999 rezultate për

capello

Capello: Allegri ka meritë kryesore për kualifikimin e Juventusit Ndeshje perfekte e Juventus, tre gola të Ronaldo-s dhe lojë e shkëlqyer e Bernardeschi, ky është çelësi i suksesit të ba
Capello ironizon Bonuccin: Në Itali kështu jemi mësuar, shtrihu në tokë se është faull Fabio Capello reagoi ashpër ndaj mbrojtësit të Juventusit, Leonardo Bonucci, që bëri një veprim të turpshëm simulues në
Capello ironizon Icardin dhe Wanda Narën (FOTO LAJM) Ish-trajneri i njohur Fabio Capelo ka folur për situatën e Icardit tek Interi ku është mjaft e tensionuar pasi zikaltrit
Capello kritikon Interin: Nuk fitohet me një futbollist Pas eleminimit të Interit nga Liga e Kampionve, tashmë gjyqin ja bën dhe një emër i njohur sic është Fabio Capello. Në n
Capello: Vetëm "Suning" mund të frenojë Juventusin Në prag të derbit të sotëm mes Juventusit dhe Interit, ka folur dhe Fabio Capello i cili ka drejtuar për dy sezone Juven
Ibrahimovic: “Te Juventus fitova bastin me Capellon” Zlatan Ibrahimoviç dha një intervistë për BBC-në, ku tregoi eksperiencën e tij te Juventus, të cilën e cilësoi si mjaft
Capello tegon se cila skuadër do e fitoj derbin sonte Fabio Capello ka parashikuar se “vendosmëria dhe motivimi” do të jetë vendimtar në derbin e madh lokal italian, Inter -
Allegri synon që të thyej rekordin e Capellos Massimo Allegri dëshiron që të ndjek hapat e Fabio Capellos në Milan duke thyer rekord në fillim të kampionatit. Djem
Capello: Messi dhe Ronaldo nuk kanë respekt Fabio Capello beson se mos prania e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messi në ndarjen e çmimeve të FIFA-s tregon se ata “nu
Capello: Napoli dhe Interi kanë pasur shortin më të keq në Champions Fabio Capello beson se Interi dhe Napoli kanë pasur shumë short “të keq” në Champions League, pasi Juventusi do të jetë
Capello tërbohet me Hondën pas humbjes tronditëse: Do t'a kisha kapur për fyti Japonia ka bërë një ndeshje të madhe, por është dorëzuar në minutën e fundit dhe në mënyrën më të keqe. Ka qenë një k
Capello: Ronaldo te United, Lewandowski në Madrid Fabio Capello ka deklaruar së fundmi se të ardhmen e Cristiano Ronaldo-s me shumë mundësi e shikon në Angli tek ish-kuad
Capello: Zidane bëri zgjedhjen e duhur tek Real Madrid Fabio Capello beson se Zinedine Zidane kishte të drejtë të largohej si trajner i Real Madridit - "pa fitimin e tretë të
Capello: Juventusi do të fitojë edhe titullin e tetë me radhë në Serie A Fabio Capello ka thënë se cikli i Juventusit nuk është mbyllur dhe se do ta fitojë edhe titullin e tetë me radhë në Seri
Fabio Capello i jep fund punës si trajner Ish-trajneri i Milanit, Real Madridit dhe Anglisë, Fabio Capello, ka njoftuar se do të pensionohet nga roli i trajnerit
Panucci: Për mua Capello është i vdekur Mëria mes Christian Panuccit dhe Fabio Capellos vazhdon ende! E gjitha nisi në vitin 2012 kur trajneri aktual i Shqi
Një tjetër emër i madh për drejtimin e Italisë Data 20 maj po vjen dhe Italia vazhdon të jetë pa trajner që nga shkarkimi i Giampiero Venturas pas dështimit për tu kua
Zyrtare: Fabio Capello shkarkohet nga Jiangsu Suning Fabio Capello është shkarkuar nga posti i trajnerit të Jiangsu Suning pas vetëm tri ndeshjeve në sezonin e ri në Superli
Capello zëvendësuesi ideal i Wengerit tek Arsenali Ish-trajneri i Anglisë, Fabio Capello, shihet si zëvendësuesi ideal i Arsene Wenger te Arsenali për sezonin e ardhshëm.
Fabio Capello: Mourinho dhe Conte janë krejtësisht të çmendur Fabio Capello është i befasuar totalisht se si Jose Mourinho dhe Antonio Conte e kanë lënë grindjen e tyre publike të sh