999 rezultate për

buxhetit

Mbledhje e qeverisë për ribalancin e Buxhetit Qeveria e Maqedonisë sot në seancë duhet ta shqyrtojë ribalancin e Buxhetit për vitin 2017. Kryeministri Zaev tha se
Buxhetit të Kosovës i mungojnë mbi 100 milionë euro! Për shkak të mosfunksionimit të Kuvendit të Kosovës dhe pamundësisë që të bëhet rishikimi i buxhetit, përfaqësues të ins
Big Brother “ngordh për të ngrenë” banorët deri në fund të edicionit “Big Brother” ka nisur spektaklin sot me dhënien e dënimit ndaj banorëve. Olsi, Danjeli dhe Donaldi gjatë javës kan
Ja shuma marramendëse që do i kushtojnë zgjedhjet buxhetit të Kosovës Mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë së Isa Mustafës u miratua me 78 vota pro dhe 34 kundër, por zgjedhjet e parakohshme d
Kriza humanitare, 16 milionë njerëz mund të vdesin nga uria Kriza më e madhe botërore humanitare në 70 vjetët e fundit mund të sjellë vdekjen e 16 milionë njerëzve nga uria në disa
STUDIMI/ Familjet harxhojnë për ushqim gjysmën e pagës në Maqedoni Familjet në Maqedoni shpenzojnë gati gjysmën e buxhetit mujor për ushqim, ndërsa konsumatorët në vendet e BE-së mjaftohe
Lufta kundër terrorizmit, Franca përgatitet për rritjen e buxhetit për ushtrinë Lufta kundër terrorizmit është e gjatë, andaj Franca do të përgatitet që të rrisë buxhetin për ushtrinë. “Duhet të pë
TABELA/ Ja për çfarë i shpenzojnë paratë shqiptarët dhe për çfarë europianët (FOTO) Sa më i varfër të jetë një vend, aq më shumë shpenzon popullsia e tij për t’u ushqyer. Kënaqësitë mbeten në një hapsirë
Mosmarrëveshjet për buxhetin mund të "prishin" koalicionin qeverisës Mosmarrëveshjet për ndarjen e buxhetit për vitin e ardhshëm mes partnerëve të koalicionit qeverisës, Partisë Demokratike
PDK e pavendosur për votimin e Buxhetit 2017 PDK e Kosovës nuk është akoma e sigurt nëse javën e ardhshme ku pritet të miratohet buxheti ta votojë atë. Projektbux
Renzi dorëhiqet në orën 19:00 / "Faleminderit të gjithëve, rroftë Italia" Kryeministri i Italisë Mateo Renzi, pritet që të japë dorëheqjen sonte në orën 19:00. Lajmin e ka bërë të ditur vetë
Deputeti i PDK-së kërkon prishjen e koalicionit me LDK-në Deputeti i PDK-së, Fatmir Buja, po kërkon zgjedhje të reja dhe prishjen e koalicionit me LDK-në. Sipas tij, Buja tho
Thaçi në Strugë: Diskriminimi i shqiptarëve fillon nga ndarja e buxhetit Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi gjatë qëndrimit të tij në Strugë realizoi një takim të zgjeruar me simpatizantët dhe anë
Kuvendi i Maqedonisë miratoi ribalancin e Buxhetit për 2016 Në kuadër të mbledhjes së 117-të, Kuvendi e Maqedonisë sot në një diskutim për rishikimin e ri të Buxhetit për vitin 201
Debat në Kuvend për ribalancimin e buxhetit Kuvendi vazhdon debatin për Propozimin mbi ndryshimin dhe plotësimin e Buxhetit të Republikës së Maqedonisë për vitin 20
Ja çfarë ka gjetur Auditori në Kuvendin e Kosovës Raporti i Auditorit për vitin 2015 e ka ngritur Kuvendin e Kosovës si një ndër institucionet më transparente dhe më të p
Me rishikim të buxhetit, 7 milionë euro më shumë për veteranët Pas rishikimit të buxhetit është parashikuar një total prej 33 milionë, duke arritur kështu në 1 miliardë e 635 milionë
Shqiptarët shpenzojnë vetëm 5 % të buxhetit për veshjet Shqiptarët po harxhojnë gjithnjë e më pak para sa i takon veshjeve. Sipas shifrave të INSTAT-it, një familje shqiptar
Vetëvendosje: LDK-PDK, luftë për kontrollin e tenderave në shëndetësi Këto javë kemi marrë informata nga Shërbimi Spitalor i Kosovës, të cilat tashmë janë dhe publike se në një masë të madhe
Presheva kërkon të jetë pjesë e Buxhetit të Kosovës dhe të Shqipërisë Tribuna Channel ka më shumë se dhjetë kërkesa, ku kërkohet që Lugina e Preshevës të jetë pjesë e buxhetit të Kosovës dhe