999 rezultate për

cia-s

Kroacia-Serbisë: Dëno kriminelët e luftës të hysh në BE Ministrja e Jashtme e Kroacisë Vesna Pusiç ka thënë se Zagrebi zyrtar do ta bllokojë anëtarësimin e Serbisë në BE, në ra
Cheney mbron CIA-n: Nuk krahasohen torturat e CIA-s me veprat e terroristëve Dick Cheney i ka dhënë mbështetje të padiskutueshme programit të CIA-s, që sipas Senatit, ka qenë torturues. Figura
Drejtori i CIA-s: Vepruam drejt në shumë raste Drejtori i Agjencisë Qëndrore të Zbulimit, John Brennan ka marrë në mbrojtje CIA-n, duke thënë se raporti i Senatit nuk
Maqedonia dhe Shqipëria në lojërat e CIA-s për Al Masrin Kahlid al-Masri, një qytetar Gjerman me origjinë Libaneze u arrestua në Maqedoni në fund të vitit 2003, dhe u burgos në
Berisha: Në Shqipëri nuk kanë ekzistuar burgje në administrimin e CIA-s Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ish-kryeministri Berisha ka reaguar lidhur me një raport të publikuar nga
CIA mbron veten: Si mendoni pse nuk na sulmuan këto 13 vjet? Pasi bota u trondit nga publikimi i mënyrave në të cilat CIA ka zbatuar masa brutale mbi persona të dyshimtë për terrori
Kadri Veseli: Edhe George Bush ishte drejtor i CIA-s Kryetari i sapozgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka premtuar se do të jetë i përgjegjshëm në respektimin e të
Torturat e CIA-s, Shqipëria bashkëpunëtore? Senati amerikan ka përpiluar një raport tepër të gjatë prej 6.700 faqesh, në të cilin thuhet se Agjencia e Zbulimit Amer
Dokumentet sekrete të CIA-s: Kush ishte Enver Hoxha dhe si e propozoi Dushan Mugosha për Komandant të Përgjithshëm të Ushtrisë Në arkivat sekrete të CIA-s jepen hollësi lidhur me diktatorin shqiptar, Enver Hoxha, sidomos përpara se ai të merrte pu
Zbulohen dokumentet e CIA-s për agjentët jugosllavë: Nuk flasin, nuk pijnë, mbajnë mend shumë mirë Dokumetat sekrete të CIA-s, të mbajtura sekrete për vite me rradhë lidhur me shërbimin e fshehtë jugosllav, më në fund j
"Mini" derbi i Manchesterit, golazo i Manu Garcia-s (VIDEO) Mini derbi i Manchesterit mes City U18 dhe United U18, u mbyll me fitoren e "Citiziens" me rezultatin 1-0. Goli i vetëm
Gazetarja e Roma TV i rrëmben zemrën Rudi Garcia-s (FOTO LAJM) Trajneri i Romës Rudi Garcia është fotografuar nga revista "Novella 2000" në praninë e bukuroshes Francesca Brienza, pre
CIA: ISIS organizatë kriminale, ka 31 mijë luftëtarë Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjithnjë e më shumë po paralajmërojnë se agresioni i grupit terrorist ISIS mund të shtoh
UFO-t në Norvegji ishin të CIA-s (VIDEO-FOTO) Shumë norvegjezë në gjysmën e shekullit të kaluar ishin gati të betoheshin se kishin parë një UFO. Pas shume dekadash vj
Raportet sekrete të CIA-s: Ja kush ishin dashnoret e Enver Hoxhës Deklasifikimi i një numri dokumentesh sekrete të CIA-s kohët e fundit, sjell në përmasa më reale figurën e Enver Hoxhës.
Një vizitë në muzeun e CIA-s (FOTO-LAJM) Muzeu i CIA-s në Virxhinia të SHBA-së vazhdon të tërheqë vizitorë. I përbërë nga pesë ekspozita, aty do të gjesh pajisje
Putin: Interneti është një projekt i CIA-s Presidenti i Rusisë Vladimir Putin e ka quajtur Internetin një projekt të CIA-s. Ndërsa Kremlini synon të ushtrojë një
Raporti i Senatit amerikan publikon abuzimet e CIA-s Publikohet raporti i Senatit amerikan, i cili thekson se CIA ka përdorur “metoda të zeza” sekrete për të marrë në pyetje
Anketë e CIA-s: Kundër presidentit konsensual, pro zgjedhjeve të parakohshme Ethet e aftimit të zgjedhjeve në Maqedoni ka bërë që kohët e fundit të mbahen disa sondazhe lidhur me zgjedhjet presiden
"Raportimi i CIA-s, mesazh për prioritet e Qeverisë së Maqedonisë" Informacionet që vijnë nga CIA duhet shqyrtuar me kujdes, pavarësisht gjendjes aktuale të sigurisë që duket të jetë stab