshtu dhe 9 zhgënjimet
Peru, surpriza e Copa America Peru është gjysmëfinalisti i fundit në Copa Americas. Ata kanë eliminuar në çerekfinale Uruguain pasi që në penallti u t
Venezuelë–Argjentinë dhe Kolumbi–Kili, Copa America hyn në fazën finale Copa America 2019-të, arrin në fazën e saj më të rëndësishme. Pas çerekfinales së parë mes Brazilit dhe Paraguait që dhu
Ronaldo lavdëron Messin: Ka lindur për të argëtuar njerëzit Në një intervistë të dhënë, Ronaldo "Fenomeni" ka folur rreth Copa America, Lionel Messit, dhe rivalitetit që ekziston m
Vrau me thikë 3 vajzat e saj në Itali, nëna shqiptare fiton gjysëm lire Edlira Copa, nëna 43 vjecare shqiptare e cila në mars të vitit 2014 vrau me thikë tre vajzat e saj, 13, 10 e 3 vjecare,
Brazili përplaset me Argjentinën në rrugën drejt finales së Copa America Me përfundimin e dy ndeshjeve të fundit të Grupit C është përcaktuar edhe rruga që duhet të ndjekin skuadrat për të kapu
Copa America/ Argjentina është vetëm një ndeshje larg nga eliminimi shokues Argjentina është pranë eliminimit nga Copa America pas barazimit 1:1 mbrëmë me Paraguain. Lionel Messi, natyrisht e s
Termetet në Korçë, 12-vjeçari rrëfen tmerrin: Me ranë copat e murit në fytyrë teksa po flija Top Story ka udhëtuar drejt fshatit Vidohovë për t’u gjendur pranë banorëve. Rruga është amortizuar, në këtë zonë të për
Deklaratë e fortë e Messit: Fitoj një trofe më Argjentinën dhe e mbyll me futbollin Lionel Messi ka deklaruar se nëse fiton një trofe të vetëm me Argjentinën atëherë sipas tij ka ardhur momenti t’i japë f
Copa America, Argjentina lë jasht Icardin dhe Higuain (FOTO LAJM) Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, nuk është ftuar në skuadrën e cila do ta përfaqësojë Argjentinën në Kupën e Amerikës m
Topi rrëfen si ia qëlluan me raketa helikopterin në Irak: Rama i ka dhënë Berishës copa pushteti Libri i ish-Presidentit vazhdon të ngjallë sërish debat e kërshëri qe prej javës së shkuar kur doli në qarkullim. Pje
Dëmtohet Ter Stegen, në dyshim për finalen e Copa del Rey Lajme jo të mira vijnë nga kampi i katalanasve, gardiani i portës Ter Stegen është dëmtuar dhe është në dyshim për fina
Aksident i frikshëm me 300 km/h: Makina bëhet copash (VIDEO) Vozitja në një ritëm të shpejtë jo çdoherë është argëtuese. Kësisoj, veturat që kapin shpejtësi të madhe sjellin edhe rr