999 rezultate për

buxhetor

Rrogat e administratës, MF: Pagesat vijojnë sipas grafikut Ministria e Financave në lidhje me pretendimin e ngritur nga opozita për pagesat e pagave te punonjesve te administrate
Rokadë financiare Qeveria e Kosovës muajt e fundit më shumë është marrë me sigurimin e mjeteve për t’i paguar paratë e punonjësve sesa me
BSH: Ulet deficiti buxhetor Ekonomia shqiptare ka vijuar të ruajë të njëjtat parametra të stabilitetit makro-ekonomik gjatë tre mujorit të këtij vit
Hollande propozon rinegocimin e traktatit buxhetor të BE Nëse shpallet fitues në balotazhin e 6 majit ndaj rivalit të tij Sarkozy, kandidati socialist për zgjedhjet presidencial
Draghi: Kriza e Eurozonës po merr fund Kreu i Bankës Qendrore Evropiane Mario Draghi shprehet optimist në lidhje me ekonominë europiane duke pohuar se situata
BE penalizon Hungarinë Rreth 495 milionë euro fonde të planifikuara për Hungarinë në vitin e ardhshëm janë pezulluar nga Bashkimi Europian si n
Kriza, liderët e Europës mblidhen në Bruksel Udhëheqësit evropianë takohen sot në Bruksel për samitin që do të përqëndrohet në problemet financiare të Bashkimit Euro
Deficiti buxhetor, BE: Nëse hungaria nuk merr masa, ndëshkohet Komisioni Evropian ka kërcënuar me masa ndëshkuese ndaj Hungarisë nëse Budapesti nuk do të ndërmarrë hapa për të mbajtur
Projektbuxheti i 2012, 720 punonjës largohen nga puna Qeveria shqiptare ka parashikuar në projektbuxhetin 2012 shkurtime të vëndeve të punës në Institucionet buxhetore, ku në
Shpenzimet e autostratradës sollën deficit buxhetor Rritja e shpenzimeve për financimin e Autostradës dhe rritja e pagave ka bërë që shpenzimet për vitin 2012 të shkaktojnë
PTK-së mund të sjellë krizë buxhetore Përderisa drejtues të Ministrisë së Financave mohojnë mundësinë e futjes së vendit në krizë buxhetore pas dështimit të p
Ministrave u hiqet buxheti Merr jetë projekti i ministrit të Financave, Ridvan Bode, për ligjin “Për menaxhimin e sistemit buxhetor”, i cili prej d
Buxheti, a po diskriminohen shqiptarët?! Debat në Komisionin e Financave në Parlamentin e Maqedonisë në lidhje me propozimin e Qeverisë për shpërndarjen e mjetev
Padrejtësia me shpërndarjen e mjeteve buxhetore S’ka dyshim se shteti është mekanizëm përmbarues dhe promotor i së drejtës. Të shkruash për këtë mekanizëm të së drejtës
BE ndihmon Greqinë nëse kursen Bashkimi Evropian do tw ndihmojw Greqinë që t`i mbijetojë krizës së borxhit por i bëri thirrje parlamentit grek që të mi
Qeveria e re votohet në parlament Qeveria e re e propozuar nga kryeministri grek Jorgos Papandreu do të marrë votëbesimin sot në parlamentin e këtij shtet
FMN mbërrin në Maqedoni Misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) javën e ardhshme do të mbërrijë në Shkup për të biseduar me autoritetet qeve
LDK: Qeveria po thellon krizën Lidhja Demokratike e Kosovës ka shprehur të shtunën shqetësimin lidhur me thellimin e krizës ekonomike, si rezultat i qe
Kisha në Kala, para Gjykatës Kushtetuese Lëvizja Zgjohu thotë se, ka filluar konsultimet me avokatë dhe juristë të njohur për ta ngritur një iniciativë, me qëlli
Quint-i paralajmëron krizë në Kosovë Vendimi i kryeministrit në dorëheqje, Hashim Thaçi, për ngritjen e pagave të shërbyesve civilë deri në 50 për qind, ka a