999 rezultate për

celjen

Austria i kërkon BE-së çeljen e negociatave me Shqipërinë, Kurz: Të shmangim konfliktet në rajon Austria ka deklaruar se është pro hapjes së negociatave mes Shqipërinë e BE-së. Qëndrimi është bërë i ditur nga kancelar
Rama: Polonia, mbështetësja më e madhe për çeljen e negociatave Kryeministri Edi Rama sot ndodhet në Varshavë ku ka takuar homologen e tij polake. Gjatë një konferencë për shtyp, Ra
Fleckenstein jep lajmin e mirë për çeljen e negociatave me BE Eurodeputeti Knut Fleckenstein ditën e djeshme erdhi për një vizitë të shpejtë në Shqipëri. Në një konferencë për me
Mediat serbe raportojnë për çeljen e fushatës elektorale në Kosovë Hapjen e fushatës për zgjedhjet e 11 qershorit e kanë përcjellë edhe mediat në Serbi. Blici serb ka raportuar për ha
Shpërthen Berisha: Vettingu nuk është kusht për çeljen e negociatave (VIDEO) Ish kryeministri Berisha ka komentuar edhe vizitën e fundit të Ramës në Gjermani dhe mesazhin e kancelares Merkel për Sh
Fleckenstein "rrëzon" deputetin gjerman: Vettingu, i vetmi kusht për çeljen e negociatave (VIDEO) Nuk janë 7 prioritete por vetëm një kusht për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. I këtij qëndrimi është ed
Gjosha: Zbatimi i ligjit të Vettingut, domosdoshmëri për hapjen e negociatave Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, priti sot në një takim Drejtorin e Përgjithshëm të Zgjerimit në Komision
Rama merr garancinë për çeljen e negociatave me BE-në Përmes një statusi në fundit në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama shprehet se ka marrë vlerësime për punën e qe
Çelja e negociatave/ Rama: Përgjigje për kazanin e broçkullave Kryeministri Rama nënvizoi sot se rekomandimi që KE i bëri Këshillit të Europës për çeljen e negociatave është meritë e
Merkel do t'i japë Ramës lajmin e çeljes së negociatave? Kancelarja gjermane Angela Merkel do te presë në 28 nëntor në Berlin kryeministrin Rama, konkretisht në përvjetorin e Pa
Meta në çeljen e sezonit veror në Gjirokastër (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, mori pjesë në çeljen e sezonit veror në qytetin e Gjirokastrës. Ai shoqërohej në këtë in
Ja disa mënyra, për të çelur ngjyrën e flokëve Me ndryshimin e stinëve, femrat janë më të prirura që të ndryshojnë tonalitetin e ngjyrës së flokëve. Me ndryshimin e ng
Vlora përgatitet për çeljen e sezonit turistik Një javë nga çelja e sezonit turistik, Bashkia e Vlores ka nisur punen për pastrimin dhe rehabilitimin e plazheve publik
Howitt: Negociatat me Maqedoninë edhe në interes të BE Eurodeputeti gjerman Richard Howitt shpreson në çeljen e negociatave për anëtarësimin në BE të Maqedonisë. Eurodepute
Kukan në Tiranë, takohet me Nishanin Kryetari i delegacionit të Parlamentit Evropian për marrëdhëniet me Shqipërinë, Bosnia-Herzegovinën, Serbinë, Malin e Zi
Orikum, çelet sezoni turistik Mes muzikës, aktiviteteve dhe gatimeve tipike te zonës qindra vizitore kane festuar në Orikum celjen e sezonin turistik
Saraçini merr pjesë në çeljen e shkollës fillore "Imri Elezi" Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini sot në ora 11:00 do të marr pjesë në lëshimin zyrtar të Shkollës Fillore "Imri Elezi
Të mërkurën, Thiago Silva te PSG Lajmi bombë vjen nga e famshja franceze "L'Equipe", sipas të cilës Thiago Silva do të jetë së shpejti qëndërmbrojtësi i
Rama në çeljen e fushatës për Durrësin (FOTO LAJM) Fotot tregojnë çeljen e fushatës së partisë Socialiste për Durrësin.
7 Marsi, sot festa e mësuesve Edukatore, mësues dhe pedagoge festojne sot 7 marsin, që përkon me 124 vjetorin e çeljes së shkollës së parë shqipe në K