999 rezultate për

buteli

Sela: Aleanca është unike në gjithë strukturën e saj Dega e Aleancës për Shqiptarët në Komunën e Butelit e ka bojkotuar kongresin e sotëm të partisë. Sipas Arban Balliut
Plas sherri në Aleancë, dega e Butelit ofendon e fyen Arben Taravarin Sa po afrohet kongresi i parë i partisë së Selës, ashtu po shtohet numri i individëve dhe degëve të dorëhequra dhe të re
Zv/kryetari shqiptar i Butelit përdhos gjuhën shqipe (FOTO LAJM) Në një postim në Facebook, zëvendëskryetari shqiptar i Komunës së Butelit, si dhe këshilltari komunal i BDI-së në këtë k
Zaev nga Luboteni: Do të sjellim jetë edhe në komunën e Butelit Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, në takimin me banorët e fshatit Luboten në komunën e Butelit u shpreh se Maqedonia është
Përleshen dy persona në vendvotimin e Komunës së Butelit Para gjysëm ore në qendrës e votimit në shkollën fillore “Petar Zdravkovski Penko” në Komunën e Butelit, janë përleshur
LR-PDSH dërgon në Kushtetuese vendimin për vendosjen e kryqit në Butel LR-PDSH ka filluar procesin e ankimimit në Gjykatën Kushtetuese për vendosjen e kryqit në komunën e Butelit, respektivis
Kryetari i Butelit: Kryqi do ndërtohet, askush s'ka të drejtë ta pengojë (VIDEO) Banorë të Butelit, të udhëhequr nga kryetari i Komunës Petre Llatinovski si dhe anëtarë të VMRO-DPMNE-së, sot mbajtën pr
Banorët e Butelit edhe sot në protestë për mbrojtjen e kryqit Banorët e komunës së Butelit do të protestojnë edhe sot para Ministrisë së Punëve të Brendshme me qëllim ruajtjen e vend
Protestuesit maqedonas rrahin kryetarin e Butelit Protestuesit maqedonas kanë rrahur kryetarin e komunës Butel Petre Llatinovski. Kështu informojnë mediat në gjuhën ma
Kryetari i Butelit: Ministri Spasovski të lirojë hapësirën e uzurpuar Kryetari i komunës së Butelit, Petre Latinovski, i ka bërë thirrje Ministrisë së Punëve të Brendshme që të lirojë hapësi
Spekulimi i gazetares maqedonase: Kanë ardhur kosovarë të ndezin Butelin (FOTO) Gazetarja maqedonase, Jordanka Ivanovska - Joci, ka spekuluar me nje postim te sajin në Facebook. Ajo shkruan se,qyte
MPB: Dje nuk ka patur incidente në Butel "Mbrëmë nuk ka pasur incidente të shënuara, në dhe rreth vendit ku po qëndrojnë me tenda qindra protestues të udhëhequr
Protesta e BDI-së hyn në ditën e dytë (FOTO LAJM) Protesta e organizuar nga BDI ka hyrë në dytën e dytë. Qindra funksionare dhe qytetarë shqiptarë kanë kaluar natën e par
Ja ministrat dhe deputetët e BDI-se që po marrin pjesë në protestën e Butelit Update - Turma e protestuesve të udhëhequr nga Komisioni i BDI kundër kryqit, Izet Mexhiti, janë drejtuar nga Komuna e B
Protesta e BDI-së, forca të shumta policore drejt Butelit (VIDEO) Degët e BDI-së pasi paralajmëruan protestë kundër gurthemelit dhe vendosjes së kryqit gjigant në komunën e Butelit. Forc
Mexhiti: Instikt natyror që të reagosh kur provokohesh Komisioni i BDI-së, i udhëhequr nga Izet Mexhiti për të kundërshtuar ndërtimin e kryqit gjigant në komunën e Butelit, va
Mexhiti: Shkupi nuk është Jerusalem, kryqi në kishë e minarja në xhami "Shkupi nuk është Jerusalem, Belfast apo Bejrut, por është qytet ku duhet të ketë një bashkëjetesë mes maqedonasve dhe s
Grubi: Referendum për të ndalur ndërtimin e kryqit në Butel Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, për TV21 ka deklaruar se projekti për kryqin në komunën Butel
Petrov: Kryqi për të penguar shqiptarizimin e Butelit Todor Petrov, iniciatori për ndërtimin e Kryqit në Butel të Shkupit në shkrimin e tij të fundit në facebook pranon se in
BFI: Kryqi në Butel, nxitës për përplasje ndërfetare dhe ndëretnike Protestave të sotme për të kundërshtuar ngritjen e një kryqi gjigant në komunën e Butelit në qytetin e Shkupit u është b