999 rezultate për

cia-s

FBI mbështet CIA-n: Rusia ndihmoi Trump t’i fitonte zgjedhjet FBI ka mbështetur argumentet e CIA-s se Rusia ndërhyri për të ndihmuar Donald Trump t’i fitonte zgjedhjet presidenciale
Rusia-CIA-s: Ne ndihmuan Trumpin? Qesharake! Kremlini ka denoncuar sot akuzat e CIA-s pas publikimeve të "Washington Post", ku thuhet se Rusia ka dashur të fitojë ka
Vizita e shefit të CIA-s në Tiranë, Klosi: Erdhi për shkak të rusëve (FOTO LAJM) Shefi i CIA-s, John Brennan zhvilloi një vizitë blic dje në Tiranë duke takuar drejtuesit e shtetit shqiptar dhe kjo lid
Vizita surprizë e shefit të CIA-s, ç’diskutoi me krerët e shtetit? Drejtori i CIA-s, John Brennan ka qenë dje në Tiranë, dhe ka zhvilluar disa takime me krerët e shtetit që lidhen me çësh
INTERVISTA/ Presidenti Nishani: Ja çfarë diskutuam me shefin e CIA-s Presidenti i vendit Bujar Nishani, i cili nuk e ka fshehur ambicien për një mandat të dytë në krye të shtetit, është i f
Shefi i CIA-s, vizitë "blic" në Tiranë, takoi Ramën, Nishanin dhe Kodhelin John Brennan, Drejtori i CIA-s ka kryer një vizitë blic në kryeqytetin shqiptar duke takuar të gjithë krerët më të lartë
Drejtori i CIA-s paralajmëron Trumpin Drejtori i CIA-s ka paralajmëruar presidentin e ri të SHBA-ve Donald Trump, që të mos i japë fund marrëveshjes bërthamor
Agjentja e CIA-s nuk e vrau Fidel Kastron sepse... u dashurua me të (FOTO LAJM) Ish-diktatori kubanez Fidel Kastro, i cili u bë i njohur për rezidencën ndaj ndikimit amerikan, duket se u ka shpëtuar r
Kush është anti-islamiku i zgjedhur nga Trump për drejtor të ri të CIA-s Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka zgjedhur kongresmenin e Kansas-it, Mike Pompeo për drejtor të CIA¬s gjatë adminis
Jep dorëheqjen drejtori i CIA-s Drejtori i CIA-s James Clapper i ka dërguar Presidentit amerikan Barack Obama kërkesën për dorëheqjen e tij një natë më
Plani kundër Rusisë, CIA gati për sulme kibernetike CIA po planifikon një sulm kibernetik kundër Rusisë, në shenjë hakmarrje për përpjekjet e kësaj të fundit për të ndikuar
CIA gati për sulme kibernetike ndaj Rusisë CIA po planifikon një sulm kibernetik kundër Rusisë, në shenjë hakmarrje për përpjekjet e kësaj të fundit për të ndikuar
Ja pse dështoi operacioni sekret i CIA-s për të përmbysur Enver Hoxhën Rrjetin gjigant BBC i ka kushtuar një emision në radio operacionit sekret të CIA¬s dhe shërbimeve inteligjente britanike
Historia/ Ja si u la në rrugët e Shqipërisë i burgosuri i CIA-s Në një shkrim të gjatë dhe tronditës për funksionimin e stukuarave paralele të agjencisë të inteligjencës amerikane CIA,
Drejtori i CIA-s: Sulmi në Stamboll mban vulën e IS-it Drejtori i CIA-s, John Brennan është shprehur se sulmi vetëvrasës në Aeroportin Ataturk të Stambollit mban "vulën" e gru
Bashkëthemeluesi i "Mossack Fonseca", djali i ish oficerit të SS dhe spiunit të CIA-s në Kubë Një prej bashkëthemeluesve të zyrën ligjore "Mossack Fonseca", e vënë së fundi në qendër të megaskandalit "Panama Papers
Obama refuzoi planin e CIA-s për rrëzimin e Asadit nga pushteti?! Ish-zyrtari i CIA-s, Doug Laux në një intervistë dhënë për NBC News tha se shërbimi sekret amerikan kishte plane për rrë
Bin Laden nuk ka vdekur?! (VIDEO) Eduart Snowden vazhdon të shokojë opinionin publik botëror me deklaratat e tij, duke thënë shumë gjëra që Shtetet e Bash
Zbulohet dokumenti i CIA-s: Kë donin amerikanët në pushtet pas Titos Autori i romaneve antologjike serbe "Rrënjët" dhe "Koha e Vdekjes", kishte marrë një ftesë urgjente që të shkojë në Lond
Raporti i CIA-s / A financohej UÇK-ja me para droge? Një raport i Agjencisë Amerikane të Inteligjencës(CIA), menjëherë pas përfundimit të luftës (viti 2000), jep detaje për