999 rezultate për

center

Mashtruan dynjanë, Gjermania dhe Italia nisin hetim për 200 call centera në Shqipëri Gjermania dhe Italia kanë nisur një fushatë të gjerë kundër kompanive call-center pirate, një pjesë e rëndësishme e të c
SKANDALI/ 3 minutat e para falas: Vajzave u kërkohet s*ks online në "Call Center" (VIDEO) Emisioni investigative “Stop” në Tv Klan ka denoncuar një tjetër skandal. Zyra që funksionojnë për seks online por që ma
Vidhte Call-Centerin në Tiranë , arrestohet 29 vjeçari nga Berati Në vijim të operacionit "Centralisti", policia ka arrestuar një 29 vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale “Vjedhj
INVESTIGIMI/ Si Call Center-at nga Shqipëria mashtrojnë italianët Një pjesë e konsiderueshme e të rinjve shqiptarë janë të punësuar në Call center-a më së shumti në gjuhën italiane, por
Kush është bosi i Call Center-ave në Tiranë që pastron para me thasë Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit të Pastrimit të Parave ka analizuar mënyrat kryesore përmes të cilave hyjnë e ka
400 euro në javë, shqiptari në Itali shndërron Call Center-in në bazë prostitucioni Një megabiznes në shfrytëzimin e prostitucionit mes të cilave vajza, transeksualë dhe shqiptarë është zbuluar nga polici
Nga pasuritë e paluajtshme te call center, si u pastruan para në 2018 Të paktën pesë tipologji janë evidentuar vitin e shkuar nga autoritetet shqiptare si mundësi potenciale për pastrim para
Vodhën 510 000 euro, kapen 9 punonjësit e Call Center-it në Tiranë 9 persona kanë rënë në pranga e policisë në Tiranë pasi akuzohen për mashtrim. Sipas burimeve nga policia personat n
Momenti kur gazetarët e CNN mësojnë se ka një bombë në studion e tyre (VIDEO) Gazetarët e CNN, Poppy Harlow dhe Jim Sciutto, ishin live në momentin kur alarmi i zjarrit në Time Werner Center (vendi
Punonte në Call Center, familjarët zbulojnë shkakun e vetëvrasjes së vajzës në Tiranë Vajza 24-vjeçare që u gjet e vetëvarur nga familjarët e saj mesditën e djeshme në Tiranë, shtetasja me iniciale E.Y., ng
Ti mi vodhe syzet? Ik se të blen dashnori të tjera! Plas keq mes vajzave të Call Centerit në Tiranë (FOTO LAJM) Mund të ndodhë që dikujt i humb diçka me shumë vlerë, por krahas asaj që i ka humbur humbet edhe toruan duke akuzuar të
25% e përdoruesve heqin aplikacionin Facebook Një e katërta e përdoruesve të rrjetit social Facebook ka hequr këtë aplikacion nga celulari. Kjo përqindje shkon në
Si bosat izraelitë e qipriotë dhe punonjësit shqiptarë po rrjepin botën përmes bursave mashtruese online Të kamufluara si call center, sot askush nuk mund të na thotë saktë sa është numri i operatorëve në forex që operojnë pa
Trafikonin kokainë nëpërmjet "Call Center", arrestohen 3 shqiptarët në Itali Policia italiane ka vënë në pranga 3 persona të cilët akuzohen për krijimin e një rrjeti të gjërë droge. Mediat ital
Sektori i call center, dëmton shikimin dhe dëgjimin e 31.5% të punonjësve Sipas një studimi të kryer së fundmi, rreth 31.5% e personave që punojnë në ‘call center’, kanë probleme me dëgjimin apo
Punësoi 37-vjeçarin por nuk e pagoi, pronari italian i Call Center e pëson keq Policia ka nisur procedimin penal ndaj një shtetasi italian pasi nuk e kishte paguar një punëtor shqiptar. Kjo gjë bë
Sot "boss" nga Call Centerat, deputeti i PD-së tregon si u bë milioner Deputeti i PD Agron Shehaj gjatë fjalës së tij në Kuvend foli për herë të parë në lidhje me pasurinë e tij dhe varfërinë
Vëmendje mbi pasojat e punës në Call Center nga Erion Muça - Prej më shumë se dy vitesh në daljet publike kam folur dhe drejtuar pyetje në media rreth problem
Ç'do ndodhë me 25 mijë të punësuar? Italia u jep goditjen finale Call Centerave Kompanitë e call center në Shqipëri po kalojnë një situatë të vështirë, teksa presioni nga qeveria italiane sa vjen e sh
Panik tek të rinjtë shqiptarë, Call Centeri më i madh mbyll dyert Gjigantja italiane e shërbimeve Call Center, Facile.it, ka mbyllur degën e saj në Shqipëri. Përmes një njoftimi të l