999 rezultate për

cia-s

Ndodh për herë të parë, një grua në krye të CIA-s në SHBA Pasi emëroi Mike Pompeon si Sekretar Shteti, Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka vendosur që CIA-n, ku shërbente Pompeo
Udhëtari në kohë zbulon si do të jetë Toka në 2118 Pretendon se ka qenë një agjent i fshehtë i CIA-s, por mbi të gjitha thotë se vjen nga e ardhmja duke “udhëtuar në kohë”
Siguria në Kosovë, Haradinaj në takim me drejtorin e CIA-s Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po qëndron këto ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar sot
Shefi i CIA-s e paralajmëron Trumpin: Koreja e Veriut është gati për të na shkatërruar Mike Pompeo, drejtori i CIA-s, gjithashtu paralajmëroi se Koreja e Veriut ka aftësinë për të goditur SHBA me armë bërtha
Dokumenti tronditës i CIA-s: Ahmet Zogu ka një lidhje incesti me të motrën (FOTO LAJM) Një ndër akuzat më të rënda ndaj mbretit Zog janë akuzat për incest mes tij dhe të motrës. Ka qënë CIA ajo që ka pub
Pamje të rralla, si u pushkatua në Shqipëri agjent grek i CIA-s (FOTO LAJM) Nga Arben Llalla Ishte koha, ku në kufirin greko-shqiptar në zonën e Çamërisë funksionin disa zyra dhe baza se
Oficeri i CIA-s rrëfete nga shtrati i vdekjes: Unë e vrava Bob Marley-n Një oficer 79-vjeçar i CIA-s, Bill Oxley, ka bërë një seri të rrëfimeve mahnitëse që kur u pranua në Spitalin ‘Mercy’ në
Nusja e djalit nxjerr dokumentin: Enverin e vranë! Siç hidhet e adhurohet Skënderbeu gjatë valles së përjetshme haluçinative kundër vetes me kohën që ecën bashkë me histor
Ekspertët kërkojnë të zbulojnë pasurinë e Pablo Eskobarit Pablo Eskobar, lideri famëkeq i kartelit të drogës në Kolumbi mendohet se ka fshehur një pasuri të madhe, përpara se ai
Ish agjenti CIA-s zbulon planin për çështjen e emrit të Maqedonisë Problemi rreth çështjes së emrit është një problem i cili po pengon Maqedoninë prej një kohe të gjatë, dhe është pengesa
Paralajmëron CIA: Koreja e Veriut është e gatshme të godasë SHBA-të Brenda pak muajsh Koreja e Veriut do të jetë në gjendje të sulmojë Shtetet e Bashkuara të Amerikës me një raketë të mbus
Presidenti Thaçi takon drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është larguar këto ditë drejt Uashingtonit, ku edhe po qëndron momentalisht, në kuad
Zbardhen raportet sekrete të CIA-s: Kush ishin dashnoret e Enver Hoxhës Kanë kaluar 33 vite nga vdekja e diktatorit e Enver Hoxha, por sekretet dhe historitë rreth tij nuk kanë të mbaruar.
E vërteta me amerikanë e aksioneve anti-drogë të policisë në 48 orët e fundit Ka të paktën 48 orë që Policia e Shtetit është në këmbë në luftën kundër prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike d
Raporti i CIA-s në 1954: U zhdukën 16 000 shqiptarë, ka ministra dhe deputetë Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit i ka kërkuar ambasadës amerikane dhe Organizatës së Kombeve të Ba
Zbardhen raportet sekrete të CIA-s: Kush ishin dashnoret e Enver Hoxhës Kanë kaluar 33 vite nga vdekja e diktatorit e Enver Hoxha, por sekretet dhe historitë rreth tij nuk kanë të mbaruar.
Raporti i CIA-s: Si gënjenin grekët se shtypeshin nga shqiptarët në kohën e diktaturës Përmes një dokumenti të vitit 1962, CIA ka treguar një panoramë të situatës politike, ekonomike dhe gjeografike të Shqip
Trump i jep fund programit të CIA-s për trajnimin e rebelëve sirianë Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dhënë fund një programi të fshehtë të CIA-s, për të armatosur dhe trajnuar rebel
Në prag të vdekjes, agjenti i CIA-s jep një rrëfim tronditës për “Kullat Binjake” (Foto) Agjenti 79-vjeçar në pension i CIA-s, Malcom Howard, ka bërë një sërë pretendimesh të habitshme që kur u lirua nga spita
Ndërron jetë Noriega, si kaloi nga ish-spiuni i CIA-s në trafikant droge? (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë si pasojë e një hemoragjie në tru ish-diktatori e drejtoi vendin e Amerikës Qendrore nga viti 1983 deri