999 rezultate për

bushati

Bushati i përgjgjet Metës: T'i plotësuam kërkesat, tani na jep lejen të falim detin Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar sot ndaj kërkesës së Presidentit Meta për të plotësuar disa të dhëna në lidhje
Dhimitri dhe Niko, dy "të dashuruar" që sillen ndryshe me popullin e tyre Duket se ka një kimi mes shefave të diplomacisë greke dhe shqiptare, Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati. Edhe pse kanë
Bushati: Shqipëria do të anëtarësohet në BE në 10 vitet e ardhshme Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është shprehur se Shqipëria dhe vendet e tjera të Rajonit mund t’i bashkohen BE-së bre
Bushati i përgjigjet Metës përmes Top Channel: Ushtri negociatorësh për detin Ministria e Jashtme ka dalë me një deklaratë zyrtare ku bën me dije se çështjeve të ngritura të martën nga Presidenti i
Bushati thumbon Metën: Berisha në 2009 negocioi pa e marrë fare Plotfuqishmërinë Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i ftuar në "5 pyetje nga Babaramo" ka folur edhe për plotfuqishmërinë që ka
Bushati për negociatat me Greqinë: Në pranverë presim heqjen e Ligjit të Luftës Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, i ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” ka deklaruar se Tirana pret që brenda
Opozita kërkesë Kuvendit: Bushati të japë sqarime për detin e falur Opozita ka thirrur në seancë dëgjimore ministrin e Jashtëm Ditmir Bushatin. Kjo kërkesë e opozitës lidhet me deklara
Koha që Meta të provojë nëse është atdhetar i vërtetë dhe jo vetëm në Facebook Nga Albeu.com Presidenti Ilir Meta e ka patur me shumë qef të tregohet patriot i madh këto kohët e fundit kur ës
Topi mbërrin në Presidencë për konsultë me Metën Ish-Presidenti Bamir Topi mësohet se ka mbërritur në Presidencë ku do të takohet me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, në kuadë
Marrëveshja e detit me Greqinë është në dorën e Ilir Metës Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati sot ka ndërmarrë hapin e madh për të nisur negociatat me shtetin grek. M
Falja e detit, Bushati nuk guxon të kundërshtojë Kotziasin dhe flet me gjuhën e këshilltarit Ndërkohë që vazhdon ende i zjarrtë debati mbi 12 miljet det që Shqipëria i fal Greqisë sipas ministrit të jashtëm grek K
Po i fal detin Greqisë, Bushatit nuk ia "mban" me Kotziasin dhe i sulet mediave: Po shpifni për 12 miljet (VIDEO) Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka shfrytëzuar një interpelancë të stisur me një grup studentësh me pyetje të parapërg
Si dështoi mbrëmë Bushati të sqaronte shqiptarët për faljen e detit (VIDEO) Ditmir Bushati, personi që do të hedhë firmën mbi marrëveshjen e detit me Greqinë u përpoq mbrëmë t'i dilte para irritim
Bushati i përgjigjet ashpër Berishës për detin: Mos e hap atë faqe të zezë Ditmir Bushati, ministri i Jashtëm ka shpërthyr pas akuzave të rënda nga ish-kryeministri Sali Berisha i cili e akuzonte
Grekët nxjerrin sërish bllof Ramën dhe Bushatin: Çamët nuk përfitojnë asgjë Athina dhe Tirana kanë akord për heqjen e ligjit të luftës. Rrëzimi i ligjit do të heqë edhe pengesat për rimarrjen e pr
"I morëm Shqipërisë 12 milje det", Bushati nuk mohon deklaratën e Kotziasit (VIDEO) Ministri për Europën Ditmir Bushati është duke dhënë një intervistë në "Opinion" tani duke treguar për herë të parë pika
Bushati e pranon: Nuk folëm për pronat e çamëve I ftuar në Opnion, ministri i Europës dhe Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i është përgjigjur edhe pyetjes së nëse është
Eshtrat e ushtarëve grekë, Bushati flet për mospërputhje shifrash Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i ftuar në Opinion ka sqaruar cështjen e zbulimit të eshtrave të ushtarëve g
Është hequr Ligji i Luftës? Bushati sqaron të vërtetën Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i ftuar në Opinion ka sqaruar cështjen për Ligjin e Luftës të shtetit grek,
Shiti detin, kërkohet arrestimi i Edi Ramës Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me lajmin se Shqipë