999 rezultate për

civil

Letra prekëse dhe 5 euro që vogëlushja italiane i kushtoi fëmijëve shqiptarë (FOTO LAJM) Emily, një vajzë e vogël nga Agordo, i shkroi një letër të veçantë provincës së Bellunos, adresuar vullnetarëve të Mbroj
Falimentimi i qeverisë së luksit dhe fasadave, cili ishte reagimi i parë i shtetit ndaj tërmetit Në mbrëmjen e datës 25 nëntor, vetëm pak orë para rënies së tërmetit shkatërrues që mori 51 jetë nën gërmadha, Policia e
Alarmuese! Mbi 5200 të pastrehë dhe 1200 banesa të dëmtuara nga tërmetet në Shqipëri Në Shqipëri, një bilanc i parë i dëmeve flet për mbi 1200 banesa të dëmtuara, disa dhjetwra prej të cilave të shkatërrua
BE: Javë pikëllimi, ndihmë për sa kohë të jetë e nevojshme Tërmeti i 26 nëntorit ka sheshuar dhe tronditur fatkeqsist një pjesë të koniderueshme të Shqipërisë. Me kërkesë të au
Kreu i Emergjencave Civile tregon shifrat: Sa persona ndodhen nën rrënoja Drejtori i Emergjencave Civile Haki Çako në një intervistë për emisionin "Real Story" deklaroi se tërmeti që ra në Durrë
Situata tragjike nga tërmeti, emergjencat Civile greke dhe ato franceze zbresin në Rinas Tërmet i fortë me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter dhe me intensitet 7 ballë goditi vendin në orën 03:55 minuta të mëngj
Sherr në mes të Tiranës, civilët ndalojnë qytetarin me forcë (VIDEO) Berisha ka publikuar nja video përkrah të cilës shkruan se ndaj qytetarit në regjistrimin e mëposhtëm disa persona të ve
Plas në Reformën Zgjedhore, Gjiknuri sulmon Gjuzin: Dil jashtë Është shoqëruar me debate mbledhja e Komisionit të Reformës Zgjedhore. Bashkëkryetarja Rudina Hajdari i dha fjalën pë
Agjentët civilë kapin "mat" dy të rinj në derën e shkollës Agjentët civilë të policisë së Tiranë kanë kapur mat dy të rinj në derën e një shkolle teksa përpiqeshin të shisnin lënd
Persona të veshur civil fusin me dhunë në makinë një protestues Protesta tek Astiri është shoqëruar me tensione pas ndërhyrjes së policisë e cila ka shoqëruar disa shtetas në rajon.
Tërmeti i prishi banesën, e moshuara shqiptare jeton ende në çadër “Stop” ka udhëtuar drejt Selenicës në zonën “Lagjia e Re”, por me banesa të vjetra, si pasojë e amortizimit dhe fatkeqës
Çudi shiptare! Prindërit i dalin motër e vëlla, qytetari humb Lotarinë Amerikane Nisi sot aplikimi për lotarinë amerikane, proces që do të zgjasë deri në 5 Nëntor. Duke marrë shkas nga kjo, Stop sol
Mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e para të BE-së për të dëmtuarit e tërmetit Mbërrijnë në Shqipëri ndihmat e parë të Bashkimit Evropian për familjet e prekura nga tërmeti i 21 shtatorit. Pas aktivi
Kujtim Gjuzi kundër të gjithëve: Duan të më mbyllin gojën, por unë shpëtova Shqipërinë Kujtim Gjuzi ka reaguar pas debateve të sotme në tryezën për Reformën Zgjedhore, pasi ai ngriti tonet ndaj Rudina Hajdar
Hahn solidarizohet me Shqipërinë: BE ofron angazhimin e emergjencave të saj Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn shpreh solidarizim me situatën në Shqipëri, pas rënies së tërmeteve.
Emergjencave Civile: Mos qëndroni në shtëpi sonte Emergjencat Civile apelojnë që banorët me shtëpi të dëmtuara të mos qëndrojnë atje sonte dhe të shmangin sa më shumë fil
Kështu dukej aeroporti i Vlorës në vitet 1914-1916, ja sa kushtonin biletat (FOTO LAJM) Nga Kreshnik Kuçaj Shqipëria ka një histori relativisht të hershme të transportit civil e ushtarak ajror. Fluturimet
SHOKUESE/ Pse Serbia po i fshin adresat e qytetarëve vetëm në Medvegjë e BujanoVc? Serbia po vazhdon t’i shkelë të drejtat e shqiptarëve në tri Komunat sidomos në Komunën e Medvegjes. Mijërave prej ty
Arrestohet një serb i dyshuar për krime lufte në Kosovë Prokuroria e Posaçme e Kosovës, njoftoi se ditën e djeshme, e shtunë është arrestuar një serb, shtetas i Kosovës, i dysh
Arrestohet serbi i dyshuar për vrasjen e civilëve gjatë luftës në Kosovë Një serb është arrestuar në Kosovë si i dyshuar për krime lufte. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate për med