999 rezultate për

buxhetit

Punonjësit e administratës publike ende s'kanë marrë rrogat Ndonëse jemi në datën 7 janar, punonjësit e administratës publike nuk kanë marrë ende pagat dhe kjo për shkak të buxheti
Nishani dekreton buxhetin për vitin 2016 pas votimit në Kuvend Presidenti Nishani ka dekretuar buxhetin për vitin 2016, i cili u miratua të enjten e kaluar në Kuvend. Buxheti u miratu
LSI del kundër buxhetit dhe kontributeve Lëvizja Socialiste për Integrim ka dalë kundër buxhetit për arsimin të parashikuar për vitin 2016 dhe kundër nismës për
Në rrezik marrëveshja me FMN-në Miratimi i buxhetit është njëri nga kriteret që Qeveria e Kosovës është zotuar t’i plotësojë para se Bordi i Fondit Mone
Administrata, qeveria shkurton 7 200 vende pune dhe ngrin përfitimet nga rritja e gradave Ekzekutivi parashikon që të ulë me 7 200 numrin e punonjësve në administratën publike gjatë vitit të ardhshëm. Deri më t
Rama: Qeveria është sjellë si prind i dashur dhe i përgjegjshëm Teksa ka vizituar qytetin bregdetar të Vlorës, Rama ka vijuar forumin “Të pastrojmë më tej Shqipërinë”. Sipas tij: “Shqi
Qeveria miraton pr/buxhetin për vitin 2016 Pas shumë diskutimeve të gjata dhe mospajtimeve të disa ministrave, Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin për buxh
Paditet ish-administratori i CEZ, dëmi 32 milionë euro KLSH ka paditur penalisht në prokurori ish-administratorin e CEZ-it, Arben Seferi, si dhe dy ish-drejtues të tjerë të kë
Si shpenzohen paratë e Buxhetit në vitin 2015 Shpenzimet e përgjithshme të Buxhetit në periudhën janar-qershir 2015 janë 87.652 milionë denarë, apo 15.9% nga Prodhimi
Ja për çfarë i harxhojnë paratë familjet shqiptare Instituti i Statistikave ka publikuar sëfundmi treguesit e buxhetit mujore të familjeve shqiptare duke paraqitur një ser
Kuvendi në seancë plenare, pritet miratimi i rishikimit të buxhetit 2015 Kuvendi mblidhet sot në seancën e dytë plenare për këtë sesion të ri politik. Gjatë ditës së sotme pritet që Kuvendi të
Xheladini i kundërpëgjigjet akuzave të PDSH-së Zëvendësministri i Financave, Ardian Xheladini ka thënë se akuzat e PDSH-së gjatë debatit për rebalancin e buxhetit janë
PDSH: Qeveria diskriminon komunat shqiptare "Në 6 ditët e kaluara, nëpërmjet 219 amendamenteve të PDSH-së për rebalancin e buxhetit, shqiptarët kishin mundësi të sh
Maqedoni, sot "luftë" për buxhetin e shqiptarëve Në Parlamentin e Maqedonisë sot do të vazhdojë debati për rebalancin e buxhetit të shtetit, të propozuar nga Qeveria e k
Rritet qëndrueshmëria financiare e Kosovës, PTK bëhet Telekom Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar sot Projektligjin për Energjinë Termike. Qëllimi i këtij ligji është përcakt
6 milionë euro më pak për veteranët Qeveria e Kosovës ua ka zvogëluar për 6 milionë euro buxhetin e planifikuar për veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosov
KLSH kallëzon në Prokurori tre zyrtarë të MAS Për shkak të shkeljeve të procedurave të prokurimit, duke i shkaktuar një dëm prej 771 mijë euro buxhetit të shtetit, KL
Rishikimi i buxhetit, 49 milionë euro shkurtime në paga e udhëtime Afër 49 milionë euro parashihen shkurtime në buxhetin e rishikuar. Shkurtime do të ketë tek kategoritë paga dhe mëditje,
Basha: Paratë e buxhetit u përdorën për të blerë vota Në vazhdën e akuzave, edhe sot Basha nënvizoi se janë përdorur paratë e buxhetit për të blerë vota. Kryefjala ishin zgje
7 të akuzuar për 700 mijë euro dëmtim të buxhetit Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur dje aktakuzën kundër Ilir Tolajt, ish-sekretar i përhershëm i Ministrisë së Shë