999 rezultate për

buxhetit

Vijojnë protestat dhe tensionet politike Në Maqedoni pritet të vazhdojnë protestat e opozitës dhe tensionet politike, pas miratimit të djeshëm të buxhetit të vit
Gazetarët nxirren jashtë, Kuvendi bëhet gati për miratimin e buxhetit (VIDEO) Qeveria e Maqedonisë duke përdorur sigurimin e parlamentit ka nxjerrë gazetarët nga salla ku do të votohet buxhetoi nga
Votimi i buxhetit, Basha: Të heqim petkun e politikanit Update- Në mbledhjen e fundit të Këshillit Bashkiak për këtë vit ku po diskutohet buxheti i vitit 2013 dhe plani urbanis
Mbërrijnë protestues edhe nga Ohri Protesta para Parlamentit të Maqedonisë për të mbrojtur dhe kundërshtuar buxhetin e vitit 2013 ka grumbulluar simpatizan
Opozita protestë, mbështetësit e Gruevskit kundërprotestë Kanë filluar protestat e Opozitës maqedonase kundër miratimit të Buxhetit për vititn 2013. Koalicioni i partive opozitar
Buxheti, Gruevski harron shqiptarët Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka ftuar partitë opozitare që të mos manipulojnë me qytetarët duke bllokuar
Maqedoninë e pret "pranvera arabe" Kaos, kizë politike dhe paralajmërimeve për "pranverë arabe" janë zërat dhe akuzat e partive politike ditëve të fundit n
Romë, protesta kundër shkurtimit të buxhetit Mijëra italianë kanë protestuar sot në Romë kundër shkurtimeve të reja në buxhetin e kryeqytetit italian për kujdesin sh
Dështon takimi, buxheti mbetet i bllokuar Rilindja Demokratike Kombëtare e Rufi Osmanit, ka pohuar se nuk ka ndërmend ta lirojnë sjelljen e propozim buxhetit për
Bllokimi i projekt-buxhetit, krizë në Maqedoni Projekt–buxheti i vitit 2013 në Maqedoni është një nga çështjet më të fundit që ka nxitur krizë politike, për shkak të r
Kriza ekonomike, shkurtime në buxhet Kriza ekonomike, edhe pse mundohet të fshihet nga zyrtarët, është pasqyruar qartë zyrtarisht në ndryshimet e buxhetit. T
Veljanovski urdhëron miratimin e projektbuxhetit brenda vitit Kryeparlamentari i Maqedonisë, Trajko Veljanovski, i ka kërkuar kryesuesit të Komisionit për Financa dhe Buxhet, Marjanç
Kuvend, nis shqyrtimi i projektbuxhetit 2013 Projektligji për buxhetin 2013 pritet të shqyrtohet sot në parim në Kuvend ndërsa, pritet që ai të shoqërohet me debate.
Investimet e pakta në Berat, Naço do të votojë kundër buxhetit Nënkryetari i Kuvendit, Nasip Naço do të votojë kundër buxhetit të vitit 2013 të propozuar nga qeveria. Në një intervist
Sfidat e buxhetit të vitit 2013 Ministri i Financave Ridvan Bode prezantoi sot në Komisionin e Ekonomisë p/buxhetin e shtetit për vitin 2013. Sipas tij
Për VV, buxheti 2013 nuk ndryshon nga buxhetet e mëparshme Lëvizja Vetëvendosje është shprehur sot se në buxhetin e vitit 2013 nuk ka dallim thelbësor me ato të viteve të mëparshm
Aferat e korrupsionit nga privatizimi i qeverisë Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar qeveritarët si të implikuar në aferat e kepërdorimit të buxhetit të shtetit dhe pasurive
Paratë e mërgimtarëve shpëtojnë Maqedoninë Qeveria e Maqedonisë në kuadër të rebalancit të buxhetit ka paraparë për mbulimin e një pjese të dobësive të buxhetit të
Zvogëlimi i buxhetit të BE me pasoja për rimëkëmbjen ekonomike Presidenti i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso, ka kundërshtuar fuqishëm përpjekjet për të zvogëluar buxhetin e B
AKI kryen funksionin edhe në veri Agjencia Kosovare e Inteligjencës funksionin edhe në Veri të Kosovës, por duhet krijuar më shumë hapësirë për funksionim