999 rezultate për

cia-s

Raporti shokues i CIA-s, Zogu, incest me motrën Sipas një raporti të hartuar në vitin 1949 nga Agjencia Amerikane e Inteligjencës për mbretin shqiptar të rrëzuar nga fr
Independent: Rrjeti I CIA-së në Prishtinë, Zagreb dhe Sarajevë! Të dhënat e mbledhura nga njësia e veçantë e CIA-së dhe NSA-së nga bazat e informacioneve që ndodhen në ambasadat amerik
CIA: Greqia planifikonte të intervenojë ushtarakisht në Maqedoni Shënimet e Agjencisë qendrore të zbulimit (CIA) nga koha e luftërave ballkanike, të publikuara këto ditë, tregojnë se Gr
Planet e CIA-s për Maqedoninë Sipas dokumentave të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) nga koha e luftërave ballkanike të publikuara gjatë këtyr
Top 6 sfidat më spektakolare të fundjavës (FOTO LAJM) Fundjavë futbolli e nxehtë dhe spektakolare në Europë. Kampionatet më të bukura të kontinentit dhurojnë këtë të shtunë d
Raporti sekret i CIA-s '76: Si u sigurua dosja shëndetësore e Enver Hoxhës Në vazhdim të ciklit të dokumenteve të deklasifikuara të arkivit të Shërbimit amerikan, sjellim sot një dokument me një
Avokati amerikan i Zogut: Çfarë i raportonte CIA-s për mbretin Nga AGRON ALIBALI OPERACIONI MOLLA/ PJESA V Sikurse pamë në shkrimet e mëparëshme, gjatë udhëtimit të tij të parë në
Snowden mund të qëndrojë në Rusi për një vit Shteti i Rusisë aprovon kërkesën e ish-kontraktorit të agjencive amerikane të zbulimit, Edward Snowden për strehim polit
Kallashnikovi i Osama bin Laden në muzeun e CIA-s (FOTO-LAJM) Kallashnikovi i Osama bin Laden tashmë ndodhet në muzeun e CIA-s. Arma e mbajtur nga Bin Laden në dhomën e tij në Abbott
Thaçi u takua me drejtorin e CIA-s Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi është takuar me drejtorin e Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA), John Brennan.
Maqedonia në hartën e përgjimeve të CIA-s Maqedonia është gjetur në hartën e përgjimeve të shërbimeve sekrete amerikane. Harta është publikuar ditë më parë ng
Gjykata e Strasburgut ndëshkon Maqedoninë Update - Maqedonia ka shkelur të drejtat e njeriut. Ky është vendimi i Gjykatës për të Drejtat e Njeriut në Strasburg, e
Raporti i CIA-s, borxhi publik në kufijtë e limitit Në vitin 2011 Shqipëria ka pasur një rritje ekonomike prej 2 përqindësh. Sipas një raporti të Shërbimit amerikan të inte
SHBA, hetime për Paola Broaduell Pas dorehëqjes se kreut të CIA-s David Petraus është vënë nën hetim Paula Broadëell, autore e biografisë së drejtorit të
SHBA, komploti i Al Kaedës u zbulua nga një agjent i dyfishtë Zbulimi i komplotit për një shpërthim kamikaz në një avion të drejtuar drejt Shteteve të Bashkuara është bërë nga një ag
Ai që vuri bombën në mbathje ishte agjent i CIA-s Përsoni që vuri bombn e montuar në mbathje ishte një agjent që punonte për shërbimin sekret amerikan dhe agjencitë e int
Anonymous sulmon faqen e CIA-s Nuk përmbahen më hakersat e Anonymous. Në qendër të sulmit të tyre ka qenë vetë faqja e CIA-s, prej nga mendohet se ësht
Raporti i CIA-s i vitit 1951, Greqia planifikoi ndarjen e Shqipërisë Plani i Greqisë për ndarjen e Shqipërisë mes saj dhe ish-Jugosllavisë është vertetuar edhe nga një raport i CIA-s i viti
SHBA heton CIA-n Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të hapin një hetim kriminal mbi vdekjet e dy të burgosurve të CIA-s në Irak dhe Afgan
Angelina Jolie, sërish agjente e CIA-s Thuhet se Angelina Jolie do të përsërisë rolin e saj si Evelyn Salt për vazhdimin e filmit "Salt", pasi Sony Pictures ka