999 rezultate për

buzhala

Buzhala: Thaçi do të krijojë “Republikë Presidenciale” “Hashim Thaçi është mjeshtër i mos zgjidhjes së problemeve, por në Kosovë, pavarësisht të gjithave, në fund fiton gjithm
Buzhala-djalit të Enver Hoxhës: Babi yt ka qenë një kafshë e egër Gazetari Berat Buzhala ka reaguar pas intervistës së djalit të Enver Hoxhës, Ilirit, i cili e ka lavdëruar babain e tij,
Berat Buzhala ikën nga PDK-ja Berat Buzhala ka dhënë dorëheqje nga posti i anëtarit të Këshillit Drejtues te PDK-së, duke e cilësuar veten tashmë një
Aksidentohet Berat Buzhala (FOTO LAJM) Ish-deputeti i Partisë Demokratike Shqiptare dhe një person me qëndrime kontraverse, e aktiv në rrjetet sociale, Berat B
Kërcënohet Berat Buzhala Ish-deputeti i PDK-së, Berat Buzhala, është kërcënuar nga vëllai i nënkryetares së Partisë Demoratike të Kosovës, Margar
Flamujt në gjysmështizë për arsimin e Kosovës Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Berat Buzhala, ka shkruar se data 1 shtator është një ditë e zezë për ars
Si u shnderrua DokuFesti ne "festivalin e politikës" (FOTO LAJM) Festivali Ndërkombëtar i filmit me metrazh të shkurtër të mbajtur në Prizren ka mbledhur "bashkë" edhe aktorë të rëndësi
Berat Buzhala iu del në mbrojtje kaçanikasve që shanë Skëndërbeun Berat Buzhala duket se ka bërë rolin e gazetarit dhe iu ka dalë në mbrojtje kaçanikasve që fyen Skëndërbeun. Ai tha
Berat Buzhala mbështet Grupin e Drenicës Arratisja nga paraburgimi i Grupit të Drenicës ka sjellë dhe reagimin e deputetit të PDK-së, Berat Buzhala. "Gjithe s
Buzhala: Nuk do të garoj edhe për një mandat të deputetit (VIDEO) Deputeti i PDK-së Berat Buzhala ka thënë se ai nuk do të garojë edhe për një mandat të ri të deputetit. Buzhala ka th
Berat Buzhala: Plas Jakup, ne do të bëjmë kryetar parlamenti Ardian Arifajn Berat Buzhala ka shkruar një status, me anë të së cilit ka thumbuar kryetarin aktual të parlamentit të Kosovës, Jakup Kr
Buzhala: Shqipëria, "Kombëtarja e dytë e Kosovës" Deputeti Berat Buzhala i Partisë Demokratike në Kosovë ka bërë një deklaratë sa të çuditshme aq dhe provokuese kundrejt
Buzhala kritikon qeverinë dhe PDK-në Deputeti i PDK-së, Berat Buzhala vazhdon të jetë kritik ndaj zhvillimeve brenda partisë që i takon. Gjatë një interviste
Kërkojnë nga Thaçi, që ta paguajë faturën e darkës me mësimdhënës Këshilltarja e LDK-së në Asamblenë Komunale në Prizren, Lulije Buzhala kërkon nga kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi q
Reagon Gorani dhe Mirena: Po themelojnë institut jo parti Dukagjin Gorani dhe Ilir Mirena kanë përgënjeshtruar shkrimin e publikuar në një ueb-portalin (Indeksonline) se ata së b
Buzhala me shokë përgatiten për parti Ish-gazetarët Dukagjin Gorani, Berat Buzhala dhe Ilir Mirena po planifikojnë të krijojnë partinë e tyre. Burime të Indek
Memli e Vlora të reagojnë për djemtë e Grabovcit dhe të Bujës Ministrja e integrimit Vlora Çitaku dhe ministri Memli Krasniqi janë kritikuar nga deputeti Berat Buzhala për reagimet n
Buzhala i shan qytetarët që i shkruajnë për mosvotim të marrëveshjes Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës Berat Buzhala e ka sharë me nënë një qytetar
Buzhala: Rexha të japë dorëheqjen Deputeti Berat Buzhala i ka kërkuar Drejtorit të Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit Blerim Rexha, të jap dorëh
Bëhen bashkë Pacolli e Buzhala Pak orë, pasi zëvendës kryeministri i Kosovës Behxhet Pacolli ka kërkuar dorëheqjen e kreut të agjencisë së AKP-së, Bler