999 rezultate për

celular

Tashmë mund të shkohet tek mjeku me ADN në celular Të shkosh tek mjeku me ADN-në në celularin tuaj, është studimi i ri i grupit ‘’Mpeg’’, i njohur për krijimin e Mp3, Mpe
Ia gjeti anën skedinave, celulari e nxjerr zbuluar 25 vjeçarin Policia e Korçës ka arrestuar një 25 vjeçar i cili vazhdonte të ushtronte aktivitetin e kundraligjshëm të lojërave të fa
Montonte bomba me celular, arrestohet durrsaku i dënuar me 6 vite burg Policia e Zvixrës ka arrestuar me qëllim ekstradimi në Shqipëri 43 vjeçarin i dënuar me 6 vite burg. Nga specialistët
Si të gjeni se kush ju përgjon celularin me katër kode (FOTO LAJM) e ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më shumë për të dhënat e celularit tuaj, si dhe të gjeni nëse mesazhet dhe
Bëni kujdes! Si t’i shpëtoni thirrjeve mashtruese në celular Nuk janë një fenomen i panjohur, por ndoshta e keni harruar. Thirrjet mashtruese nga telefoni janë rikthyer sërish kë
5 gabime që i bëjmë të gjithë kur përdorim "smartphone-t" 1- Të flini me celularin pranë Një celular në vetvete është një transmetues dhe marrës elektromagnetik i cili lëshon
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Rama zbulon mesazhin në celularin e Bashës natën e tërmetit: I shkrova, s’mu përgjigj "Natën e tërmetit i kam dërguar një mesazh Lulzim Bashës. Ka qenë një mesazh i dërguar në telefonin personal, jo mesazh
Gruaja i vjedh celularin, i riu: Pasi e denoncova, tha se i ngacmoja vajzën Përndiqet nga një grua pasi iu vodh telefoni. Kjo ngjarje e rrëfyer në emisionin ’’Pa gjurm뒒 ka ndodhur në korrik të k
A e dëmton drita blu e celularit lëkurën tuaj? Flasin dermatologët Kur bëhet fjalë për shëndetin, zakonet tona të teknologjisë vendosen në “mikroskop” sidomos kur bëhet fjalë për ruajtjen
Nëse të ndodh diçka e tillë me celularin, atëherë je prekur nga "sëmundja e kohës moderne" Nomofobia është frika iracionale e të qenit pa telefonin celular ose frika kur nuk je në gjendje ta përdorësh telefonin
Shpërndanin "bar jeshil" nëpër Tiranë, kapen 2 të rinjtë Finalizohen dy operacione për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta në doza të
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
"Plastë syri i keq", Einxhel Shkirës i ndodh ajo që kemi frikë të gjithë (FOTO LAJM) Einxhel Shkira ka qenë shumë e komentuar ditët e fundit pas largimit nga "E diell", vendim të cilin moderatorja e mori p
Mënyra me efikase për të gjetur celularin nëse e keni humbur Aplikacioni Find my Device i cili të ndihmon shumë kur të humbet celulari, në fakt është përmirësuar ndjeshëm. Por de
E neveritshme apo e bukur? Ky celular është prej lëkure njeriu Për shumicën prej nesh, telefonat tanë inteligjentë mund të jenë gjithashtu pjesë e lëkurës sonë, pasi janë në duart ton
Doni të dini ku është prodhuar celulari juaj? Është shumë e thjeshtë Ju ka ndodhur ndonjëherë që të blini një celular të ri dhe të doni të dini ku është prodhuar? Epo tani ka një mënyrë.
Pse nuk duhet kurrë të karikoni celularin tuaj në makinë Të gjithëve na ndodh që kur jemi duke udhëtuar me makinë të karikojmë telefonin brenda mjetit me të cilin jemi duke udhë
Që sot e tutje tabletin dhe celularin kurrë mos e merrni në krevat Të gjithë në ditët e sotme kanë krijuar rutinën e të ndenjurit në telefon ose laptop a kompjuter para se të bien për t
Me super "Benz", bllokues celularësh dhe çantën plot me para, kapet një i ri në Tiranë (VIDEO) Policia e Tiranës ka shkatërruar një grup personash të rrezikshëm pasi konstatoi se mjeti i tyre ishte duke bërë lëvizje