999 rezultate për

civil

Vidhnin shtëpi luksoze dhe shpërndanin kokainë, arrestohen 7 shqiptarë në Mykonos Policia greke ka ndërmarrë një operacion duke shkatërruar një bandë shqiptare, që ka kryer një sërë vjedhjesh nëpër shtë
Siri, 13 civilë të vrarë gjatë një operacioni të kryer nga forcat e koalicionit Në Siri, gjatë një operacioni të forcave të koalicionit të kryesuara nga SHBA, kanë humbur jetën 13 civilë Burimet lo
Wieslaw Tarka: Ballkani Perëndimor dhe BE janë në udhëkryq Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE as s’mund të sfidohet dhe as s’mund të zëvendësohet me forma të tjera angazhimi
Trump nxjerr tanket në rrugë në SHBA Kur presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ta shënojë përvjetorin e pavarësisë së këtij shteti me
Berisha për "La Stampa": Do të reagojmë me të gjitha format që parashikon mosbindja civile Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar për italianen “La Stampa” se beteja e opozitës do të vijojë. Berisha insiston
DW: Heshtje zgjedhore në Shqipëri me incidente te mosbindjes civile Shqipëria përballet me situatë të paprecedentë! Dy data zgjedhjesh, heshtje zgjedhore si edhe mosbindje civile. Rreziku
Gallatë e madhe: KQZ vendos që anëtarët e KQV-ve t'i përcakton Rilindja Mos pjesëmarrja e opozitës në zgjedhje ka bërë që Grupet e Numërimit të mos jenë të plota. KQZ ka vendosur sot që ta zgj
Le të ketë vëllavrasje dhe luftë! Kryedemokrati i Elbasanit paralajmëron për 30 qershorin Lulzim Basha kërkoi ngritjen e Aleancës së Qytetarëve për Mbrojtjen e Demokracisë, të cilët nuk do të lejojnë zhvillimin
Vidhnin bankomate me mjet pirun, në pranga shqiptarë dhe serbë Shtatë persona kanë përfunduar në prangat e Gardës Civile spanjolle, katër prej të cilëve shqiptarë, pasi kishin krijuar
Mediat italiane: Shqipëria i afrohet votimeve në klimën e luftës civile Në një artikull të gjatë dedikuar situatës politike në Shqipëri, gazeta italiane Il Giornale.it ngre alarmin për zgjedhj
DW: Zgjedhjet lokale nën hijen e mosbindjes civile Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve lokale dhe mospranimii
Berisha: Të përdoret çdo mjet i mosbindjes civile për rrëzimin e Ramës Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë intervistës në emisionin “Tempora” në Ora News, është shprehur se opozita duhet të
Sigurimi i PDK kërcënoi me armë shoqërinë civile para se t'i grushtonte Partia Demokratike e Kosovës ka penguar gjatë ditës së djeshme shoqërinë civile të afrohet pranë zyrave të partisë të ci
Deputeti i LSI: Në 30 qershor ka vrasje me snajper, nuk flet kot Meta Deputeti Ralf Gjoni, i ftuar në A2 CNN, ka komentuar deklaratat e presidentit Ilir Meta, se ka rrezik të ketë përplasje
Fatkeqësitë natyrore, Shqipëria zë vendin e parë në rajon Katastrofat natyrore i kanë kushtuar Shqipërisë 24.7 milionë dollarë që prej vitit 1990. Sipas të dhënave të Bankës Botë
A rrezikohemi nga lufta civile, ja si përgjigjet Edi Rama Ndonëse krizën aktuale politike e konsideroi diçka të përsëritur, kryeministri Edi Rama veçoi në emisionin ‘Open’, një e
Aktivistja serbe: T’i ndërtohet përmendorja Dikoviqit te varrezat masive të shqiptarëve Varreza masive me trupat e civilëve shqiptarë të vrarë nga ushtria serbe është “përmendorja” për të bëmat e gjeneralit s
Blendi Fevziu i shqetësuar: Një vonesë disa orëshe mund të rikthejë luftën civile Blendi Fevziu është shprehur i shqetësuar nga situata aktuale në Shqipëri. Ai tha se Shqipëria ndodhet në momentin më të
Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë, kjo është taktika që përdornin grabitësit Agjentët e Gardës Civile në Spanjë kanë shkatërruar një bandë shqiptarësh në Madrid. Megjithatë ata kishin kryer vjedhje
Basha: Rama po e çon vendin drejt përplasjes civile Basha akuzoi kreun e qeverisë se po e çon vendin drejt përplasjes civile, ndërsa shtoi se letrat e tij janë thirrje për