999 rezultate për

ceremonine

Nderime nga e gjithë bota për Mandelën Nderimet për mandelën kanë mbledhur udhëheqës shtetesh nga të katër anët e botës dhe mijëra afrikano-jugorë në Afrikë. M
Rama në ceremoninë diplomimit të studentëve të Ekonomikut Kryeministri Edi Rama ftoi sot studentët e sapodiplomuar të Fakultetit Ekonomik të japin kontributin e tyre për ta bërë
Kryeministri Rama, homazhe në Ditën e Kujtesës Kryeministri Edi Rama mori pjesë në ceremoninë e Ditës së Kujtesës zhvilluar pranë memorialit të ushtarëve britanikë.
Situata në Europë, Basha i ftuar në ceremoninë e organizuar në Berlin Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha merr pjesë sot në ceremoninë zyrtare të raportit të përvitshëm të Presidenti
Spektakël me topin derisa vjen nusja (VIDEO) Daniel Cutting ka argëtuar të ftuarit në martesën e tij duke demostruar aftësitë në zhonglimin e topit. Futbollisti prof
Martohet Aurela Gaçe (FOTO-LAJM) Këngëtarja energjike e skenës shqiptare Aurela Gaçe është martuar mbrëmjen e djeshme me të dashurin e saj Skerdin. As
Berisha anulon fjalimin në ceremoninë për Azem Hajdarin (FOTO-LAJM) Ish-kryeministri Berisha nuk mbajti dje fjalim në ceremoninë e zhvendosjes së eshtrave të Azem Hajdarit për te Varrezat
Cristiano Ronaldo bojkoton ceremoninë e UEFA-s Sot gjatë hedhjes së shorit të Champions League në Monaco (ora 17:45) do të mbahet edhe ceremonia e përvitshme gjatë së
Selanik, përurohet shtëpia-muze e Ataturkut e restauruar Grekët dhe turqit rinovojnë shtëpinë e Kemal Ataturk, në Selanik. Shtëpia ku lindi dhe u rrit Mustafa Kemal Ataturk,
Ivanov në ceremoninë e inkuadrimit të Kroacisë në BE Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov do të jetë për një vizitë dy ditore në Zagreb, pasi do të marrë pjesë në ceremonin
Thaçi në Zagreb, në ceremoninë e hyrjes së Kroacisë në BE Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi udhëtoi të shtunën në kryeqytetin e Kroacisë, Zagreb, për të marrë pj
Ceremonia e hyrjes së Kroacisë në BE, Rama në Zagreb Kreu i Partisë Socialiste, dhe kryeministri i ardhshëm i vendit, Edi Rama është ftuar në Zagreb për të marrë pjesë në ce
PS anulon ceremoninë festive për 22-vjetorin e themelimit të partisë Partia Socialiste anulon ceremoninë festive planifikuar me rastin e 22-vjetorit të themelimit të partisë. Duket se shkak
Harlem Shake në ceremoninë e dasmës (VIDEO) Një zbavitje jashtë programi në martesën e çiftit Abby dhe Nate. Gjatë ceremonisë së martesës disa nga të ftuarit dhe çi
Arifi pjesëmarrëse në ceremoninë " Kultivo më shumë misër" Sot kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi morri pjesë në ceremoninë e fillimit e iniciativës “ Kultivo më shumë misër” e cil
Sinjal nga qielli, rrufeja ndërpret ceremoninë e dasmës (VIDEO) Koha nuk ishte shumë e mirë në këtë ishull të Floridas por ky çift ka vendosur të mos e ndërpresë ceremoninë e martesës
Mourinho kundër FIFA-s: Favorizoi Del Bosque-n (VIDEO) Jose Mourinho përfundon sërish në qendër të vëmendjen se mediave botërore, këtë herë me një deklaratë bombastike, e cila
Ulja e avionit, për pak sa nuk kthehet në tragjedi (VIDEO) Udhëtimi i fundit i avionit ushtarak i tipit C-160 për pak sa nuk ka rezultuar fatal për ekuipazhin i cili gjatë zbritje
Ahmetit i refuzohet pjesëmarrja në varrimin e Xhaferit Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, është refuzuar të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të ish-kryetarit të nderit të PDSH
Londër 2012, detaje nga ceremonia e mbylljes Gjatë ceremonisë së mbylljes së Lojrave Olimpike, e cila do të zgjasë tre orë e gjysmë, do të performojnë yjet më të mëd