999 rezultate për

celjen

Roth: Gjermania e angazhuar për çeljen e negociatave me Shqipërinë Ministri gjerman për Evropën, Michael Roth tha se Gjermania po bën të gjitha përpjekjet për hapjen sa më të shpejtë të n
DW: Gjermania po punon me intensitet për çeljen e negociatave me Shqipërinë Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme, Maria Adebahr, tha të mërkurën (02.12) në konferencën e rregullt në Berlin
Gjermania thirrje BE-së: Miratoni çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Në prag të ministerialit të BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i jep çmim kryeministrit të Maqedonisë së Veri
Varhelyi jep lajmin e mirë: Kemi marrë dakordësinë për çeljen e negociatave me Shqipërinë Komisioneri evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, në një konferencë për shtyp me kryeministrin Rama, tha se është dhënë
Komisioneri i Zgjerimit të BE: Nuk ka datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë Komisioneri i Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi pohon se nuk ka një datë për çeljen e negociatave me Shqipërinë
Pandemia shtyn çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Pandemia e koronavirusit, e cila ka mbërthyer mbarë globin ka shtyrë edhe mbledhjen e Këshillit të Evropës. Mbledhja,
"Lum Shqipëria për Tao Taon", Presidenca i përgjigjet Taulant Ballës Pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar socialist, Taulant Balla se akuzat e Presidentit Meta janë një kapriço e t
NEGOCIATAT/ Zaev: Nëse nuk marrim një "Po" qeveria jonë bie Kryeministri maqedonas Zoran Zaev në një deklaratë për mediat ka komentuar vendimin e Këshillit të Evropës që pritet të
Rama niset për në Bruksel, ka një mesazh për çeljen e negociatave (VIDEO) Kryeministri Edi Rama është nisur në Bruksel për të lobuar për të pasur sa më shumë aleatë te vendet anëtare të BE-së pë
Projekt-rezoluta për çeljen e negociatave: Publikohet drafti me 10 pika, çfarë kërkohet Kuvendi i Shqipërisë ka publikuar Projekt-rezolutën ku listohen 10 pika për çeljen e negociatave. Në draft rezolutën
Deputeti gjerman: Boll me kushte për Shqipërinë, le të hapen negociatat Në situatën kur grupi parlamentar CDU/ CSU ka vendosur 2 kushte të reja për çeljen e negociatave me Shqipërinë, politika
DW: Treguan simpati për Kryeministrin, mund të ketë "Po" me kushte Se çfarë u fol, në takimet e kryeministrit Edi Rama me kancelaren Angela Merkel dhe presidentin e Bundestagut, Wolfgan
Bushati: BE nuk mbajti fjalën për çeljen e negociatave Ish-ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati shpreh keqardhje pas vendimit për shtyrjen e negociatave për
BE merr nismën për çeljen e negociatave me Shqipërinë Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Europa Qendrore dhe Lindore së bashku me Italinë dhe Austrinë,
Holanda i mbyll derën Shqipërisë, nuk pranon çeljen e negociatave Holanda ka shprehur hapur se nuk është në interesin e qeverisë holandeze hapja e negociatave për Shqipërinë. Lajmi ës
Reagon edhe partia e Merkel: Filloni dialogun pa kushte ose izoloni veten Zëvendëskryetari i grupit parlamentar të Unioni Kristiandemokrat / Unioni Kristiansocial (CDU/CSU) në Bundestag dhe njëh
INTERVISTA/ Soreca është optimist për çeljen e negociatave: Punë e mirë me Reformën në Drejtësi Nga Lutfi Dervishi Shqipëria pret këtë qershor për të 10-tin vit me radhë hapjen e negociatave me BE-në. Shqipër
A do e falë detin? Rama flet në Londër për marrëveshjen me Greqinë Kryeministri Edi Ramaaktualisht ndodhet në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Londër, nga ku ka komentuar disa nga çështj
Maqedonia merr datën për në BE, bisedimet në 2019-ën Maqedonia dhe Shqipëria marrin datë të kushtëzuar për çeljen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Vendet
Ruçit i shpëton goja, zbulon në Kuvend përgjigjen e Gjermanisë për Shqipërinë Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka sfiduar opozitën sot në Kuvend duke zbardhur "përgjigjen" e Gjermasisë për çeljen e negoc