999 rezultate për

center

“GODITJA FINALE”/ Call Center-at kthehen në Itali, qeveria do ti subvencionojë Të rikthehen në Itali call center-at dhe të krijohen 20,000 vende pune. Ministri i Zhvillimit të Ekonomisë së Italisë, C
Kujdes nga "Call Center", 17% e të rinjve me dëmtime të dëgjimit (VIDEO) Dëmtimi i dëgjimit është një fenomen që po përhapet shpejt në moshat e reja. Mjekët otorinolaringolog, japin alarmin
Nuk u dha pagën, 5 punonjës padi administratorës së Call Center në Durrës Është kallëzuar penalisht administratorja e një Call Centeri në Durrës për shkak se nuk ka shlyer pagën e 5 punonjësve t
Nga emigrant në majat e karrierës në Itali. Sot "mbreti" i Call Center E përditshmja italiane Corriere.it, i ka dedikuar një shkrim shqiptarit Agron Shehaj, ku nga emigrant në moshën 13 vjeça
Specialistë ka, por s’ka punë. Shpërngulen masivisht Call Centerat nga Shqipëria (FOTO LAJM) Senati italian miratoi më 6 dhjetor ligjin që shtrëngon kushtet për zhvendosjen e kompanive call center në një territor
Ligji italian, nis shpërngulja e Call Center-ave nga Shqipëria? (FOTO LAJM) Biznesi i Call Center-it ka njohur rritje të shpejtë në vendin tonë, kjo nxitur nga kosto e ulët e fuqisë punëtore. Në S
Ekonomi: 95% e Call Center-ave në Shqipëri nuk do mbyllen Ministrja Ekonomi ka dhënë vlerësimin e saj sa i takon një çështje mjaft të ndjeshme ditët e fundit, ajo e Call Center-a
Call Center-at në Shqipëri/ Ambasadori italian: Nuk do mbyllen! Në një aktivitet të mbajtur në Bashkinë e Shkodrës, ambasadori italian Alberto Cutillo është prononcuar për situatën që
Zv/ministrja italiane: Call centerat që nuk shpërngulen do të përballen me sanksione Teresa Bellanova, zëvendësministrja italiane e Ekonomisë paralajmëroi se ligji i shumëpërfolur i Call Centerave do të ke
Lajm i keq nga Italia, Call Center-at kanë muaj kohë të ikin nga Shqipëria Zëvendës ministrja italiane e Zhvillimit Ekonomik, Teresa Bellanova, e pyetur në lidhje me Call Center-at, ka konfirmuar
Call Center/ Teleperfomance: S'do largohemi nga Shqipëria Diego Pisa i cili është menaxheri për Shqipërinë i një prej kompanive të mëdha të shërbimit Call Center, Teleperformance
"Call Center"/ Vasili: Të ndërhyhet shpejt, me rëndësi një paketë masash Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, priti sot në takim një përfaqësi të ko
Call Center në Shqipëri/ Ja problemet që do të sjellë ligji i ri Çështja e Call Center është më në fokus se kurrë më parë. Kryetarja e Bashkimit të Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë dh
Mbyllja e "Call Center", flet kryetari i shoqatës: Ja çfarë do të ndodhë tani me punonjësit Senati i Italisë miratoi dje buxhetin për vitin 2017 që përfshin edhe ligjin për Call Centerat që janë në Shqipëri. Mira
Të rinjtë shqiptarë po mbeten pa punë për të mbrojtur sekretet e italianëve Senati i Italisw miratoi mbrwmw amendamentin që parashikon rregulla më të rrepta për zhvendosjen e shërbimeve të “call c
CALL CENTER/ Senati italian kalon ligjin, 25 mijë të rinj shqiptarë mbeten pa punë Me 166 vota pro, 70 kundër dhe 1 abstenim Senati italian miratoi pa ndryshime ligjin për Buxhetin 2017, pjesë e të cilit
Humbi Renzi, shpresë për mijëra të rinj shqiptarë që punojnë në "Call Center" E gjithë vëmendja e Italisë tani është përqëndruar tek ajo që do të ndodhë pas fitores së “JO-së” në referendum e dorëhe
Call Center, Bushati nis negociatat për qëndrimin në Shqipëri (FOTO LAJM) Miratimi i neneve dhe amendamenteve në Itali që nuk lejon praninë e Call Center-ave në vendet jashtë BE, ka dhënë efekte
"Motra Tone" punon në Call Center, grafitet që çuditën kryeqytetasit mëngjesin e sotëm (FOTO LAJM) Shqipëria rrezikon seriozisht që të përballet me një vallë në rritje të papunësisë nëse fillon aplikimi i ligjit të mira
“Call Center-at”, Klosi: Do negociojmë me italianët Ministria e Ekonomisë dhe Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, organizuan takimin me përfaqësues të kompanive Call Center, që