999 rezultate për

burg

Sulmohet me thikë në burg vrasësi i Robert Kennedy-t Sirhan Sirhan, njeriu i dënuar për vrasjen e Robert Kennedy është shtruar në spital, pasi u plagos me thikë nga një tjet
Si i çonte vrasësi, lule nga burgu: Roza flet për një të fiksuar pas saj (FOTO LAJM) Moderatorja Roza Lati ka treguar së fundmi se pas saj ka qenë marrosur një person që ishte dënuar për vrasje. Teksa n
"Çmendi" rrjetin me para, armë, makina e vajza të bukura: 17 vite burg për 22 vjeçarin (FOTO LAJM) Një 22-vjeçar me shumë ndjekës në Instagram, i cili mban nofkën ‘Oxygod’ është dënuar me 17 vjet e gjysmë burg. Wyatt
Burg i përjetshëm për vjedhjen e 50 dollarëve, burri lirohet pas 35 vitesh (FOTO LAJM) Alvin Kennard ishte vetëm 22 vjeç kur u dënua me burgim të përjetshëm pasi vodhi 50.75 dollarë (41 £) në një furrë buke.
Ndërroi 3 burgje brenda vitit, kush është “bosi” shqiptar i mafias në Itali (FOTO LAJM) MediAt Italiane i kanë kushtuar një hapësirë të gjerë raportimi një shtetasi shqiptar, Ismail Rrebeshi, i cili cilësohet
U burgos gabimisht për 35 vjet, gruaja i bën "gjëmën" gjyktës: Merr dëmshpërblimin e majmë Një grua në Nevada që kaloi 35 vjet burg për një vrasje që ajo nuk e bëri do të marrë 3 milion dollarë në një zgjidhje t
Arratisen 4 të burgosur nga burgu në Greqi, 2 prej tyre shqiptarë Katër të dënuar u arratisën sot nga një burg në Greqi. Mediet fqinje raportojnë se katër të burgosurit, përkatësisht dy
Gjykata merr vendimin për Mihal Kokëdhimën Gjykata e Apelit ka vendosur "arrest me burg" për Mihal Kokëdhimën, pronarin e ish-lokalit Panorama në Vlorë. Kokëdhi
E kërkonte Amerika, vetëvaret i paraburgosuri në Pejë Një person është gjetur i vdekur në Qendrën e Paraburgimit në Pejë. Lajmi është konfirmuar dhe nga zëdhënësi i Prokurori
"Vranë Indrit Çelajn, ju tregoj si do të dalë Kusi nga burgu" Ish-kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një personi, i cili pretendon se është gardian në burgun e Fushë-Krujës
Në kërkim ndërkombëtar, Gjykata jep masën e sigurisë në mungesë për vëllezërit Kusi, vrasësit e Indrit Çelajt Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” në mungesë për dy të kërkuarit, Albano dhe Griseldo Kus
Dëshmia e 7-vjeçarit çoi në burg të përjetshëm nënën e tij Momenti tronditës kur një djalë shtatë vjeçar ka dhënë dëshminë se si ai e kishte parë nënën e tij duke e mbytur motrën
Si futen prostitutat në burgje, bosët e krimit 5 orë në takime speciale (VIDEO) Prostitutat futeshin në burgje duke u shtirur si partnere apo bashkëjetuese. Për të treguar se ato ishin partnere të per
Thaçi: Të burgosurit tashmë mund të punojnë jashtë burgut Kjo do të bëhet e mundur përmes një udhëzimi administrativ që pritet të nënshkruhet javën e ardhshme nga Ministria e Dre
Vrasja e Indrit Çelajt për ujin e kondicionerit, Prokuroria kërkon arrest me burg për 4 të arrestuarit Prokuroria ka dërguar në Gjykatën Penale të Tiranës kërkesën për masën e sigurisë për katër të arrestuarit, në lidhje me
Gjobë, burg dhe shumë telashe, vendi ku ndalohen fotografitë (FOTO LAJM) Udhëtimet janë çlodhëse dhe të shumëpritura, për aq kohë sa jeni duke i bërë gjërat në mënyrën e duhur. Por çfarë ndo
1 vit burg për të "çmendurin" që lëpiu akulloren dhe e futi sërish në frigoriferin e marketit (FOTO & VIDEO) Trendi i çuditshëm me ‘ngacmimin’ e produkteve ushqimore në markete vazhdon ende në SHBA. Së fundmi, një 24-vjeçar ë
Vodhën 688 mijë franga, dëbohet nga Zvicra çifti shqiptar Prokuroria zvicerane ka kërkuar 4.5 vjet burg, për shkak siç thuhet se ka shpërdoruar 688,000 CHF në IV dhe përfitime pl
Gjakovë, u kapën me 31 kg drogë, paraburgim për dy të dyshuarit Gjykata Themelore në Gjakovë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, për caktimin e masës me nga një m
Kjo është drejtoresha që ngriti skemën gjigante të mashtrimit në Fondin "BESA" (FOTO LAJM) Gjykata e Tiranës la sot në burg katër nga gjashtë të arrestuarit për skemën e mashtrimit me kreditë në Fondin "BESA".