999 rezultate për

cia-s

SHBA heton CIA-n Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të hapin një hetim kriminal mbi vdekjet e dy të burgosurve të CIA-s në Irak dhe Afgan
Angelina Jolie, sërish agjente e CIA-s Thuhet se Angelina Jolie do të përsërisë rolin e saj si Evelyn Salt për vazhdimin e filmit "Salt", pasi Sony Pictures ka
Lirohet kontraktori i CIA-s Pakistani ka liruar kontraktorin e CIA-s, Rejmond Dejvis, i cili akuzohej për vrasjen e dy personave në Lahore. Vendimi
Ish oficeri i CIA-s edhe nga burgu punon për Rusinë Një ish zyrtar i lartë i CIA-s është dënuar me një burgim shtesë prej tetë vitesh. 59 vjeçari Harold Nikolson aktualisht
Vdes në moshën 81- vjeçare, heroi i CIA-s në Vietnam Bashkëpunëtori më i lartë i CIA-s gjatë luftës së Vietnamit dhe një prej shërbyesve më të mëdhenj të interesave të perën
Shkencetari berthamor iranian i ka ikur CIA-s?! Televizioni shtetëror iranian sot ka transmetuar pamje të, siç thuhet, shkencëtarit të zhduku
Nje ekspert iranian i ceshtjeve atomike kalon ne duart e CIA-s Një ekspert iranian për çështjet atomike, i cili është zhdukur para disa muajve, ka ikur
Sulmi kunder CIA-s ishte hakmarrje Grupi monitorues në Shtetet e Bashkuara, SITE, tha se mesazhi në internet, që mendohet se është
7 ish-drejtore te CIA-s i dergojne nje leter Obama-s Shtatë ish-drejtorë të CIA-s i kanë kërkuar presidentit Obama të ndalojë hetimet krim
Kerkohet rihapja e dosjeve te CIA-s Departamenti Amerikan i Drejtësisë bën thirrje për rihapjen e dosjeve për disa raste abuzimi me
Ne Shkup, qendra me e madhe e CIA-s ne Evropen Juglindore Duke ju referuar burimeve të gazetës “Rinascita Balcanica”, mbrëmjen e së enjtes në
Adili:Nuk jam spiun i CIA-s Zëdhënësi i FBKSH-së dhe AKSH-së, Gafurr Adili përgë njeshtroi gazetën “Ve
"Nobeli" i Pastërnakut, pjellë e CIA-s? Një raport sensacional i historianit Ivan Tolstoi, gazetar në Radio Svoboda, që është mbajtur n
Ish zyrtare te larte te qeverise: Ne Shqiperi nuk ka burgje sekrete te CIA-s Ish zyrtare te larte te qeverise mohuan qe ne Shqiperi te kete burg sekret te CIA-s. Reagimi vjen nga ish-ministri i Mb