999 rezultate për

charlie

Për mediat që heshtin, paçi fatin e Agon-Channel Nga Aurel Rakipllari - Në çdo vend normal dhe sado pak demokratik mbyllja e një televizioni është një lajm shumë i keq,
Një tjetër dështim nga Britney Spears në lidhjen e saj (FOTO LAJM) Teksa mendohej se më në fund këngëtarja Britney Spears kishte gjetur dashurinë, lajme jo fort të mira vijnë prej saj. Aj
Vritet ideatori i sulmit në "Charlie Hebdo" Në sajë të sulmeve ajrore amerikane mësohet se është vrarë ideatori i sulmit në revistën satirike "Charlie Hebdo". Nj
Çeçeni, 800 mijë protestues kundër "Charlie Hebdo" Mbi 800 mijë protesues janë mbledhur në Çeçeni për të protestuar kundër revistës satirike franceze "Charlie Hebdo". Por
Afganistani në protestë kundër "Charlie Hebdo" Karikaturat e publikuara në numrin më të fundit të revistës satirike franceze "Chaelie Hebdo" kanë ngritur në protesta q
Protesta të dhunshme anti-“Charlie” në Nigeri (FOTO LAJM) Protesta të dhunshme kundër revistës franceze “Charlie Hebdo” janë zhvilluar në kryeqytetit nigerian Niger, pas ripublik
Vijnë kundërpërgjigjet për "Charlie Hebdo" (FOTO LAJM) Karikaturistët arabë i janë përgjigjur me të njëjtën satirë karikaturave në numrin e fundit të revistës “Charlie Hebdo”.
Fundi i Botës: Edhe Ibra i Kuq bëhet Charlie! Nga Salih Kabashi - Kush, tash e tutje,do ta luftojë e demaskojë UDB-në! Bile, edhe kush do të na pajtojë me UDB-në? Kus
Ja si e varrosin gazetarin e “Charlie Hebdo” (FOTO LAJM) Bernard Verlhac, një nga karikaturistët e vrarë në sulmin e Parisit është varrorur sot. Ai është varrorur në një arki
Kur Charlie "vret"! nga Idaver Sherifi I dashur Charlie, Nuk do t’a filloj këtë letër timen duke të shprehur ngushëllime dhe keqardhje
Protesta në botë: Ju jeni Charlie, unë dua Muhamedin (FOTO LAJM) Në vende të ndryshme të botës, kryesisht në ato të banuara me myslimanë është protestuar kundër revistës satirike “Charl
Papa për "Charlie Hebdo": Edhe liria e shprehjes ka kufi Papa Francesku përcjell mesazhin se duhet të respektohet feja e gjithsecilit, duke u shprehur se edhe liria e shprehjes
Kur Charlie "vret"! I dashur Charlie, Nuk do t’a filloj këtë letër timen duke të shprehur ngushëllime dhe keqard
"Charlie Hebdo", karikaturë për 4 klerikët shqiptarë (FOTO LAJM) Numri i fundit i revistës satirike franceze "Charlie Hebdo", e sulmuar më datë 7 janar ku mbetën të vrarë 12 persona, i
Kulla: Islamophobia does not bring more freedom and democracy The French satirical magazine "Charlie Hebdo", the target of a terrorist attack on January 7th, hit the market with its
Kulla për Albeu.com: Islamofobia nuk sjell më shumë liri dhe demokraci Sot revista satirike franceze "Charlie Hebdo", objektiv i një sulmi terrorist më 7 janar, doli sot në treg me numrin e s
Pranga aktorit komik francez, tha "Jam Charlie Coulibaly" Policia franceze ka arrestuar mëngjesin e sotëm aktorin e njohur të komedisë Dieudonné M'bala M'bala, pasi ka mbështetur
Gazetari i “Charlie Hebdo” shpërthen në lot (VIDEO) Gazetarët dhe karikaturistët e “Charlie Hebdo” janë shprehur se do ta vazhdojnë punën pavarësisht asaj se çfarë ndodhi.
CNN, BBC dhe Al Jazeera i thonë JO publikimit të karikaturës së profetit Muhamed Redaktori kryesor i revistës “Charlie Hebdo” ka zbuluar se revista do të dalë të mërkurën në një milionë kopje dhe se ed
Franca e Izraeli homazhe për disa nga të vrarët në sulmet në Paris Në Francë dhe Izrael janë zhvilluar paralelisht ditën e sotme homazhet për disa prej të vrarëve gjatë sulmeve terroriste