999 rezultate për

burg

Hyn në fuqi ligji i ri: Burg kush zë rrugën apo nëse qeni pa maskë kafshon dikë Pas publikimit në Fletoren Zyrtare, sot kanë hyrë në fuqi ndryshimet e reja në Kodin Penal, të cilat ashpërsojnë dënimet
U lirua dhe pse ishte dënuar me 20 vite burg, kush është shijaksi që u prangos sot Në prangat e Policisë së Shijakut ka rënë 40-vjeçari Gentian Balla, i cili rezulton i dënuar me 15 vite burg për një vra
I dënuar me 15 vite burg, shijaksi kapet me armë në brez Policia ka arrestuar gjatë ditës së djeshme një person të dënuar për vrasje në vitin 1997. Pavarësisht se ishte i dë
Kush është shqiptari që u arratis nga burgu në Itali Mediat italiane shkruan disa ditë më parë se një shqiptar u arratis nga burgu në Itali, pasi kishte marrë leje dhe nuk i
Nga nesër: 3 vite burg kush bllokon rrugën, 15 për armëmbajtje pa leje Ashpërsimi i Kodit Penal parashikon rritje të dënimeve për vepra penale të tilla si cenimi i sigurisë ushqimore, cenimi
Djali 2 vjeç refuzon të hajë hamburgerin, nëna e rreh dhe i merr jetën Një nënë u dënua me 20 vite burg, e shpallur fajtore për vdekjen e djalit të saj 2 vjeç. Vogëlushi Anthony Bunn u rrah e
Shqiptarit "i nxihet faqja", Zvicra e dëbon pas 40 vitesh Një shqiptar nga Kosova që jetonte në Zvicër prej afro 40 vitesh është detyruar nga autoritetet e këtij vendi të kthehet
Djali i dënuar, nëna kapet duke futur kanabis në burg në qesën me mish të grirë (FOTO LAJM) Djali i dënuar, nëna kapet duke futur kanabis në burg në qesën me mish të grirë. Nëna e një të burgosuri në burgun e
Rrihet barbarisht i burgosuri në burgun e Shënkollit, por nuk dërgohet në spital Dhunohet barbarisht i burgosuri në burgun e Shënkollit në Lezhë, por nuk dërgohet për kurim në spital. Ky është denon
Freiburg barazon në minutat e fundit Dortmundin (VIDEO) Freiburg ka befasuar Burussian e Dortmundit duke arritur të shenojë në minutën e 89' duke barazuar rezultatin në 2-2.
Shqiptari i dënuar me 10 vite burg në Itali mashtron policinë dhe arratiset Një shqiptar i cili njihet si një person me rrezikshmëri të lartë është arratisur nga burgu në Campobasso të Italisë ku
"Volvo 4", zgjaten hetimet për 17 nga të akuzuarit Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi pranimin e kërkesës për zgjatjen e afateve të hetimit me 3 muaj për 17 të akuzuarit t
Burg për ish-shefin e financave të Spitalit të Tepelenës dhe specialistin, 2 gratë në arrest shtëpie Gjykata e Shkalles se Pare e Gjirokastres ka dhene masat e arrestit sot per te kater zyrtaret dhe ish zyrtaret e Sherbim
"Më duket si histori e dikujt tjetër", si u duk Marjana Cmeta pasi prokuroria kërkoi 35 vite burg Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 35 vite burg për Marjana Cmetën, e cila akuzohet se helmoi vjehrrën më 30 prill
Përqafoi vrasësen e të vëllait, djali që u bë viral tregon arsyen Një ish oficere policie amerikane që qëlloi për vdekje fqinjin e saj brenda banesës së tij në Dallas është dënuar me 10
Publikohen pamjet, si u arratis nga burgu politikania që u dënua për blerje votash (VIDEO) 43-vjeçarja Aida Merlano, politikania nga Kolumbia e cila u dënua me burgim për blerje votash, orët e fundit është në qe
Plas në burgun e Shënkollit, oficerët izolojnë pas mesnate 45 të dënuar Një denoncim është bërë mbrëmjen e sotme nga një avokat mesazhin e të cilit e ka publikuar në rrjetet sociale ish-kryemi
Lëndohet rëndë 34-vjeçari në Greqi, familjarët nuk e dinë nëse është gjallë apo jo Një shqiptar 34 vjeçar R.Sh. nga Patosi po lufton me jetën ose edhe mund te ketë vdekur në burgun e Patrës. Janë të a
Brenda burgut ku çdo vit ndërrojnë jetë 5 mijë të dënuar (FOTO LAJM) Një në çdo pesë të dënuar në burgun kombëtar të ishujve Filipines humbin jetën çdo vit, sipas zyrtarëve të burgut. Pë
Rasti "Zhvatja", Boki 13 do të qëndrojë në burg I dyshuari i parë në rastin "Zhvatja", Bojan Jovanovski i njohur me nofkën Boki 13 do të mbetet paraburgim, pasi Gjykata