999 rezultate për

ceremonine

Kush do të fitojë "Topin e Artë"? Ndiqni LIVE nga Zyrihu ceremoninë "FIFA Ballon d'Or 2014" ... UPDATE - Yjet e futbollit botëror kanë zbarkuar në Zyrih, ku po të marrin pjesë në ceremoninë e shpalljes së fituesit të
Për rivarrimin e Isa Boletinit qeveria shpërndan 50 mijë euro Qeveria e Kosovës ka marrë vendimin, që të themelojë Këshillin Organizativ për rivarrimin e heroit të kombit, Isa Boleti
"Elbasan Arena", gjithçka gati për ceremoninë e inagurimit (FOTO LAJM) Update - "Elbasan Arena" po bëhet gati për ceremoninë e inagurimit. Ambjentet e impiantit të ri kombëtar janë sistemuar
Arrestohet "pikaçuja", tentoi të hyjë në Shtëpinë e Bardhë Një person i veshur si personazhi i filmave me kartona "Pikaçu" ka dashur të hyjë brenda Shtëpisë së Bardhë. Ai është
Nishani e Jahjaga në ceremoninë e inaugurimit të Erdogan (FOTO-LAJM) Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani dhe presidentja e Kosovës Ahtifete Jahjaga morën pjesë dje në ceremo
Jahjaga në ceremoninë e inaugurimit të Erdogan Presidentja Atifete Jahjaga mori sot pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të ri të Turqisë Recep Tayyip Erdo
Nishani dhe Jahjaga në ceremoninë e përurimit të presidentit Erdogan Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani pritet të marrë pjesë në ceremoninë e përurimit të Presidentit të r
Fitimi i Statusit, Idrizi shmang ceremoninë e Ramës dhe të Bashës Ajo që ra në sy në dy festat e organizuara me rastin e marrjes së statusit të vendit kandidat , ajo e Ramës dhe e Bashës
Studentja 22-vjeçare përcillet për në banesën e fundit (FOTO-LAJM) Familjarë, shokë, dhe miq i dhanë sot lamtumirën e fundit Irisit, studentes që vrau veten duke u hedhur nga kati i 16-të
Lopez zyrtarisht heq dorë nga Kupa e Botës Lopez ka hequr dorë nga pjesëmarrja në ceremoninë e hapjes së Kampionatit Botëror në Brazil. Këngetarja ishte e ftuar pë
Nishani në ceremoninë e betimit të Presidentit të Ukrainës (FOTO-LAJM) Me ftesë të Presidentit ukrainas, Petro Poroshenko, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjesë në ceremonitë sole
Menduh Thaçi është prezent në ceremoninë e inagurimit të Ivanovit Vetëm para pak çastesh ka nisur ceremonia e inagurimit të presidentit Gjorgje Ivanov. Ndërkohë që BDI dhe të gjithë
Ivanov edhe 5 vite kryetar shteti Kuvendi do të mbajë sot seancën inaguruese për presidentin e vendit, Gjorgje Ivanov. Ai nis sot formalisht punën e ti
Putin merr pjesë në ceremoninë e Normandisë Presidenti rus Vladimir Putin do të marrë pjesë në mbledhjet përkujtimore në Francë, me rastin e 70-vjetorit të Ditës së
Basha dhe Berisha "shmangin" ceremoninë e organizuar nga Dhjetoristët Ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetari aktual i PD-së, Lulzim Basha refuzojnë ftesën e Grupimit “Dhjetor ‘90” për të
Dehari braktis ceremoninë për shkak të anashkalimit të gjuhës shqipe Kryetari i Komunës së Kërçovës Fatmir Dehari, dje ka braktisur ceremoninë e përurimit të fillimit të punimeve të autostr
Medvedevin e zë gjumi në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike (VIDEO) Kryeministri i Rusisë, Dmitri Medvedev duket se ka pasur një axhende takimesh të ngjeshura këtë javë pasi gjatë ceremoni
Varroset në Rudar këshilltari i vrarë dje në Mitrovicë Këshilltari i Komunës Mitrovica Veriore i cili u vra dje në mëngjes para shtëpisë së tij, Dimitrije Janicijevic, është v
Fernanda Lima, bukuroshja e "Topit të Artë" (FOTO LAJM) Harrojeni Cristiano Ronaldon, Lionel Messin apo Franck Ribery. Të paktën për disa momente. Protagonistja kryesore në cer
Nënshkruhet marrëveshja finale për TAP-in Në Baku të Ajzerbaxhanit u nënshkrua këtë të martë marrëveshja përfundimtare për ndërtimin e gazësjellësit Trans Adriat