999 rezultate për

buxhetit

AAK: Shteti po falimenton! Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shprehur shqetësim për situatën momentale të shtetit. Sipas AAK, situata është më
Anëtarët e KQZ-së blejnë veshje popullore me lekët e Buxhetit të Shtetit Duke shfrytëzuar periudhën e pushimit për shkak se nuk është një vit zgjedhor, katër anëtarët e djathtë të Komisionit Qe
OSBE jep doracak për mbikëqyrjen e buxhetit për komisionet e Kuvendit Misioni i OSBE-së në Kosovë ka publikuar sot një doracak për Mbikëqyrjen e Buxhetit për Komisionet e Kuvendit të Kosovës
2 muaj pa rroga, Tatimet bllokojnë llogaritë e Flamurtarit Tatimet bllokojnë llogarinë bankare të klubit të futbollit Flamurtari. Lajmi konfirmohet ekskluzivisht për “Panorama Spo
Kusari-Lila: Zgjedhjet parlamentare të mbahen në shtator Mimoza Kusari-Lila, është shprehur se muaji shtator është koha më e përshtatshme për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare.
Rama jep "OK" për 50 mijë eurot për maternitetin e Preshevës Pas deklaratave të politikanëve në Preshevë për mosmbajtje të premtimit për dhurimin e fondit 100 mijë euro nga qeveria
Miratohet buxheti 2014-të por nuk privatizohet PTK Deputetët e Kuvendit të Kosovës sot gjatë seancës kanë miratuar Buxhetin për vitin 2014. 57 deputetë kanë qënë pro mir
Thaçi pret debat konstruktiv për miratimin e buxhetit Një ditë para se buxheti për vitin 2014 të shkojë në Kuvend, kryeministri Hashim Thaçi shprehet se ky buxhet nuk do të d
Krasniqi i pavendosur për votën pro buxhetit Miratimi i Projektligjit për buxhetin e vitit 2014 në seancën e nesërme pritet të jetë sfidë për koalicionin qeverisës.
LSI pro buxhetit, do rimëkëmbë ekonominë Kreu i grupit të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili deklaroi votën pro për buxhetin në emër të deputetëve të
PR kundër projektbuxhetit Partia Republikane dhe dy shoqatat kryesore të pronarëve kanë kundërshtuar projektbuxhetin, i cili, sipas tyre tallet me
PD proteston sot kundër buxhetit dhe paketës fiskale Partia Demokratike proteston sot në mesditë kundër paketës fiskale dhe buxhetit 2014 të qeverisë Rama. Kreu i PD-së, Lul
Paketa fiskale e Buxhetit 2014, Kuvendi mblidhet nesër në 16:00 Kuvendi i Shqipërisë mblidhet në seancë plenare ditën e nesërme, ora 16:00. Lajmi bëhet i ditur nga zyra e shtypit e Par
Basha ankohet tek FMN: Qeveria po krijon pasiguri me vonesen e buxhetit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot përfaqësuesit e Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar, me të ci
Fotoja e Enverit, Basha: Rama-Meta po luajnë me zjarrin Kryetari i PD-së Lulzim Basha shprehu sërish sot indinjatën për atë që ai e cilësoi provokim që Kryeministri Rama i ka b
Qeveria e Kosovës mund të mos i ketë numrat për votimin e Buxhetit Qeveria e Kosovës rrezikon që të enjten të mos i ketë numrat për të votuar në parim projektbuxhetin për vitin 2014, rapo
Ndryshimi i buxhetit, Berisha: Faza e dytë e skenarit të Papandreut Ministri i Financave Shkëlqim Cani gjatë seancës së sotme parlamentare prezantoi Aktin Normativ për ndryshimet në buxhet
Basha: Rishikimi i buxhetit, minë me sahat Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzoi sot qeverinë Rama se po kërkon ta paraqesë vendin në krizë ekonomike. Duk
PD: Të tërhiqet akti për ndryshimin e buxhetit Grupi parlamentar i Partisë Demokratike i bëri thirrje Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta të kthejë mbrapsht në qeveri akti
Rishikimi i buxhetit 2013, pa mbështetjen e opozitës Opozita në Maqedoni nuk do të përkrahë dhe votojë rishikimin e buxhetit të këtij viti. Asnjë nga amendamentet e propo