999 rezultate për

cia-s

Me 3 milion dollar dhe të armatosur deri në dhëmbë: Fotot e CIA-s vetëm pak ditë pas sulmit të 11 Shtatorit CIA ka publikuar disa foto të rralla, të cilat janë bërë vetëm disa ditë pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit, ku gat
Gjendet e pajetë ylli i filmave për të rritur, vajza e një agjenti të CIA-s (FOTO LAJM) Ka ndëruar jetë në moshën 43-vjeçare ylli i filmave për të rritur Jessica Jaymes. Sipas asaj që raportojnë mediat ndërko
20 vjet burg për agjentin e CIA-s që spiunoi për Kinën Një ish-anëtar i Agjencisë Qendrore për Inteligjencë në Shtetet e Bashkuara është dënuar me 20 vjet burgim për spiunim n
"Hitleri është gjallë": Hapen dosjet sekrete të CIA-s gjencia Qëndrore e Inteligjencës në SHBA, CIA, ka deklasifikuar dokumentet e saja, e ndër to janë edhe dokumentet e heti
CIA hap llogari në Instagram, publikon fotografinë e parë interesante (FOTO LAJM) Të enjten, CIA, zyrtarisht ka hapur llogari në Instagram. Ky veprim vjen pasi që në fillim të këtij muaji Agjencia Qendr
CIA dhe gjermanët planifikuan ndarjen e Jugosllavisë, ku mbeteshin Preshave dhe Kosova Sekretari i CIA-s e kishte identifikuar si “konfidencial” dokumentin e shkruar në Mynih në vitin 1977, pas një takimi t
Raporti sekret i CIA-s: Pako dhe llogari bankare, si u punua për përmbysjen e Enver Hoxhës Sipas një dokumenti të deklasifikuar, vetëm në një vit u futën në territorin shqiptar rreth 40 agjentë. Po ashtu tregohe
Dokumenti i CIA-s: Shqipëria e Veriut u rreshtua kundër regjimit komunist CIA ka treguar detaje se si në veri të Shqipërisë shumica e popullsisë ishte kundër regjimit komunist. Përmes agjentë
Përparësitë dhe strategjia e CIA-s Agjencia kryesore e spiunazhit të Shteteve të Bashkuara po kërkon të zgjerojë praninë e saj në mbarë globin për të elimi
Rrëfimi shokues i ish-agjentit të CIA-s: Bob Marley-n e vrava unë Një ish agjen i CIA-s pretendon se ka vrarë legjendën e muzikës, Bob Marley. Bill Oxley thotë se Marley nuk vdiq si p
“Shqipëria burim i kanabisit”, Ministria e Brendshme hedh poshtë raportin e CIA-s Raportimi në media se Shqipëria konsiderohet nga CIA amerikane si burimi kryesor për prodhimin e kanabisit në Europë ësh
Ish-agjenti i CIA-s tregon se kush dëshiron shkëmbimin Kosovë-Serbi Ka pasur këmbime të mjaftueshme prej sa mediat kanë nisur spekulimet për një ndarje apo këmbim territoresh ndërmjet Koso
Ish-agjenti i CIA-s zbulon fakte të rënda, pse SHBA e çliroi Kosovën Robert Baer, është një ish-oficer i CIA-s, i cili ka shkruar shumë libra që zbuluan sekretet e CIA-s dhe administratës s
CIA-s: Evropa ndahet në tri pjesë, ja ku do jetë Shqipëria CIA e sheh kontinentin evropian shumë të ndryshëm nga ai që është sot. Nje studim i bere edhe me agjencine Stratfor,
Gazeta serbe ia kushton ballinën njeriut që mashtroi se ishte pjesë e CIA-s Mediet beogradase i kanë kushtuar një shkrim të veçantë Petar Mihajloviqit, personit që ishte arrestuar nga Policia e Ko
Historike/ Betohet gruaja e parë në krye të CIA-s Në ceremoninë e betimit të 61 vjeçares Haspel, që u mbajt në selinë qendrore të CIA's në dalje të Uashingtonit, mori pje
Raporti i CIA-s i mbyll gojën Ramës për rritjen ekonomike Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në k
Agron Tufa nxjerr dokumentin e CIA-s: Komandanti i kampit të Tepelenës përdhunonte gratë e pashme Historiani i mesjetës, z. Pëllumb Xhufi, fyen dhe denigron ish-të përndjekurit politikë në veçanti, duke mohuar të vërte
E johur si gruaja e torturës, kjo grua do të qëndrojë në krye të CIA Për herë të parë drejtimin e CIA-s do ta marrë një femër. Ajo është Gina Haspel dhe ka punuar tek CIA-s prej vitit 1995.
Në takime me Thaçin e Haradinajn, ky është Sekretari i ri i Shtetit të në ShBA Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shkarkuar Sekretarin e Shtetit, Rex Tillerson, nga detyra e tij dhe e ka zëvendës