999 rezultate për

buxhetit

5 euro taksë për të kaluar në Rrugën e Kombit Shlyerja e borxheve që qeveria i ka biznesit duket se do t'i kushtojë shtrenjtë buxhetit jo vetëm në vitin 2014, por edh
Vazhdon debati për buxhetin, palët larg kompromisit Komisioni i financave dhe buxhetit vazhdon sot debatin rreth rishikimit të buxhetit për këtë vit, me të cilin shtohen mj
Topalli: Të ardhurat e buxhetit janë në dorë të një 26- vjeçareje Ish- kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka komentuar emërimet e fundit të bëra nga ministrat e qeverisë Rama të krer
RDK: Zvogëlimi i buxhetit të komunës së Gostivarit, dështimi më serioz i kreut të BDI-së Ribalanci i buxhetit të komunës së Gostivarit i miratuar në mbledhjen e fundit të këshillit komunal është dështimi më se
Skepticizëm për "pjesën shqiptare" të buxhetit Përfaqësues të partive politike shqiptare në opozitë dhe ekspertë të ekonomisë e komentojnë në mënyra të ndryshme projek
Buxheti i vitit të ardhshëm rrezikohet të votohet Nuk është arritur asnjë marrëveshje në mbledhjen e djeshme të takimit të dytë të grupit punues që do të implementojë 11
Deficiti i buxhetit arrin 233 milion euro në Maqedoni Ministria e Financave bën të ditur që brenda shtatë muajve të parë të 2013 buxheti i Maqedonisë ka pësuar një deficit pr
Realizimi i buxhtetit, Malaj: MF tejkaloi afatin për raportim Ish-deputeti i Partisë Socialiste Arben Malaj akuzon Ministrine e Finances per tejkalim te afatit te detyryar kur duhet
Komuna Qendër, VMRO-DPMNE kërkon rebalanc të buxhetit Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së do të kërkojnë rebalanc të buxhetit në komunën Qendër. Qëllimi, sipas partisë qeveritare ës
Olldashi njofton miratimin e shtesës së buxhetit të rrugës Kukës-Krumë Pas një mungese disa ditore, ministri i Transporteve Sokol Olldashi rikthehet me komentet e tij në Facebook. Përmes një
Berisha: Piktori, i dështuar në pikture por famoz për bizantinizma Kryeministri në largim Sali Berisha ironizon sërish përbërjen e kabinetit Rama. Përmes statusit të tij në Facebook, Beri
Rritje apo shkurtim pagash? Pak ditë pasi Këshilli i Ministrave miratoi rritjen e pagave dhe pensioneve, Ministria e Financave paralajmëron se mbajt
Yll Pango nuk rri urtë, këtë herë akuzohet për abuzim me paratë e buxhetit Ylli Pango nuk rri urtë. Pas skandalit të "mbërtheckave" gjatë kohës që ishte ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve,
Qeveria miraton rishikimin e buxhetit për 2013 Rishikimi i buxhetit të vitit 2013 është miratuar ditën e sotme nga qeveria e Kosovës. Gjatë mbledhjes disa ministra kan
Reziqet që i kanosen ekonomisë nga shthurja e buxhetit Deputeti i Partisë Socialiste Arben Malaj akuzon qeverinë, se në prag të zgjedhjeve po përkeqëson financat e shtetit, pë
Francë, ministri i Buxhetit me llogari të fshehtë Politika në Francë tronditet pas deklaratave të njeriut që e kishte kthyer luftën kundër evazionit fiskal në kalin e tij
Dëmtimi sinjalistikës rrugore është përgjegjësi e qytetarëve Në komunën e Vitisë hasesh me një sërë probleemesh sa i tako sigurisë rrugore. Këeshtu në të janë dëmtuar shenjat e komu
FRD: Rritje 5 % e buxhetit shtetëror për arsimin Fryma e Re Demorktike organizoi sot një tryezë të rrumbullakët kushtuar programit të saj për arsimin. Në këtë tryezë is
Vetëm 41% për shkollat shqipe Në Maqedoni, përfundimisht nuk është e rëndësishme se cilët nxënës kanë më shumë nevojë për hapësira shkollimi, me atë q
RDK: Dhuna në Parlament çon vendin në anarki Rilindja Demokratike Kombëtare ka reaguar përmes një komunikate ku thuhet se precedencat juridike gjatë miratimit të bux