999 rezultate për

charlie

Masakra në "Charlie Hebdo", dorëzohet një prej autorëve Mediat franceze raportojnë se është dorëzuar njëri nga tre të dyshuarit e masakrës në revistën satirike "Charlie Hebdo"
"Le Monde": Nga Lima në Tiranë, qindra "Je suis Charlie" (FOTO LAJM) Akti terrorist i ndodhur dje në revistën satirike franceze "Charlie Hebdo" tronditi jo vetëm Parisin, Francën dhe të gji
"Charlie Hebdo", 50 vjet satirë mbi "të shenjtën" Me një humor therrës dhe nën një frymë rebele, e përjavshmja satirike franceze "Charlie Hedbo", nuk ka hequr kurrë dorë
Fëmijës të porsalindur ia lënë emrin "Je suis Charlie" Ngjarja e ndodhur në Paris ka bërë që shumë qytetarë nga e mbarë bota të solidarizohen në mënyrën e tyre lidhur me ngjar
Gazetarët e Kosovës solidarizohen me viktimat në Paris (FOTO LAJM) Asocacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) kanë nisur të mblidhen në sheshin "Tahir Pajaziti" në shenjë solidariteti për v
Masakra e Parisit, bota solidarizohet me "Charlie Hebdo" (FOTO LAJM) Me mijëra njerëz janë solidarizuar me gazetarët dhe me policët e vrarë në masakrën që nodhi në Paris, me moton "Je suis
Historiku i "Charlie Hebdo", ja atentatet kundër saj "Charlie Hebdo" është një revistë satirike e përjavshme me karikatura, debate, raporte, shkrime etj. Revista është e
Nishani i dërgon mesazh ngushëllimi presidentit francez Presidenti Bujar Nishani, i ka dërguar sot një mesazh ngushëllimi Presidentit të Francës, François Hollande, për viktima
Rama and Meta condemn attack on "Charlie Hebdo" Albanian politics has condemned the terrorist attack that happened today in Paris, where 12 people were dead and several
12 persona humbin jetën nga një sulm në revistën "Charlie Hebdo" në Francë (FOTO LAJM) Tre persona të armatosur kanë hyrë në ambjentet e redaksisë së "Charlie Hebdo" dhe kanë hapur zjarr, duke lënë të vdekur
Britney prezanton të dashurin me dy djemtë (FOTO LAJM) Sa i takon lidhjeve, këngëtarja Britney Spears është një katastrofë më vete, ndërsa numëron shumë ndarje. Por duket se m
Harron Bloom, Miranda Kerr në krahët e biznesmenit (FOTO LAJM) Ka ardhur koha që Miranda Kerr të bëjë një zgjedhje në lidhje me ish-bashkëshortin e saj dhe me romancën e re që ka krij
Charlie Sheen sulmon Rihannan: Fshatare idiote Aktori Charlie Sheen e ka cilësuar Rihannan si një idiote, kjo në lidhje me refuzimin që i bëri ftesës së të dashurës së
Romanca e re Charlie Sheen (FOTO-LAJM) Pas ndarjes me ish-bashkëshorten Brooke Mueller duket se për Charlie Sheen ka përfunduar periudha e vetmise. Aktori 48-v
Charlie Morgan, top-kapësi milioner (FOTO LAJM) Nga viktimë në hero. Njeriu i ditës në Britaninë e Madhe është djaloshi 17-vjeçar Charlie Morgan, i cili u qëllua me shk
Trevjeçari që merret me krokodilët (FOTO LAJM) Charlie Parker është një djalë 3-vjeçar i cili nuk ka aspak frikë të notojë me krokodilët. Fotoja tregon vogëlushin d
Shitet në ankand kapelja e Charlie Chaplin Kapelja ikonike që e transformoi Charlie Chaplin në “The Tramp”, një nga karakteret legjendare të kinematografisë është
Revista franceze provokon myslimanët Revista e përjavshme satirike franceze “Charlie Hebdo” ka emëruar Profetin Muhamed si “kryeredaktor” për numrin e ardhsh
Bleona Qerreti në krah të Charlie Sheen Bleona Qerreti, ka postuar në profilin e saj në Facebook një foto, ku shfaqet me aktorin e njohur të Hollywood-it, Charl
Policia merr në pyetje 13-vjeçarin për gjuajtjen e mollës Kur dy policë u shfaqën në derën e tij në orën 11:20 të darkës, Clive Lindoe mendoi për më të keqen. Por babai i tre fëm