999 rezultate për

center

CALL CENTER/ Nis largimi nga Shqipëria, mijëra të rinj do të mbeten pa punë Në Itali pritet të miratohet ligji i ri për Call Center jashtë zonës së BE dhe frika e qindra të rinjve shqiptarë po bëh
A do të mbyllen Call Center-at? Qeveria shqiptare nis lobimin në Itali Edhe pse në Itali diskutimet për ndryshimet në ligjin për delokalizimin e call center që pritet të rrezikojë jo pak sekt
I shkaktuan shtetit 400 mijë dollarë, përfundojnë në gjyq 5 ish-zyrtarë të doganës Prokuroria e Beratit ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim 5 ish-zyrtarë të Doganës së qytetit, përfshirë edhe ish
CALL CENTER/ Tre kompanitë e mëdha që punësojnë mijëra të rinj shqiptarë (FOTO) Tre kompani call center renditen ndër 10 punëdhënësit më të mëdhenj në vend, teksa janë tre sipërmarrjet e para private
Investitorët: Call Center-at nuk do të mbyllen Panik të pajustifikuar e quajnë investitorët shqiptaro – italiane të Call Center -ave në Shqipëri, lajmin se ky aktivite
Do mbyllen Call Center-at? Ja si qëndron e vërteta Lajmi i mbylljes së Call Center në Shqipëri shkaktoi panik tek një pjesë shumë e madhe e rinisë shqipëtare. Dhe vetëm
Mbyllja e Call Center-ave, flet sipermarresi italian: Ja plani ynë Një biznesmen italian, me aktivitet në Call Center, është rrëfyer se mbyllja e kompanive mund të cilësohej një humbje pë
“Call Center”/ Ikin italianët, ja sa të rinj shqiptarë rrezikojnë punën Senati italian pritet që në datën 6 dhjetor të miratojë ligjin për mbylljen e biznesit Call Center në vendet jo anëtare
"Me ligjin e ri mbyllen Call Center-at në Shqipëri, por ja ku do të zhvendosen'' Miratimi i amendamenteve të reja nga Dhoma e Deputetëve sot në Itali për të mos lejuar që të ketë “Call Center” jashtë v
Italia tërheq “Call Center-at” nga vendet jo anëtare të Bashkimit Evropian Parlamenti italian ka miratuar një amendament të ri në projekt ligjin e Stabilitetit për vitin 2017, i cili kufizon zhve
Lajm i keq për mijëra të rinj shqiptarë, aprovohet ligji "kundër" Call Center-ave Është aprovuar natën e 23 nëntorit në Itali një amendament i ri që penalizon shërbimet Call Center në vendet jashtë BE-s
"11800" , ja përse duhet ta telefononi këtë numër Për të shmangur radhët, por edhe korrupsionin në sportele, nga sot është hapur një Call Center për qytetarët. Sot ës
“One World Trade Center” vishet me ngjyrat e flamurit italian (FOTO) “One World Trade center” në New York është ndriçuar me ngjyrat e flamurit italian, në nderim të viktimave të lëna pas n
5 muaj pa rroga, vajza e Call Center: Nuk pyes edhe po të vijë Edi Rama (VIDEO) Në zyrat e një prej call center-ave të panumërt në Tiranë po zhvillohet drama e radhës. Por kjo, jo për shkak të orar
Sofia e Çanit sfidon të rinjtë, punon edhe në një call center Sofia e re e Çanit, Andonia Dobi, e cila sapo u bë pjesë e programit të njohur u përfshi menjëherë në faqet e mediave, k
Klosi and Ademi report over child abuse case in Shkoder orphanage Days after the scandal in the orphanage of Shkodra, where three under aged girls were sexually abused, Minister of Socia
Joleza godet sërish, komentuesit ia kthejnë me sharje (FOTO LAJM) Joleza e famshme nuk i ka aspak të mira marrëdhëniet me ndjekësit në Facebook, e kjo vjen si pasojë e komenteve të cilat
Spaho: Njerëzit me shkollë të lartë po punojnë Call-Center Blendi Klosi dhe Edmond Spaho janë "përplasur" në emisionin "Opinion" lidhur me papunësinë në vend. Spaho theksoi se
SP accuses Basha for abuse of office The Socialist Party accused today the DP leader, Lulzim Basha, for giving an abusive construction permit in the center o
SPEKTAKOLARE/ Valle shqiptare në parketin e NBA (VIDEO) Atmosfera e festave të nëntorit nuk është ndjerë vetëm në trojet shqiptare, por ka shkuar deri në parketet e kampionatit