999 rezultate për

cikloni

Idrizi: Jemi në syrin e ciklonit nga idiotë të dobishëm Gjatë një konference të mbajtur sot në Akademinë e Shkencave, Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka kërkuar prej akademikëv
Kujdes / Cikloni do përfshijë edhe Kosovën (VIDEO) Një video që ka ardhur në adresën e gazetës "Express", tregon se cikloni që ka përfshirë jugun e Shqipërisë, do të vijë
Cikloni para Maqedonisë, rrezik për vërshime të reja Maqedonia vazhdon të rrezikohet përsëri nga një mot i ligë që pritet të fillojë orët e mesditës dhe që do të zgjasë deri
Fixhi goditet nga cikloni i fuqishëm Autoritetet e ishujve Fizhi kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të mbërritjes në arqipelag të ciklonit Wi
Tërbohet moti, cikloni në Elbasan dëmton lokalet (VIDEO) Kapriçot e motit të ditëve të fundit duket se kanë qenë prezente në vendin tonë, përveç stuhisë së ditës së djeshme në J
Australia pret ciklonin më të madh që nga viti 1987 Banorët e kryeqytetit të Vanuatu Port Vila po përgatiten për një ciklon tropikal, i quajtur PAM dhe i përcaktuar nga eks
Cikloni Anton pritet të godasë edhe Kosovën Cikloni Anton (i emëruar nga Universiteti i Berlinit), pritet që të përfshijë vendet e Ballkanit, ndërsa edhe territori
"Heltrud", cikloni që do të godasë nesër Shqipërinë dhe Kosovën (FOTO LAJM) Europa dhe rajoni i Ballkanit do të goditen nga një rrymë atmosferike shumë e ftohtë. Ajo do të përfshijë një pjesë të m
Sport: Luis Enrique në sytë e ciklonit E përditshmja katalanase "Sport" tregon situatën në shtëçinë e Barcelonës, me teknikun Luis Enrique që duhet të përballe
Cikloni Ronaldo, "Topi i Artë" kuotohet me 1,73 Ka luajtur në 6 prej 7 javëve të La Liga por ritmi i Cristiano Ronaldo ka qënë i jashtëzakonshëm me 13 gola të shënuar p
Maqedonia do përfshihet nga cikloni "Simeon" Një stuhi pritet ta godasë sot pasdite Maqedoninë. Kjo stuhi ka marrë emrin "Simeon". Meteorologët kanë parashikua
Cikloni “Branko” godet Shkupin (VIDEO) Gjatë ditës së sotme Shkupi është goditur nga cikloni “Branko”. Era e fuqishme dhe shiu i furishëm ka bërë që të pen
Maqedonia rrezikohet nga cikloni "Branko" Një ciklon pritet të përfshijë sot Maqedoninë ka marrë emrin "Branko". Meteorologët parashikojnë sot mot me shi dhe m
Ja si u godit Shkupi nga cikloni Klara (VIDEO) Reshje të mëdha shiu kanë pushtuar mbrëmë kryeqytetin. Cikloni i paralajmëruar nga meteorologët "Klara", ka goditur p
Efektet e ciklonit "Kleopatra" Rreshjet e shiut të shoqëruara herë pas herë edhe me stuhi ere kryesisht në det do të vazhdojnë të jenë prezente edhe gj
Cikloni Kleopatra shkakton 16 viktima në Itali (FOTO VIDEO) Cikloni Cleopatra ka shkaktuar vdekjen e të paktën 16 personave në ishullin italian të Sardenjës. Guvernatori i Sarde
Australia goditet nga cikloni Australia pritet të goditet nga një ciklon i fuqishëm ndërsa bregdeti veri-perëndimor i Australisë është duke u goditur
Cikloni "Çajo" rrezikon Shqipërinë dhe brigjet e Adriatikut Një ciklon pritet t’i afrohet Malit të Zi dhe brigjeve te Adriatikut. Shteti fqinj ka paralajmeruar marrjen e masave për
Meksikë, alarm për mbërritjen e një cikloni Bregu Paqësor përgatitet për mbërritjen e ciklonit Bud, një nga ciklonet e stinës. Shërbimi Meteorologjik Kombëtar i Mek
Cikloni në Madagaskar, regjistrohen dy viktima Dy persona kanë mbetur të vdekur nga cikloni që goditi lindjen e Madagaskarit duke shkaktuar edhe shumë dëme materiale.