999 rezultate për

buxhetit

Prishtinë, miratohet propozim-vendimin për buxhetin 2015 Me 19 vota Pro dhe 15 abstenime Kuvendi i Komunës së Prishtinës ka miratuar propozim-vendimin për rishikimin e buxhetit
Sheshet maqedonase ndërtohen nga para të buxhetit, sheshi i Dibrës me “sadaka” dhe falas Edhe këto skandale ndodhin në Maqedoni dhe një realitet i hidhur për shqiptarët. Ditëve të fundit po rregullohet shes
Qeveria e shqetësuar për borxhet Ministri i Financave Avdullah Hoti, deklaron se vlera e borxheve të krijuara nga organizatat buxhetore gjatë vitit të ka
MMPH nis hetimin për zhdukjen e 30 milionë eurove Mbi dyshimet e humbjes së 30 milionë eurove të buxhetit të Kosovës, duket se Ministria e Mjedisit dhe e Planifikimit Hap
Jankullovska e Stavrevski mashtrojnë për buxhetin?! Lideri i LSDM Zoran Zaev ka publikuar regjistrimet për të cilat ai thotë se është në mes Gordana Jankullovska dhe Zoran
Kosovë, 50 këngëtarë akuzohen për evazion fiskal 50 këngëtarë të njohur të skenës muzikore shqiptare janë duke u hetuar nga Policia e Kosovës dhe nga Njësia e Prokuroris
Meta-Thaçit: Mbështesim faktorin shqiptar në Maqedoni Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta takoi ditën e sotme edhe kreun e PDSH-së Menduh Thaçi, me të cilët diskutuan për
Opozita kritikon PDK-LDK-në për moskonstituim të Kuvendit Partitë e mbetura në opozitë kritikojnë PDK-në e LDK-në për vonesë të paarsyeshme të konstituimit të Kuvendit, duke shty
Me rishikimin e buxhetit do shlyhen borxhet e shtresave në nevojë Kreu i qeverise Edi Rama vleresoi sot vendimin për rishikimin e buxhetit, që sipas tij për herë të parë pas 5 vitesh vje
Cani: Rritja e buxhetit nuk rëndon xhepat e qytetarëve Rritja e buxhetit për vitin 2014 nuk i rëndon asnjë qytetari shqiptar. Kështu u shpreh sot në Kuvend, ministri i Financa
PD: Rishikimi i buxhetit lë në harresë shtresat në nevojë Partia Demokratike mblodhi të mërkurën komisionin e ekonomisë dhe të ligjeve për të diskutuar mbi rishikimin e buxhetit
Shehu: Rishikimi i buxhetit, mashtrim i Ramës për të fshehur realitetin Rishikimi i Buxhetit të shtetit nga qeveria është cilësuar nga deputeti i Partisë Demokratike Sherefedin Shehu si një ma
Lushnja përfiton financime nga rishikimi i buxhetit Kryeministri Rama inspektoi këtë të martë punimet në sheshin qendror të Lushnjes, ku pohoi se falë rishikimit në rritje
Ekonomia po jep shenja përshpejtimi Ministri i Financave, Shkëlqim Cani prezantoi sot në komisionin parlamentar të Ekonomisë aktin normativ të qeverisë që p
Bode i kundërvihet Ramës: Buxheti shtesë është mashtrim Vetëm një ditë pasi kryeministri Rama bëri të ditur rishikimin e buxhetit për shkak të tejkalimit të të ardhurave, një r
Rama: Për herë të parë, rishikimi i buxhetit bëhet me rritje Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi sot përmes një konference për media se për herë të parë në 5 vite rishikimi
PDSH: BDI po vjedh buxhetin per zonat shqiptare Partia Demokratike Shqiptare ka reaguar sot, duke thënë se BDI-ja me votimin që i bëri ribalancit të buxhetit shtetëror,
PS: Bllokimi i buxhetit, alibi e Bashës për të fshehur dështimet Partia Socialiste akuzi sot kryetarin e Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha se me alibinë se i është bllokuar buxheti, po m
Raporti: Hapja e zyrave të deputetëve kushton 3.5 ml lekë vetëm mobilje Vendimi për hapjen e zyrave të reja për deputetët do t’i kushtojë edhe 3.5 milionë lekë buxhetit të shtetit për të blerë
Gjykata hedh poshtë bllokimin e buxhetit nga Prefekti Prefekti i Tiranës Sadi Voprsi ka kaluar kompetencat e tij sa i takon bllokimit të buxhetit të Bashkisë së Tiranës. Sipa