999 rezultate për

bushati

Reagon Bushati: Maqedonia është në rrugën e gabuar Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka komentuar vendimin e Ivanovit duke thënë se Maqedonia është në "rrug
Bushati: Basha po bën “vetëvrasje” me Vettingun, falje për gabimet e Berishës Analisti Andi Bushati ka folur për kreun e opozitës, Lulzim Basha dhe kauzat e protestës së tij. Sipas Bushatit kreu i o
Bushati, në mars në Athinë për çështjet dypalëshe Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati do të vizitojë në datat 2 dhe 3 mars Athinën. Ai do të takojë homologun e tij grek Ni
Bushati-Gruevskit: E kemi për detyrë të kërkojmë dinjitet dhe barazi për shqiptarët Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Dimtir Bushati, gjatë një leksioni të hapur për studentët e Shkodrës, i ka kthyer përgji
"Dita e bursave", Bushati: Shqipëria, prindër të sakrificës dhe nxënës patriotë e krenarë Me nismën dhe përkujdesjen e Ministrit të Punëve të Jashtme Ditmir Bushati u zhvillua sot në mjediset e Ministrisë së Pu
Paralajmërimi i Bushatit: Zgjedhjet në Shqipëri do t'i ngjajnë atyre të Erdoganit dhe Putinit Analisti Andi Bushati ka bërë një parashikim të zymtë në lidhje me zgjedhjet e ardhshme në vend, të cilat sipas tij do t
Bushati: Shqiptarët e Maqedonisë janë faktor përcaktues për stabilitet Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka thënë sot se shqiptarët në Maqedoni janë faktori përcaktu
DOKUMENTI/ Përplasja Nishani-Bushati, MPJ publikon shkresën që i dërgoi presidentit Vota e Shqipërisë në OKB kundër Traktatit të Eleminimit të Armëve Bërthamore në dhjetor, ka çuar në replika dhe akuza të
SHKRESA/ Vota në OKB, Nishani nxjerr "bllof" Ditmir Bushatin (FOTO LAJM) Prej dy ditësh ka shpërthyer një debat institucional mes Presidentit të Republikës dhe Ministrisë së Jashtme në lidhje m
Konflikti për votën në OKB, Bushati i kundërpërgjigjet presidentit Nishanit Edhe ditën e sotme kanë vazhduar replikat mes Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe presidentit të vendit Bujar Nishan
Vota kundër ndalimit të armëve bërthamore në OKB, Nishani: Ditmir Bushati s'na tha gjë Ministri i Jashtwm Ditmir Bushati deklaroi sot para Komisionit pwr Politikwn e Jashtme nw Kuvend se Shqipwria votoi kund
Shqipëria votoi kundër eliminimt të armëve bërthamore, Bushati: E kërkuan SHBA-të dhe Franca Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, ka shpjeguar arsyet e votës kundër të Shqipërisë për eliminimin e armëve
Akuzat e Donald Lu/ “Pas Llallës, fshihet një “peshk” më i madh” Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu ngriti sot akuza tepër të forta kundër Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla nga s
Tavo u ankua tek grekët për policinë, Bushati: E dua Vangjelin, por më shumë dua Europën dhe Amerikën Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shprehu nga Shkodra se koalicioni me LSI-në do të vazhdojë edhe pas 18 qershorit duke
"Shkarkimi i Manjanit, një pakt mes qensh të të njëjtit karvan" Analisti Andi Bushati e cilëson një pakt me qensh, që janë pjesë e të njëjtit karvan marrëveshjen e fundit mes Ramës dhe
Ajo çfarë nuk u dëgjua në Kuvend/ Bushati-Carës: Ti do ta hash më vonë… Rubrika e përjavshme “Ups” në emisionin “Kjo javë” të gazetares Nisida Tufa në “News24” solli të tjera momente “off the
Bushati: Shqipëria mbështet dialogun mes Kosovës dhe Serbisë (VIDEO) Ditmir Bushati pas fjalës së Ben Blushi në foltoren e Kuvendit iu përgjigj kritikave të tij mbi diplomacinë e Jashtme.
Bushati flet për dialogun Kosovë-Serbi: Ja çfarë do ta fuste sërish në luftë Ballkanin Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka folur për takimin e sotëm mes Kosovës e Serbisë në Bru
Bushati në Barcelonë, takim me Mogherinin Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shkuar në Barcelonë për të marrë pjesë në ministerialin e Mesdheut. Ai është takuar
Klosi e Bushati në ceremoninë e Trump, takojnë drejtorin për Europën, Matthew Palmer Ministri Blendi Klosi dhe deputeti Ervin Bushati ndodhen si përfaqësues të forcës më të madhe politike në ceremoninë e