999 rezultate për

cente

"Call Center"/ Vasili: Të ndërhyhet shpejt, me rëndësi një paketë masash Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, priti sot në takim një përfaqësi të ko
Call Center në Shqipëri/ Ja problemet që do të sjellë ligji i ri Çështja e Call Center është më në fokus se kurrë më parë. Kryetarja e Bashkimit të Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë dh
Mbyllja e "Call Center", flet kryetari i shoqatës: Ja çfarë do të ndodhë tani me punonjësit Senati i Italisë miratoi dje buxhetin për vitin 2017 që përfshin edhe ligjin për Call Centerat që janë në Shqipëri. Mira
Të rinjtë shqiptarë po mbeten pa punë për të mbrojtur sekretet e italianëve Senati i Italisw miratoi mbrwmw amendamentin që parashikon rregulla më të rrepta për zhvendosjen e shërbimeve të “call c
CALL CENTER/ Senati italian kalon ligjin, 25 mijë të rinj shqiptarë mbeten pa punë Me 166 vota pro, 70 kundër dhe 1 abstenim Senati italian miratoi pa ndryshime ligjin për Buxhetin 2017, pjesë e të cilit
Humbi Renzi, shpresë për mijëra të rinj shqiptarë që punojnë në "Call Center" E gjithë vëmendja e Italisë tani është përqëndruar tek ajo që do të ndodhë pas fitores së “JO-së” në referendum e dorëhe
Call Center, Bushati nis negociatat për qëndrimin në Shqipëri (FOTO LAJM) Miratimi i neneve dhe amendamenteve në Itali që nuk lejon praninë e Call Center-ave në vendet jashtë BE, ka dhënë efekte
"Motra Tone" punon në Call Center, grafitet që çuditën kryeqytetasit mëngjesin e sotëm (FOTO LAJM) Shqipëria rrezikon seriozisht që të përballet me një vallë në rritje të papunësisë nëse fillon aplikimi i ligjit të mira
“Call Center-at”, Klosi: Do negociojmë me italianët Ministria e Ekonomisë dhe Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, organizuan takimin me përfaqësues të kompanive Call Center, që
CALL CENTER/ Nis largimi nga Shqipëria, mijëra të rinj do të mbeten pa punë Në Itali pritet të miratohet ligji i ri për Call Center jashtë zonës së BE dhe frika e qindra të rinjve shqiptarë po bëh
A do të mbyllen Call Center-at? Qeveria shqiptare nis lobimin në Itali Edhe pse në Itali diskutimet për ndryshimet në ligjin për delokalizimin e call center që pritet të rrezikojë jo pak sekt
I shkaktuan shtetit 400 mijë dollarë, përfundojnë në gjyq 5 ish-zyrtarë të doganës Prokuroria e Beratit ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim 5 ish-zyrtarë të Doganës së qytetit, përfshirë edhe ish
CALL CENTER/ Tre kompanitë e mëdha që punësojnë mijëra të rinj shqiptarë (FOTO) Tre kompani call center renditen ndër 10 punëdhënësit më të mëdhenj në vend, teksa janë tre sipërmarrjet e para private
Investitorët: Call Center-at nuk do të mbyllen Panik të pajustifikuar e quajnë investitorët shqiptaro – italiane të Call Center -ave në Shqipëri, lajmin se ky aktivite
Do mbyllen Call Center-at? Ja si qëndron e vërteta Lajmi i mbylljes së Call Center në Shqipëri shkaktoi panik tek një pjesë shumë e madhe e rinisë shqipëtare. Dhe vetëm
Mbyllja e Call Center-ave, flet sipermarresi italian: Ja plani ynë Një biznesmen italian, me aktivitet në Call Center, është rrëfyer se mbyllja e kompanive mund të cilësohej një humbje pë
“Call Center”/ Ikin italianët, ja sa të rinj shqiptarë rrezikojnë punën Senati italian pritet që në datën 6 dhjetor të miratojë ligjin për mbylljen e biznesit Call Center në vendet jo anëtare
"Me ligjin e ri mbyllen Call Center-at në Shqipëri, por ja ku do të zhvendosen'' Miratimi i amendamenteve të reja nga Dhoma e Deputetëve sot në Itali për të mos lejuar që të ketë “Call Center” jashtë v
Italia tërheq “Call Center-at” nga vendet jo anëtare të Bashkimit Evropian Parlamenti italian ka miratuar një amendament të ri në projekt ligjin e Stabilitetit për vitin 2017, i cili kufizon zhve
Lajm i keq për mijëra të rinj shqiptarë, aprovohet ligji "kundër" Call Center-ave Është aprovuar natën e 23 nëntorit në Itali një amendament i ri që penalizon shërbimet Call Center në vendet jashtë BE-s