999 rezultate për

buzhala

Buzhala: Problemi im me Danin nuk është Dani Shkrimet që Berat Buzhala i ka bërë kohët e fundit për Ramadan Avdiun nuk kanë lidhje me të si person fizik, por si koce
Avdiu-Buzhalës: Kur të kthehesh në Prishtinë të presin përgjigjet e shkrimeve Familja e zv/ministrit të Financave, Ramadan Avdiut është në pritje të kthimin e deputetit të PDK-së, Berat Buzhala nga
Buzhala: Do të ngre padi ndaj Kohës Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Berat Buzhala, do të deklaroj pasurinë e tij në “Zonën B” të Baton Haxhiut që
Buzhala: Kam respektuar Kushtetutën Në krye të listës së personave zyrtarë që nuk e kanë deklaruar pasurinë është deputetti i partisë Demokratike, Berat Buz
Ja pse nuk e deklaroi pasurinë Buzhala Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Berat Buzhala nuk e ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Antikorrupsion pasi sipas tij pas
Buzhala: Një këshillë për Grabovcin! Pasi shefi i i grupit parlamentar i PDK-së, Adem Grabovci është shprehur se nuk ka fyer askënd në Kuvend dhe se sipas ti
Buzhala: PDK vuan nga padituria e VV nga poshtërsia Deputeti i Partisë Demokratike, Berat Buzhala, e ka quajtur poshtërsi promovimin e Librit “Shkupi” të Kim Mehmetit, një
Berat Buzhala i pakënaqur me reformat Berat Buzhala nuk është i kënaqur me vizionin politik të partisë për reforma. Edhe pse në Këshillin e Përgjithshëm të PD
Komisioni i Punëve të Jashtme, Muja zëvendësohet nga Buzhala Deputeti i PDK-së, Shapi Muja ka dhënë dorëheqje nga Komisioni për Punë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës ndërsa vendi i
Buzhala: VV të tërhiqet nga deklarimet antiamerikane Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Berat Buzhala ka kërkuar që Lëvizja Vetëvendosje të distancohet nga deklarimet
Buzhala kritika ndaj VV dhe LDK-së Deputeti i PDK’së, Berat Buzhala dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri sërish janë përplasur ne Kuve
Buzhala kërkon llogari nga LDK për arrestimin e Hamitit Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Berat Buzhala, në seancën e sotshme të Parlamentit të Kosovës, ka kërkuar nga
Buzhala: Gazetarët të mos sillen si “lopë të shenjta” Deputeti i PDK’së, Berat Buzhala ka reaguar ndaj kthimit të Kodit Penal në Kuvend duke thënë se nuk duhet të lejohet që
PDK: Krasniqi, njeri primitiv Grupi parlamentar i PDK-së mesa duket është i shqetësuar nga deklarata që bëri deputeti i Vetëvendosjes Florin Krasniqi,
Konjufca quan Buzhalën “mercenar” Glauk Konjufca, deputeti i Vetëvenosjes ka akuzuar kolegun nga PDK-ja, Berat Buzhala duke e quajtur njeri të paguar, me
Berati "kërcënon" deputetët Deputetit i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Berat Buzhala, ka "kërcënuar" deputetët e opozitës së nëse sërish bojkotojnë s
Buzhala & Co hyjnë në listën e PDK-së Partia Demokratike e Kosovës, pas nje mbledhjeje maratonike të mbajtur sot ka miratuar listën prej 110 kanditatëve për d