999 rezultate për

cameron

E veçanta e fotografes "viktoriane" Julia Margeret Cameron(FOTO-LAJM) Punimet e artistes Julia Margaret Cameron prezantohen në një ekspozitë të veçantë në Muzeun Metropolitan të Artit në New
Siria në një situatë pa rrugëdalje Regjimi i presidentit sirian Bashar al Assad është duke u forcuar dhe konflikti në Siri është në një "trajektore të gabu
Në Wimbledon paradë yjesh (FOTO-LAJM) Shumë personazhe të njohura në finalen mes Andy Murrayt dhe tenistit serb Novak Djokovic. Në këtë ndeshje të fituar nga
E kuqe e zjarrtë për Cameron Diaz (FOTO LAJM) Ylli i kinemasë botërore Cameron Diaz në skenën e filmit "The other woman" shfaqet me një fustan të kuqe flakë. Ja momen
Më shumë transparencë në tregtinë botërore Ekonomitë më të pasura në botë thonë se do të mbajnë një qëndrim më të ashpër në luftën kundër pastrimit të parave dhe e
Cameron: Punoj dhe me pizhama Kryeministri britanik David Cameron pranoi se herë pas here ai punon i veshur me ...pizhama. Kryeministri e tregoi k
Kush janë yjet më të paguar të Hollyvood-it? (FOTO LAJM) Në botën e industrisë filmike rinia dhe bukuria janë faktorët vendimtarë për karrierë të suksesshme. Në kohë të fundi
Cameron Diaz shtatzënë në sheshxhirim Cameron Diaz është shfaqur me bark të fryrë në sheshxhirimin e filmit të saj më të ri. Aktorja 40-vjeçare do të luajë ro
Suarez kritika Cameron: Kryeministri të merret me punën e tij Luis Suarez është kundërpërgjigjur ndaj kritikave të kryeministrit të Anglisë duke thënë së Cameron duhet të kujdesët më
Kush "shitet" më shtrenjtë, foto me Obamën apo me Cameron? (FOTO-LAJM) Liderët e politikës shqiptare çfarë nuk bëjnë për të pasur një foto me disa nga liderët e politikës botërore, të cilat m
116 konservatorë votojnë kundër Cameron David Cameron nuk ka marrë mbështetjen që i duhej nga konservatorët këtë sesion në parlament. Konservatorët e Britanisë
Hammond: Britania të dalë nga BE-ja Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian përkahet edhe nga ministri britanik mbrojtjes, Philip Hammond. Sipas t
Cameron takon Obamën Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama do të takohet sot në Shtëpinë e Bardhë me kryeministrin brit
Edhe kryeministri Cameron kundër Suarez Vazhdon "ferri" për Luis Suarez pas gjestit anti-sportiv të fundjavës kundër Bratislav Ivanoviç. Kundër sulmuesit të Liv
Thaçi ngushëllon Cameron për humbjen Thatcherit Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi i ka dërguar një telegram ngushëllimi kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, David
"Referendum për qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE " Për qendrimin e Britanisë së Madhe në BE do të vendoset në një referendum popullor. Ky ishte qëndrimi i kryeministrit br
Algjeri, tre britanikë të vrarë Kryeministri britanik David Cameron ka konfirmuar sot per vdekjen e tre britanikeve në vendburimin naftënxjerrës të In A
Dave, kush mendon se je Putin?! (FOTO-LAJM( Vladimir Putin merret shumë me imazhin e tij në publik. Ai njihet si një nga politikanët që aktivizohet në shumë sporte.
Krishtlindjet, Cameron viziton trupat britanike në Afganistan (FOTO-LAJM) Kryeministri David Cameron ka vizituar bazën e ushtarëve britanike në Afganistan. Ai ka deklaruar se trupat britanike në
Kryeministri britanik para fotografëve me këmishë zbërthyer (FOTO-LAJM) Me një veshje elegante por këmisha e zbërthyer, e ka vendosur pak në siklet kryeministrin britanik David Cameron gjatë n