999 rezultate për

cara

Bllokimi i buxhetit në Durrës, PD akuza ndaj kryebashkiakut Dega e Partise Demokratike në Durrës ka reaguar në lidhje me vonesat e miratimit të buxhetit nga ana këshillit bashkiak
Diamandi më i madh në ankand Shtëpia e ankandit Christie’s, thotë se ky diamant 12.04 carat është më i madhi që është shitur në ankand. Gjithashtu, K
Përshëndetja e fundit për Morosinin (VIDEO) Tifozët e Livornos i aknë dhënë lamtumirën e fundit kampionit të tyre të ndarë nga jeta, Piermario Morosini. Në homazhet
Livorno kujton kampionin "Moro" (VIDEO) Vdekja në Pescara e Piermario Morosinit ka trishtuar së tepërmi tifozët dhe dashamirësit e tij. Sot në mëngjes në tribun
Morosini, nesër autopsia Ajo e Piermario Morosini është një dramë për të cilën fjalët për ta përshkruar janë të pakta. Është tepër e fortë dhembj
Tragjedia, ndal futbollin italian Një sulm i Pescara-s, vrapimi dhe rrëzimi i papritur për tokë: është kjo skena e tmerrshme protagonist i së cilës është
Krim në familje, vëllai vret mbesën plagos vëllain Pas një serie vrasjesh të tipit mafioz të ndodhura në disa qytete të vendit, një tjetër krim kësaj here brenda familjes
Juventus gjen pasardhësin e Pirlos (VIDEO) Vetëm dje, Daniele Delli Carri, Drejtori Sportiv i Pescara, deklaroi se Marco Verratti kërkohet dhe ndiqet nga shumë klu
Hollywood, tani karaten e bëjnë femrat Tani në Hollywood janë gratë që rrahin burrat. Filmi “Haywire” i Steven Soderbergh është pritur me duartrokitje në edici
Gina Carano, boksieria e “nxehtë” (VIDEO) Ka mjaftuar vetëm një kërcim i shkurtër dhe sensual që Gina Carano të tërheqë mënjëherë vëmendjen e kamerave. Kampionia
Venezuele, shpërthen autoboti me naftë, 13 viktima Të paktën 13 vetë kanë mbetur të vrarë dhe më 16 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një autoboti naftë në Venezule.
Sjellja jo-sportive "dënon" me tre javë Alcaraz Lajme të këqija për skuadrën angleze të Wigan Athletic. Mbrojtësi paraguajan i tyre, Antolin Alcaraz është filmuar teksa
Sulmuesi më i paaftë në futboll (VIDEO) Disa futbollistë futen në histori për lojën e tyre spektakolare dhe golat e jashtëzakonshëm. Por disa të tjerë futen në
Itali, humb jetën shqiptari në një aksident Një 36-vjeçar shqiptar resident në Treviglio të Italisë ka humbur mbrëmë jetën për pasojë të një aksidenti të rëndë auto
Tadiq i kërkon falje Kroacisë (UPDATE) Presidenti i Serbisë Boris Tadiq ka kërkuar falje për masakrën e Vukovarit të vitit 1991, krimi më i rëndë i kr
Heshtja tetevjecare per ligjin per UCK-ne, tre shoqata te percara Tri shoqata të veteranëve të UÇK-së në Maqedoni funksionojnë në mënyr&eum