999 rezultate për

bushati

Si dështoi mbrëmë Bushati të sqaronte shqiptarët për faljen e detit (VIDEO) Ditmir Bushati, personi që do të hedhë firmën mbi marrëveshjen e detit me Greqinë u përpoq mbrëmë t'i dilte para irritim
Bushati i përgjigjet ashpër Berishës për detin: Mos e hap atë faqe të zezë Ditmir Bushati, ministri i Jashtëm ka shpërthyr pas akuzave të rënda nga ish-kryeministri Sali Berisha i cili e akuzonte
Grekët nxjerrin sërish bllof Ramën dhe Bushatin: Çamët nuk përfitojnë asgjë Athina dhe Tirana kanë akord për heqjen e ligjit të luftës. Rrëzimi i ligjit do të heqë edhe pengesat për rimarrjen e pr
"I morëm Shqipërisë 12 milje det", Bushati nuk mohon deklaratën e Kotziasit (VIDEO) Ministri për Europën Ditmir Bushati është duke dhënë një intervistë në "Opinion" tani duke treguar për herë të parë pika
Bushati e pranon: Nuk folëm për pronat e çamëve I ftuar në Opnion, ministri i Europës dhe Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i është përgjigjur edhe pyetjes së nëse është
Eshtrat e ushtarëve grekë, Bushati flet për mospërputhje shifrash Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i ftuar në Opinion ka sqaruar cështjen e zbulimit të eshtrave të ushtarëve g
Është hequr Ligji i Luftës? Bushati sqaron të vërtetën Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i ftuar në Opinion ka sqaruar cështjen për Ligjin e Luftës të shtetit grek,
Shiti detin, kërkohet arrestimi i Edi Ramës Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me lajmin se Shqipë
Bushati flet për eshtrat e ushtarëve grek, por nuk përmend shifra Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati në “Neës 24” ka sqaruar cështjen e zbulimit të eshtrave të ushtarëve grekë.
Bushati: Dënojmë çdo qëndrim që flet për ndryshim të kufinjve me Greqinë Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, ka folur në Komisionin për Politikën e Jashtme në Kuvend për d
Zbardhen detaje nga takimi Bushati-Kotizas në Korçë Vetëm pak pas përfundimit të takimit mes Bushatit dhe Kotzias, është zbardhur deklarata zyrtare e takimit. "Ministrat
Qytetarët protestojnë kundër takimit Bushati-Kotzias: S’ka Shqipëri pa Çamëri Ndërkohë që ministri Ditmir Bushati po zhvillon një takim me ministrin grek Nikos Katzias në Korçë, në Durrës po zhvillo
Qytetarët protestojnë kundër takimit Bushati-Kotzias: S’ka Shqipëri pa Çamëri Ndërkohë që ministri Ditmir Bushati po zhvillon një takim me ministrin grek Nikos Katzias në Korçë, në Durrës po zhvillo
Policia blindon hotelin ku do zhvillohet takimi Bushati- Kotzias (FOTO LAJM) Ministrat e Jashtëm të Shqipërisë dhe Greqisë, do ta takohen sot në Korçë si vijim i takimit të Nëntorit në Kretë për zg
Bushati niset nesër për Beograd, e pret Vuçiçi Ministri Ditmir Bushati pritet të jetë nesër miku i Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Mediat serbe bëjnë me d
Bushati sqaron votën e Shqipërisë në OKB: Është qëndrimi ynë parimor Ditmir Bushati, Ministri i Jashtëm i Shqipërisë ka reaguar ditën e sotme në lidhje me votën e Shqipërisë kundër SHBA-së,
Holanda kundër zgjerimit të shpejtë së Bashkimit Evropian Në kuadër të punimeve të Ministerialit të NATO-s në Bruksel, Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati zh
Bushati takon zyrtarët e lartë në Bruksel: 2018, vit vendimtar për anëtarësimin në BE Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, gjatë vizitës së tij në Bruksel është takuar me Zëvendës Presidentin e Par
Bushati sqaron negociatat me Greqinë: Në janar Kotzias vjen në Tiranë Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, deklaron se bisedimet me Greqinë do të vijojnë dhe takimi i rr
Rreziku në Ballkanin Perëndimor, ja çfarë kërkon Ditmir Bushati nga Uashingtoni Ministri Bushati kërkon një angazhim më të madh amerikan në përballimin e sfidave të sigurisë në Ballkanin Perëndimor N