999 rezultate për

cia-s

NYT: Kina ka vrarë 20 spiunë të CIA-s Gazeta prestigjoze, "New York Times" ka shkruar sot se Kina ka vrarë apo burgosur 18 deri në 20 burime të CIA-s që nga v
Mediat serbe: Millosheviçi ishte agjent i CIA-s (VIDEO) Ish president i Republikës Federale të Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviç, është konsideruar gjithmonë si një figurë e
Drejtori i CIA-s, thirrje agjencive të ruajnë sekretet shtetërore nga njerëz si Assange Drejtori i CIA-s Mike Pompeo tha se agjencitë qeveritare të ngarkuara me ruajtjen e sigurisë së vendit duhet të mbrojnë
Përgjimet e CIA-s, reagon Apple, Samsung dhe Microsoft Lajmi i publikuar dje nga “Wikileaks” se CIA po përgjon të gjithë botën përmes disa pajisjeve teknologjike, ka shkaktuar
“WikiLeaks” publikon dokumente që pretendon të jenë të CIA-s “WikiLeaks” ka publikuar sot mijëra dokumente, pretendon të jenë marrë nga qendra e CIA-s për Inteligjencë Kibernetike,
Dokumenti i CIA-s: Greqia do të sulmonte Shqipërinë në vitin 1994 (FOTO LAJM) Viti 1994 do të sillte një shtrëngatë të vërtetë në marrëdhëniet shqiptaro-greke në kontekstin e pasrrëzimit të komunizm
DOKUMENTI I CIA-s / Emrat e agjentëve grekë që u infiltruan deri në ushtrinë shqiptare (FOTO LAJM) Greqia ka patur një agjenturë të avancuar në vend, të cilët për një periudhë të gjatë kanë punuar me qëllim greqizimin
DOKUMENTI/ Kur komunistët dënonin me burg për jetë si agjent të CIA-s, babanë e Adriatik Llallës Prej disa ditësh drejtësia shqiptare është tronditur nga akuzat dhe kundër akuzat mes prokurorit të përgjithshëm Adriati
Polonia dhe Lituania dalin kundër vendimit të Trump për hapjen e burgjeve sekrete të CIA-s Polonia dhe Lituania kanë bërë të ditur sot se nuk do të lejojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës të hapin burgje të reja
Ky është "bosi" i ri i CIA-s amerikane (FOTO LAJM) Senati amerikan ka konfirmuar të hënën Mike Pompeon në krye të shëebimit inteligjent të SHBA-ve. Emërimin e tij e kis
Donald Trump pritet të vizitojë zyrat e CIA-s Donald Trump pritet të vizitojë sot, në ditën e tij të parë të punës si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, A
Shefat e ri të Pentagonit dhe CIA-s, të ashpër ndaj Rusisë Gjenerali në pension, James Mattis, i emëruar nga Presidenti i zgjedhur Donald Trump për postin e Sekretarit të Mbrpjtje
Ish-zv.Shefi i CIA-s për Ballkanin: Ka ardhur koha e ndarjes së Kosovës Ish-zëvendësshefi i agjencisë amerikane të inteligjencës – CIA – Steven Meyer, i ka dhënë intervistë javores Beogradase,
Ish-zëvëndësshefi i CIA-s: Ka ardhur koha për ndarjen e Kosovës Ish-zëvëndësshefi i agjencisë amerikane të inteligjencës, Steven Meyer, në një intervistë për gazetën serbe "Nedeljnik",
Zyrtari i CIA-s me deklaratë shokuese: Të gjitha sulmet terroriste janë mashtrim, ose të detyruara nga FBI (VIDEO) Robert David Steele është një oficer amerikan i zbulimit të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara, i cili në "T
Flet hetuesi i CIA-s: Çfarë më tha Sadami për amerikanët kur u futëm në Irak (FOTO LAJM) Specialisti i CIA-s, i John Nixon, i cili ka intervistuar Saddam Husseinin pas arrestimit në dhjetor të vitit 2003, ka t
Zbardhet vizita "blic" e shefit të CIA-s, problem Rusia, Serbia dhe spiunët e tyre në Shqipëri Vizita e beftë e shefit të CIA-s në John Brennan në Tiranë dhe rangu i takimeve të tij ngjalli mjaft kërshëri në kryqyet
Drejtori i CIA-s erdhi në Tiranë me ftesë të Visho Ajazi-Likës Drejtori i CIA-s, Xhon Brenan ka ardhur në Tiranë me ftesë të kreut të SHISH-it, Visho Ajazi-Likës. Kështu deklaron kreu
FBI mbështet CIA-n: Rusia ndihmoi Trump t’i fitonte zgjedhjet FBI ka mbështetur argumentet e CIA-s se Rusia ndërhyri për të ndihmuar Donald Trump t’i fitonte zgjedhjet presidenciale
Rusia-CIA-s: Ne ndihmuan Trumpin? Qesharake! Kremlini ka denoncuar sot akuzat e CIA-s pas publikimeve të "Washington Post", ku thuhet se Rusia ka dashur të fitojë ka