999 rezultate për

cikloni

Cikloni godet Indinë: 2 të vrarë, evakuohen mbi 1 milion të tjerë Një ciklon i fuqishëm ka goditur brigjet lindore të Indisë, mëngjesin e së premtes, me shira të furishëm dhe erëra të fo
Cikloni godet Australinë, dallgët frikësojnë banorët (FOTO LAJM) Një ciklon i dytë brenda 48 orëve ka ka sjellë me vete erëra shkatërruese dhe shira të rrëmbyeshëm në rajonet bregdetare
Katastrofë natyrore, cikloni shkakton 1 mijë viktima (FOTO LAJM) Organizata e Kombeve të Bashkuara ka reaguar së fundmi në lidhje me ciklonin që ka goditur Mozambikun dhe Malavinë, i ci
Reshjet tmerrojnë shtetin afrikan, 1 mijë të mbytur (VIDEO) Të paktën 1000 njerëz janë mbytur në Mozambik pasi një ciklon I fuqishëm kaploi vendin. Kanë kaluar tashmë katër ditë q
Cikloni shkakton dëme të mëdha në Durrës (VIDEO) Moti i keq ka shkaktuar dëme të mëdha financiare gjatë pasdites së djeshme në Shkozet të Durrësit duke shkatërruar disa
Mjegull e shi, si do të luhaten temperaturat e ajrit në Kosovë Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, ndërsa në viset e ulëta do të ketë edhe mjegull. Vorbullat ciklonike nga Atla
Shijoni diellin dhe pushoni të qetë këtë të diel Në ditët e fundjavës vendi ynë, mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
Moti çudit Kosovën Në ditët e fundjavës vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë. Ndërkohë, nga Atlantiku një vorbull
LIVE/ Pamje të frikshme nga cikloni në Greqi: KËTU mund të ndiqni zhvillimet (VIDEO) Cikloni "Zorba" është përplasur sot me tokën greke duke goditur gadishullin e Peloponezit. Ndryshe nga sa ishte paras
Fundi i botës! Pamje apokaliptike nga cikloni "Zorba" në Greqi (FOTO LAJM) Cikloni "Zorba" ka goditur gjatë mëngjesit të sotëm furishëm Greqinë me erëra që shkojnë deri në 150 kilometra në orë. G
Dallgë 11 metra, cikloni i pazakontë tmerron Greqinë (VIDEO) Cikloni i pazakontë që ka goditur Greqinë në orët në vijim kanë shkaktuar situatë alarmi në vend. Edhe pse rreziku ë
Cikloni mesdhetar do godasë nesër Ballkanin Meteorologët kanë paralajmëruar se një ciklon tropikal mund të ndodhë nesër në brigjet e Greqisë. Erërat e forta do të v
Greqia në alarm, vjen furishëm cikloni mesdhetar (FOTO LAJM) Greqia është duke u përgatitur për t'u përballur me një situatë të jashtëzakonshme atmosferike pasi meteorologët kanë ko
Cikloni Aleksej i afrohet Maqedonisë, shi me erë dhe borë në viset malore Ngadalë po fillon të ndikojë në vend cikloni Aleksej mbi teritorin e vendit tonë dhe gjatë kësaj nate edhe mëngjesin e d
Këtë javë ka vetëm borë dhe shi Gjatë javës mot dinamik dhe i ndryshueshëm, me borë dhe shi Reshjet pritet të vazhdojnë edhe sot, e nëpër vise të ulëta
Cikloni në Madagaskar merr 25 jetë njerëzish Cikloni tropikal "Ava", i cili goditi Madagaskarin javën e kaluar, ka marrë 25 jetë dhe dhjetra persona llogariten si të
Pamjet "apokaliptike" të ciklonit bombë në Amerikë (FOTO LAJM) Stuhia e fortë që ka goditur bregun lindor të SHBA-ve që nga e mërkura ka lënë disa skena të pazakonta. Liqene, lume
"Cikloni bombë" në SHBA ngrin për së gjalli iguanat dhe qentë (FOTO LAJM) Florida është përfshirë nga temperatura shumë të ulta të cilat po dëmtojnë edhe iguanat të cilat gjenden të ngordhura në
Priten reshje bore në fundjavë Në Maqedoni pritet të nisin reshjet e borës. Sipas Drejtorisë për Punë Hidro-meteorologjike në Maqedoni në vendin ton
Cikloni Debbie, Australia aktivizon planin për përgjigje ndaj fatkeqësive (VIDEO) Kryeministri i Australisë, Malcolm Turnbull, aktivizoi planin për përgjigje ndaj fatkeqësive, pasi një ciklon i fuqishëm