999 rezultate për

charlie

Masakra, Franca shton masat e sigurisë Pas masakrës së ndodhur pranë revistës satirike të "Charlie Hebdo" Franca ka marrë masa të rrepta sigurie që mos të ndod
Assange: Dështimi i shërbimeve sekrete franceze, i pafalshëm Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange është shprehur me dyshime për shërbimet sekrete francezepër shkak të mos parandal
Stafi i "Charlie Hebdo" marshon me lot në sy (FOTO LAJM) Pjesëtarët e mbetur të revistës satirike "Charlie Hebdo" kanë marshuar me lot në sy në kujtim të kolegëve të tyre të pun
Charlie Hebdo e kishte pushuar nga puna një karikaturist më 2009 Një karikaturist i "Charlie Hebdo" është pushuar nga puna në vitin 2009 pasi ai kishte tallur Sarkozinë, për shkak se ai
Paris, delegacioni shqiptar pritet nga presidenti Hollande (FOTO-VIDEO) Update - Delegacioni shqiptar që merr pjesë në "Marshin e Bardhë" në Paris dhe që kryesohet nga kryeministri Edi Rama, ë
Armiku nuk është feja Christian Caryl, Foreingh Policy Kishte kuptim që njëri prej të parëve që folën pas masakrës në revistën Charl
"Je suis Charlie" në të gjithë botën (FOTO LAJM) Shprehja "Je suis Charlie" është bërë e përdorshme jo vetëm në rrjete sociale, por një shprehje e tillë është vënë edhe
I vihet flaka gazetës gjermane që publikoi karikaturat e "Charlie Hebdo" Policia gjermane ka bërë të ditur se dy persona të paidentifuikuar i kanë vënë flakën gazetës “Hamburger Morgenpost” pas
Shqipëria dhe Kosova solidarizohen me Parisin, Serbia e Maqedonia nuk "bëjnë zë" Në katër anët e globit ka pasur përkrahje të fuqishme për gazetën Charlie Hebdo, gazetarët e së cilës u vranë në sulmin
"Charlie Hebdo", Garcia i dhuron lapsa gazetarëve (FOTO LAJM) Një laps për çdo karrike të rezervuar për gazetarët. Kështu e ka nisur konferencën për shtyp në vigjilje të derbit me La
Ja sa persona në botë u solidarizuan me viktimat në Paris Sulmi terrorist në Paris ka bërë që shumë njerëz në mbarë botën të solidarizohen me viktimat e sulmit. Përdorues të s
Eksperti amerikan: Ngjarja në "Charlie Hebdo" është montim (VIDEO) Ajo që ndodhi para dy ditësh në Paris, në redaksinë e revistës satirike "Charlie Hebdo", tronditi gjithë botën. Por ësht
Ja si arriti ti shpëtojë masakrës gazetari i "Charlie Habdo" Një nga gazetarët e "Charlie Habdo" ka rrëfyer sesi i ka shpëtuar masakrës duke u fshehur nën tavolinë. “Dëgjuam disa
Charlie Hebdo del javës tjetër me 1 milionë kopje Stafi i revistës që u sulmnua në Paris, "Charlie Hebdo" ka lajmëruar se do të dalë javës tjetër me 1 milionë kopje. A
"Nuk jam Charlie. Jam Ahmed, vdiqa duke i mbrojtur ata që ironizonin fenë time" Postimi i shkrimtarit libanez, Dyab Abou Jahjah, nË twitter po bën xhiron e botës ndërsa është publikuar edhe nga shumic
Historia e dy vëllezërve jetimë që masakruan 12 persona Dy vëllezërit francezë me origjinë algjeriane në kërkim nga policia, pasi masakruan 12 persona në redaksinë e revistës C
“Charlie Hebdo”, ja zyra ku u vranë drejtori dhe gazetarët (FOTO LAJM) Pas sulmit terrorist në "Charlie Hebdo", gazeta franceze "Le Monde" ka publikuar një fotografi të zyrës së gazetës, ku u
Masakra në "Charlie Hebdo", dorëzohet një prej autorëve Mediat franceze raportojnë se është dorëzuar njëri nga tre të dyshuarit e masakrës në revistën satirike "Charlie Hebdo"
"Le Monde": Nga Lima në Tiranë, qindra "Je suis Charlie" (FOTO LAJM) Akti terrorist i ndodhur dje në revistën satirike franceze "Charlie Hebdo" tronditi jo vetëm Parisin, Francën dhe të gji
"Charlie Hebdo", 50 vjet satirë mbi "të shenjtën" Me një humor therrës dhe nën një frymë rebele, e përjavshmja satirike franceze "Charlie Hedbo", nuk ka hequr kurrë dorë