999 rezultate për

ceremonine

Superkupa, Napoli bojkoton ceremoninë Napoli nuk ka marrë pjesë në ceremoninë përmbyllëse të Superkupës së Italisë, e fituar mes polemikave nga Juventus me re
Spice Girls në provat e fundit për ceremoninë përmbyllëse të lojrave olimpike (FOTO-LAJM) Ashtu sikurse ishte lajmëruar grupi Spice Girls do të bëjë mbylljen lojrave olimpike Londer 2012 teksa ata po bëjnë prov
Lojrat Olimpike, Berisha i ftuar në ceremoninë e hapjes Kryeministri Berisha është nisur sot për në Londër, ku do të ndjekë ceremoninë zyrtare të hapjes së Lojërave Olimpike 20
Ivanov në ceremoninë e hapjes së "Londër 2012" Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov, nis sot vizitën dy-ditore në Londër, me rastin e ceremonisë së hapj
Jahjaga dhe Thaçi spektatorë në Olimpiadën e Londrës Presidentja Jahjaga dhe Kryeministri Thaçi pritet të jenë të premten në ceremoninë e hapjes së lojrave Olimpike si pjesë
Londër 2012, Spice Girls në ceremoninë mbyllëse Në ndryshim sa është thënë nga mediat gjatë këyre ditëve grupi'Spice Girls' nuk do të performojë në fillim të ceremoni
Serbia ndërpret marrëdhëniet me Ivanov Partia Demokratike Serbe (PDS) në Maqedoni ka bërë të ditur sot se ngrin marrëdhëniet me presidentin e Maqedonisë, Gjorg
Bleona Qereti në ceremoninë e BMA Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve prestigjioze Billboard Music Awards në SHBA ishte e pranishme edhe këngëtarja shqipta
Stadiumi "Olimpik", ceremoni spektakolare në Londër Mbi 40 mijë spektatorë kanë marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të hapjes së stadiumit "Olimpik" të Londrës, i cili është
SHBA, Berisha merr pjesë në ceremoninë e filmit Besa Gjatë vizitës së tij në SHBA, kryeministri Berisha vizitoi edhe Holocaust Memorial Museum, Washington DC, ku së bashku m
Timberlake e Biel bashkë në Napoli Justin Timberlake e Jessica Biel kanë zgjedhur Napolin për të kaluar disa ditë pushime. Çifti është parë duke shëtitur n
Irlande e Veriut, arrestohen 6 militantë Gjashtë persona janë arrestuar nga policia e Irlandës së Veriut pasi një grup militantësh nacionalistë kishte kërcënuar
Familjet Mbretërore në Tiranë për ceremoninë e Leka Zogu I Sot zhvillohet ceremonia mortore e Pretendentit për Fronin Mbretëror Leka Zogu I. Homazhet në nder të tij do të nisin pr
“Homoseksualët shkatërruan” planet për ceremoninë Oscar Brett Ratner, producenti i ceremonisë së ndarjes së çmimeve Oscar për vitin 2012, dha dorëheqjen, ndërsa as 24 orë më vo
Dasëm përrallore për vajzën e Bernie Ecclestone 12 milionë Sterlina ka kushtuar ceremonia martesore e Petra Ecclestone, vajza e bosit të Formulës 1, Bernie Ecclestone,
Eddie Murphy do prezantojë ceremoninë e çmimeve Oskar Eddie Murphy do të jetë prezantuesi i edicionit të 84 të çmimeve Adademy Awards. Për komedianin do të jetë hera e parë q
Dovolani, mes yjeve amerikane në ceremoninë e ESPY Toni Dovolani, balerini shqiptar i bërë i njohur në SHBA si një ndër protagonistët e shou-t “Dancing with the Stars” për
Pacolli "nuk dorëzon" detyrën e presidentit AKR-ja përmes një deklaratë për shtyp ka njoftuar se Behgjet Pacolli nuk do të jetë i pranishëm në ceremoninë e pranim-d
Topi nesër në Maqedoni për ceremoninë e Holokaustit Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi nesër mbërrin për vizitë në Maqedoni me rastin e hapjes së Qendrës Memoriale të Holo
"Nobel", Kacin reagon për bojkotin e Beogradit Vendimi i Serbisë për ta bojkotuar ceremoninë e dhënies së Çmimit Nobel për Paqe, për disidentin e burgosur kinez, Liu X